Wobenzym pro děti 2 a 4 roky? (Pro posílení imunity)

nektarine
4. pro 2015

Hezký den, máte někdo zkušenosti s lékem Wobenzym? Dávali jste malým dětem pro posílení imunity?

Naše paní doktorka mi to ani nevyvracela, ale říkala, že u takto malých dětí s tím nemá žádnou zkušenost a sama dávala svým dětem nejdříve ve 12-ti letech. Starší dcera má 4,5 roku, chodí do školky, neustále se nám opakují klasické školkové nemoci, rýmy, kašle, nachlazení, průdušky... Aktuálně spála, okamžitě po dobrání ATB znova chřipka a zánět v uších. Od jara nastoupí i mladší dcera do jesliček a já se toho už teď děsím, nastupuje od 2 let (ve 2 týdnech měla zápal plic). Vždy se starší nakazí ve školce a mladší to pak od ní doma chytne....

mandala
4. pro 2015

Dcera užívala, ale bylo ji tuším kolem 7 let. Myslím, že by mohly i mladší děti, ale tam jde o to, jestli jsou schopné spolknout prášek, dcera brala ráno 3 a odpoledne 3 a musí se dostatečně zapít - pak to nemá účinky, mě bylo řečeno. Pokud jde o výsledek, já tvrdím, že nám hodně pomohl, první pololetí klesla nemocnost o polovinu, další pololetí klesla ještě víc a ted je nemocná zhruba jako ostatní děti. Předtím záněty středního ucha, průdušek, 2 x těžký zápal plic, angíny... Takže za mě doporučuji. Jenom mne napadlo, kromě Wobenzymu nám na imunologii doporučili vyloučit, nebo alespon omezit kravské mléko. když už musí být, tak převařené. Takže nakonec nevím, co přesně pomohlo, možná v kombinaci obojí. 😉

luciamala1979
4. pro 2015

Nemám ale doporučuji imunoglukan, perfektní

blahova_andrea
4. pro 2015

nám dr. doporučila vit. D rybí tuk a klasické C. wobenzym jsem začala brát já. takže dcera ho má skrz kojení 😅 já už byla celá sesypaná a teď se cítím fakt líp, co jsem si nasadila pilulkovou kůru 😅

nektarine
autor
4. pro 2015

@luciamala1979 imunoglukan jsme měli loni, a žádnej rozdíl jsem neviděla. Manžel bere wobenzym od léta a on má teda uplně úžasný výsledky 🙂 Nebyl vůbec nemocnej od té doby. Vždycky to taky chytl od dětí, předloni měl dokonce zápal plic, pořád se mu vracely chřipky. Jde mi spíš o to, že jsou tak malý, jinak o wobenzymu jako takovým pochybnost nemám....

Děkuji za všechny příspěvky 🙂

mandala
4. pro 2015

@nektarine Možná bych zkusila nejdříve podávat té starší, ta by už mohla zvládnout polknout, pokud by zabralo, alespon by nenosila nemoci domů z MŠ a nepřenášela na mladší dcerku. A třeba někdy namátkou zkusit dát spolknout i té mladší, jak by si s tím poradila. Bohužel by se neměl drtit, aby se neporušil obal, takže myslím, že to je jediný problém, vyčetla jsem v jiných diskusích, že užívaly i dvouleté děti. Někde i psaly, že se učily polykat nejdříve na lentilkách. 😉

blahova_andrea
4. pro 2015

@mandala tak mě třeba skoro 4letý nepolkne, ale 16m bez problémů polkne 😅

mandala
4. pro 2015

@blahova_andrea 🙂 No, to já věřím, že to tak může být, znám 20 - letou slečnu, pro kterou je polykání léků nepřekonatelný problém, bohužel obejít to nijak nelze 😉

nektarine
autor
4. pro 2015

Starší dostala odpoledne 2 tabletky, moc jí to polknout nešlo, ale zvládla, to natrénujem. Takže zatím asi vyzkoušíme 2x2 tabletky. S menší mám strach, že ho bude cucat, jak bonbón, ona právěže zvládá už trvdý bonbóny i žvejkačky, na to, že 2 bude mít až v únoru. Uvidíme, ale když to nevyzkoušíme, nezjistíme.... Na lačno ráno zvládat budem, když jí ho donesu rovnou při buzení do postele (a snídat bude půl hodiny po), ale ta odpolední dávka, to je horší - ty malý děti totiž ještě furt jijou tak nějak pořád........ Mezi jídlama sušenky, jablko, furt něco pozobává...
@mandala

mandala
4. pro 2015

@nektarine Jo jo, tak na to jsem ještě zapoměla, že musí být na lačno, to byl pro nás taky tvrdý oříšek. Jak píšeš, ráno to šlo, ale odpoledne se dost často zapoměla a něco snědla, nebo mě zas řičela, že má hlad a já ji přesvědčovala, že ted ji ještě nemůžu dát najíst. No, byly to starosti navíc. 😒