Umrtvení zubů v těhotenství

bartovaandrea
16. zář 2016

Ahoj 🙂 Jsem hroznej cíťa na zuby, a u prvního těhotenství jsem se nenechala vrtat u zubařky, protože se to prý nedoporučuje v těhotenství, a po porodu to bylo šílený s těma zubama, tak se chci zeptat jestli jste si některá nechávala zuby umrtvovat at na vrtání nebo trhání, čeká mě prohlídka na začátku října, tak z toho mám strach aby něco zase nenašla :(

rebe
16. zář 2016

Ze začátku jsem si nechávala umrtvovat i na zubní hygienu a odstraňování zubního kamene 🙂 Neměj z toho strach, umrtvení při vrtání je úplně běžné.

ma_cherie
16. zář 2016

Ahoj, mě můj starý zubař při vrtání nikdy neumrtvoval (možná i tím, že to byly malé kazy), a nový zubař mě ještě nevrtal, ale čím jsem starší tím víc se bojím, takže si o umrtvení řeknu! Ale předpokládám, že umrtvení při trhání je normální 🙂

anve77
16. zář 2016

@bartovaandrea Ahoj. Moje zubařka mi vše kromě trhání dělala bez umrtvení. Docílila akorát toho, že mám panický strach ze zubaře ☹ Mám kazy + musím trhat kořen a mám strašný problém jít k zubaři.... Našla jsem si zubaře, který vše dělá s umrtvením. Ráda bych se zeptala, jestli opravdu nic necítíte??

bubbi
16. zář 2016

moje zubařka dělá automaticky všechno s umrtvením a @anve77 opravdu není nic cítit 😉

anve77
16. zář 2016

@bubbi Děkuji.. Budu se muset hecnout a vyrazit za zubařem. Moje zubařka odešla do důchodu a na nás je najít si nového zubaře. Musím vybrat "lidumila" a pokud mi to neumrtví, uteču z ordinace.. 🙂

ma_cherie
16. zář 2016

Můžu se zeptat - když jdete na preventivní kontrolu a zubař vám najde kaz - vrtá vám to hned a nebo se musíte přeobjednat na jindy rovnou na vrtání? ☹

anve77
16. zář 2016

@ma_cherie Mě to vrtla vždy hned při jedné návštěvě.

bubbi
16. zář 2016

@ma_cherie možná jak kde, dle situace a podmínek. Stará zubařka dělala všechno hned, pak jsem přešla k jiné a ta přeobjednává. Takže bude asi nejlepší zjistit si to přímo na místě samém 😉

cizinkaa
16. zář 2016

Ahoj, já jsem si teď asi v 10 tt rozsekla horní stoličku o popkorn :D tak mi to normálně umrtvila, to prý nevadí. Jediný co, tak nemůže dělat rentgen a nemůže mi udělat korunku, protože to je na antibiotika :/
ale lokální anesteze... je už se svý podstaty jen lokální, tak neboj 🙂

ma_cherie
16. zář 2016

@anve77 starý zubař nám to taky vrtal rovnou ale ten nový ne - což je pro mě dost na prd, protože i před preventivní kontrolou brečím a zvracím strachy tak nechci vidět jak bych se vynervila kdybych věděla že tam jdu a bude mi dělat bolest

anve77
16. zář 2016

@ma_cherie bože, mám úplně husí kůži... mám to stejné. Co jsem to různě konzultovala, mi řekli, že starší zubaři to dělají po staru, vrtají a dloubají, až jim pacienti lezou z křesla. Ti mladší a citlivější to umrtví. Známá v Praze mi říkala, že její děti se k zubaři vyloženě těší. pouští jim snad pohádky na televizi a při tom jim hrabe v puse..to by se mi tak líbilo 🙂 🙂 a budu si brát ještě sluchátka,abych nemusela slyšet tu hnusnou vrtačku a ten pištivý zvuk...jsem strašná posera ☹ ☹

ma_cherie
16. zář 2016

@anve77 ty pohádky by taky přišly vhod... 😀 když jsem u toho nového zubaře byla poprvé - ráno hlava v toaletní míse, v čekárně mi jen tekly slzy (manžel se mnou), potom už jsem si i u toho pláče popotáhla, zubař mě zavolala dovnitř, posadil na křeslo, usmál se a zeptal "Dobrý den, jak se máte, máte nějaké potíže?" - v tu ránu už jsem klesla hlavou do dlaní a propadla v pláč hlasitý (hrozně se stydím doteď rudnu když si na to vzpomenu) a on (hrozně milý a mlaďoučký doktor) - ježiši proč mi tu pláčete, vás tak bolí zub? a já "neee, bee" a on "VY JSTE TEHOTNAA????" a to uz me rozesmal a spolupracovala jsem (sestra ta me drzela za ruku a hladila rameni na utesenou) fakt zlaticka, ale strach to prebiji :(

anve77
16. zář 2016

@ma_cherie ježišikriste to je krásné!!!!! chci takoy takového doktora..To já vždy přišla do ordinace jako největší frajerka z úsměvem od ucha k uchu. Jen jsem si sedla a ona na mě zasvítila a vytáhla ten nerezový inštrument, celá jsem se spotila ☹ Pak začala vrtat a dloubat v "živém"..slzy mi tekly a jen jsem fňukala.Říkala jsem ji, že si připlatím za injekci, ale ona jen " áááále než to začne působit máme to hotovo" ☹ ☹

bartovaandrea
autor
16. zář 2016

HOlky děkuju 🙂 alespoň vím že si můžu nechat zub umrtvit, mám takovou blbou zkušenost z prvního vrtání zubu u mě. Zubařka byla sadistka, tak to je takové složité se mnou :D
@anve77 hele mě bolí i první zavrtnutí :D takže fakt bez umrtvení ani ránu

alboo
16. zář 2016

Nechavam si vzdy opichnout vse i malý kaz. Nikdy, nikde sem s tim nemela problem. Nekdy si nechávám i umrtvit ten vpich 🙂. Naposledy mi to ještě musela 2x dopichnout. V těhotenství opich nevadí

bachovy_esence_poradna
16. zář 2016

@bartovaandrea určitě si nechte umrtvit pokud je zásah nutný... ono ten stres také není pro miminko nejlepší 😉

jinak není potřeba prožívat tak velký stres před preventivní prohlídkou nebo při opravě zubů 🙂 na návštěvu zubaře se dají namíchat Bachovy esence (nejlépe fungují připravené na míru)

anve77
16. zář 2016

@bachovy_esence_poradna to raději panáka 😀

bachovy_esence_poradna
16. zář 2016

@anve77 😀 tak to se samozřejmě taky dá, ale ne vždycky to jde (např. v těhotenství, při řízení auta, užívání nějakých léků)...

petramuffinkamayerova
3. říj 2016

Ahoj, já jsem si byla jeden den dopoledne ověřit, že jsem těhotná a hodinu na to jsem musela k zubaři na korunku s tím, že od poslední návštěvy zubaře, co jsem si nechala dělat hrdinsky dentální hygienu (tenkrát ještě bez laseru 🙂 )bez umrtvení, si nechávám dávat pokaždé injekci a doktorka mě ujistila, že když jde o lokální umrtvení, tak je všechno v pořádku 😉

yasmin30
17. říj 2016

Mně umrtvovali všechno,nekolikrat a měla jsem i mandibularni anestezii která umrtví celou dolní čelist. 😉 Takže v klidu. Jen rentgen ti neudelaji 🙂

shine2015
17. říj 2016

@bartovaandrea mam to stejne...o injekci volam uz v cekarne 🙂)))

alcar
17. říj 2016

Moje zubarka v prvnim trimestru, pokud se da pockat, anestetika nepicha. Jinak ja, jak to tady tak ctu, tak jsem docela otrla. Na vrtani zubu mi prijde umrtvovani zbytecne, vetsinou to boli par sekund, kdyz zajede vrtackou do citliveho mista, jinak vubec. To me ta samotna injekce teda boli vic, pak cela huba nekolik hodin necitliva. Fuj, to radsi preziju bez umrtveni. Navic mi ani anestetikum u zaniceneho nervu nezabira, uz mi vrtala i do bolaveho zubu a musela dat umrtvovaci vlozku na nekolik dni, protoze jen s injekci to neslo. Trhani zubu, nervu a jine vetsi zakroky si samozrejme nechavam taky umrtvovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru