Zácpa. Co byste poradily (dcera 4 týdny)?

monita0806
20. zář 2020

Maminky, co by ste mi prosím poradily. Dcera bude mít 4 týdny a má problém s kakáním. Dcera je jen na Sunaru semtam dávám čaj. Od lékaře mám dávat jednou denně 5 kapek espumizanu. Ale dcera kaká jednou denně a někdy ani to mé. Už jsem zkoušela nahřívat bříško plenkou, cvičit nožkama a teploměr do zadečku a nic nezabralo.

moominkaa
20. zář 2020

@monita0806 já jsem dávala fenyklový čajík. Stačí párkrát cucnout a každý den měl stolici. A probiotika dáváte? Případně ještě změnit UM, četla jsem, že Sunar zacpava..

maggiele
20. zář 2020

Ahoj. Tak pokud sama kaka 1x denne tak to staci. Ale pokud ma zacpu a nejde ji to tak bych pouzila radeji rektalni rourku nez telomer. Me doktorka doporucovala udelat UM z hermankoveho caje, ten ma projimave ucinky. A taky espumisan co ti lekar doporucil je spis na prdiky nez na zacpu. U syna nam se zacpou nepomohlo nic, u dcery Babycalm. Drzim palce at je lepe.

monita0806
autor
20. zář 2020

@moominkaa probiotika nedávám. Na Sunaru je od prvního týdne a kakala i několikrát denně tak mně nenapadlo že by to mohlo být tím 😔

monita0806
autor
20. zář 2020

@maggiele Děkuji zkusím udělat Sunar v tom heřmánkovém čaji a kdyby to nepomohlo tak tu rourku.

maggiele
20. zář 2020

@monita0806 A taky ty probiotika jak radi prispevek vyse. I k UM se pridava, ja davam 1x denne do mlicka Lactobacilky od Swissu.

monita0806
autor
20. zář 2020

@maggiele jsem se teď dívala na ten přípravek Babycalm a on je až od ukončeného prvního měsíce a dcera bude mít teprv ve středu 4 týdny tak ten použít nemůžu.

moominkaa
20. zář 2020

@moominkaa mám doma probiomaxik, ty jsou od 1. týdne a měli jsme biogaia. Myslím že oboje určitě můžete. Věřím že to upraví trávení

moominkaa
20. zář 2020

@monita0806 sorry. Jsem odepisovala sobě ale bylo to Tobě 🙈😅

monita0806
autor
20. zář 2020

@moominkaa Jsem radši šla do lékárny a lékárnice mi prodala brobiotika tak doufám že zaberou rychle. A můj lékař je trochu mimo protože na zácpu mi napsal espumizan a to prý není na zácpu ale prdíky. A malá s prdama problém vůbec nemá.