Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zahleněné miminko, jak bych mu mohla pomoci?

andilekpanenka
11. črc 2013

Ahoj, chci se zeptat jak bych mohla pomoci mému měsíčnímu synovi, který má v krčku hlen - knedlík. Nejde to tam ani tam. Odsávačkou odsáváme nosík, ale na krk to nefunguje. Když dýchá pusinkou, slyším, jak mu to tam lítá. Na průduškách nic nemá. Dávám čajík - pár loků denně, MM a dokrmuji UM? Máte někdo zkušenost?

marketma
11. črc 2013

Mořskou vodu resp.fyziologický roztok stříkat do nosu, sirupy na odhlenění jsou jsou myslím až pro starší děti. Nechala bych si poradit v lékárně. Já pro holky používala Hedelix sirup, ale nějak nově je až pro děti starší tří let, dřív byl myslím od 1 měsíce......

jandl
20. črc 2013

Já bych dítě do min. 6 měsíců plně kojila,ničím nepřikrmovala,čaj nedávala.Pokud má hlad,přikládat častěji k prsu.Při žízni to samé.Pak to chce studovat stravu.I matka musí jíst vyváženě....Hlenotvorných potravin se varovat (cukr,mouka,mléko)

vrtelka
21. črc 2013

A chrčí opravdu proto,že má hlen náš maly chrčí ,protože má stridor .Při nachlazení jeto tedy hodně slyšet jak mu to v krčku vybruje .

eficenka
21. črc 2013

většina miminek různě chrčí, a zdá se, že sou zahleněná... ale většinou to tak není - učí se teprve polykat, hrají si s jazykem.
JInak max 3 krát denně stříkni do nosíku sterimar nebo libenar - mořskou vodu ( rozhodně ne žádný nasivin atd.)
a nejlepší je vytírat nosík MM - na štetičku odstříkej z prsu a vytři nosík před každým kojením - má zázračné účinky 😉
za 2. vynech ze své stravy všechny mléčné potraviny - způsobují zahlenění.
za 3. pokud máš aromalampičku - kápni tam olejíček eukalyptus nebo cedrové dřevo, i jednu kapku prckovi na polštářek....
zvýšit postýlku...
čaj nikdy ... až od zavedení příkrmů - naopak to může uškodit ( zahlenit, bolesti bříška...)

Sem začni psát odpověď...

Odešli