Boule nad zubem. Je třeba trhat zub?

Zodpovězené
2. zář 2019

Dobrý den,

synovi sa vytvořila nad zubem boule. Má ji tak 7 dní. Byli jsme včera u paní zubařky, a pokud se to nevstřebá, doporučila trhaní zubu. Syna to nebolí ani nemá problémy se zuby. Zub má vrtaný jen jeden, malý kaz 6.6. 2019.

Předem děkuji za radu.

Dobrý den,

takový "váček" se sám o sobě nevstřebá, je způsoben zánětem zubu.

Nevím, zda je to nad zubem, který byl ošetřovaný, jak píšete, nebo nad jiným. Ale řešením je buď ošetření zubů, na to se u nás specializují spíš dětští stomatologové, nebo zub vytrhnout.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová