Zánět středního ucha. Máte zkušenost s prevencí?

mila01
24. říj 2008

Ahoj,dceři loni 4x píchali uši,včera přišla ze školky s brekem,že jí bolí ouško.Jeli jsme hned do nemocnice,naštěstí to bylo v začátku,dáváme nurofen,ledujeme za ouškem a prokapáváme nos.Vypadá to,že tentokrát to zvládneme,ale je teprve říjen. ☹ Nemáte někdo zkušenosti s nějakou prevencí?Slyšela jsem něco o nějaké svíčce,nic víc o tom nevim a když jsem se o tom zmínila včera před primářem ušního,řekl mi že v žádném případě.

mila01
autor
25. říj 2008

Draga - díky moc,právě na ty svíčky jsem se ptala.Díky za ten odkaz,určitě si to na internetu prostuduju.Od 6 let?Tak to musíme ještě rok počkat,malé bude v únoru teprve 5.Ale díky moc za rady,každá se hodí. 🙂

draga
25. říj 2008

mila já jsem trubka nejdřív jsem odpověděla a pak si přečetla první příspěvek...že se na ně právě ptáš 😀 ...nevím já je používám a i v tom letáčku je že od 6 let...ale je fakt, že hodně doktorů říká, že se uši píchaj zbytečně...že je to už takový rituál jak někdo přijde s děckem, že ho bolí ouško tak hned píchat 😲 fakt to chce dobře smrkat...my ještě u malýho odsáváme mi říkala doktorka že do 4 let se odsávat vyplatí 😉

vojtisek2007
25. říj 2008

já svíčky používám čas od času u sebe - nic příjemnýho to teda není....
a jak už bylo zmíněno - máme taky doma kapičky - OTOBACID N - a taky prokapávám, hned jak řekne,ž e bolí ouško - ale pouze, když nemá teplotu, když má i teplotu, mažeme na pohotovost nebo na ušní...kde většinou dojde k píchnutí...ale teď už takový dva roky nic...tak třeba to přešlo. A k technice smrkání - tak Honza má přesně tu že to popotáhne a plive - je to humus, ale poradili nám to právě na tom ušní,když jsme jezdili každých 14dnů s ušima...

draga
25. říj 2008

tak já jsem asi úchyl ale mě to je příjemný hodně a je mi líto když svíčka dohořívá 😵

a o tom popotahování a plivnutí jsem také slyšela už kdysi...navíc to prý ani tolik nepopraskají cévky jako u smrkání 😀

zanetka82
25. říj 2008

Tak naše dětská dr. doporučila prevenar pro Petříka ale bylo nam řečeno že mu už to nepomuže, že to má bohužel už chronické. Dokonce nam to i hygiena už poslala k dr. tu vakcínu ale nakonec nam jí nepichla aby nezatěžovala organizmus zbytečně... ☹
Tak teď se modlím každym dnem aby to nepřišlo a uvidíme co ta operace po novém roce....... Rýmu teda mame velkou a snad pořad. Ve středu jdeme na alergologií a imunologií tak uvidíme co nam řeknou tam. 😉

dgm
25. říj 2008

zanetko, na prvni strane jsem cetla, ze tvuj syn pomalu prestava slyset a vzpomnela jsem si, ze jsem cetla dobre rady ohledne tohoto. Taky jsem se divala do pasu a je uz dost velky, tak si myslim, ze by to bylo pro neho dost vhodne, rozhodne bych to doporucovala vyzkouset jeste pred operaci... O svickach se tam v prispevcich taky pise...
Pokud bys nebrala v uvahu moje rady z predeslych prispevku, tak si myslim, ze zrovna pro tebe by tento odkaz mohl prinest nejake vyreseni...

http://pust.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=54

zanetka82
25. říj 2008

dgm......moc ti děkuji za odkaz. Příspěvky jsem si přečetla a zeptam se na něco doktorů aby mi něco doporučily třeba i ten pust. Nedovedu si uplně představit co je takový pust zač čeho se vyvarovat a tak. dík 😉 🙂

dgm
25. říj 2008

zanetko, nejdriv si precti jeste tuto diskuzi:
http://pust.cz/phpBB2/viewforum.php?f=2

Ja znam jenom par doktoru, kteri cloveku doporuci pust, a to ani ne z osobniho kontaktu, jenom z doslechu... takze nepocitam s tim, ze by ti doktori vyuceni klasickou medecinou pust doporucili, pokud o nem vubec neco vedi ...

macik
25. říj 2008

žanet-taky si myslím, že většina doktorů ti na půst řekne, že ne, protože o něm nic neví....ale setkala jsem se už i s takovým, kteří věděli a doporučovali...je lepší si o tom sama něco načíst než spoléhat na doktory..ještě se ti nestalo, že ses zeptala dvou tří doktorů na stejnou banalitu a každej odpověděl něco jiného?...ono to zdraví není věc, na kterou je jen jedna odpověď...

mila01
autor
27. říj 2008

Holky díky moc za Vaše rady - za všechny.Začaly jsme s Andrejkou smrkat podle návodu ( člověk by nevěřil,jak jaká je to věda ),poctivě jsme kapaly a ledovaly a opravdu jsme se tomu píchání vyhnuly.Obstarám si ještě ty kapky,abych je měla doma - předpokládám,že jsou asi na předpis,co?Zkusím,jestli mi je napíše naše pediatrička,když tak poběžim za ušařem.Chci je mít doma,v tomhle období se to může kdykoli vrátit.

zanetka82 - držím palce,ať vše dobře dopadne.My s tou menší máme zase problémy s očičkama,teď půjde na vyšetření pod narkozou. ☹

pipisek
27. říj 2008

tak to je fajn, že se nepíchalo 😉
ty kapky jsou na předpis asi oboje, ale např. ty Garasone mají i kupodivu oční použití, tak to zkus na očním, když už tam jdeš, ale pochybuju, že je předepíšou, když je potřebuješ do uši 😒 fakt se používají i do očí i do nosu......
ať jsou dětičky zdravý!

mila01
autor
27. říj 2008

pipisek - no já jsem zjistila,že ty kapky jsou docela často společný pro uši i pro oči.Například minulý týden měla mladší dcera zánět spojivek a dostala Pamykon,který vždycky ta starší měla na zánět středního ucha.Asi je to tam v tý hlavě fakt všechno propojený. 🙂

aurecon
28. pro 2009

Moje dítě má asi poprvé zánět ucha. Včera chytlo slaboučkou rýmu, dneska je zelená a má zahnisané jedno oko - kapu ofthalmoseptonex, ale před hodinou říká, že bolí ucho. Co s tím? Mám někam jet? Má necelé dva roky.

iloha
28. pro 2009

Aurecon, pokud ti bude plakat i v noci - tak by bylo lepší zajet na ORL. Někdy ti stačí jen kapičky do ouška, může mít jen podrážděný bubínek a ouška při rýmě mohou zalehnout a při smrkání či odsávání v nich praská a bolí to.

romankav
1. led 2010

mila01: jenom přidám svůj názor. Jsou děti se zúženou Eustachovou trubicí, které trpí opakovanými záněty stř. ucha (během růstu se to upraví). Většinou se to v krajních případech řeší operováním trubičky mezi ucho a ústní dutinu. Myslím si, že sklon k zánětům stř. ucha je to dědičný (já jako malá jsem na to trpěla, synovi pýchali ucho v 10ti měsících a znám maminky, co to mají podobně). Rýmě se asi fakt nevyhnu a vysazování mléka mi nepřijde jako řešení 🙂 Udržujeme to tak, že při rýmě pravidelně odsávám a při jakýchkoliv pochybnostech (plačtivost, rýma, teplota) jedeme na ušní - když se to zachytí v začátku, stačí pouze kapičky do uší. A přesně jak píše pipisek: otobacid stále v lednici (když kápnu a uklidní se, vím, že je to ono). Chápu, že na nemoci je třeba pohlížet celostně, jako to myslí dgm, ale pokusy budu dělat raději na sobě a své dítě nebudu trápit (a kdo měl někdy zánět stř. ucha ví, jaká je to příšerná bolest). Svíčky jsou pro vyčištění vnějšího zvukovodu (mezi stř. uchem a vnějším zvukovodem je bubínek), takže na maz to pomůže, na zánět stř. ucha pochybuju..

mona01
3. led 2010

Mám ročního syna. Chvilku po narození začal trpět na záněty ouška. Už jsme z toho byli nešťastní. Doktorka říkala, že bude adept na trhání nosní mandle, prý trpí na zadní rýmu a od toho můžou být ty ouška. Nevěděli jsme co s tím. Nikdo nedokázal poradit, jak tomu předcházet. Když byl měsíc v kuse v pořádku, byli jsme šťastní. Až mi jedna paní poradila Audiron. Nedá se sehnat v lékárně (alespoň mně se to nepodařilo). Našla jsem na internetu paní, která ho prodává. Začali jsme, když měl asi tak tři měsíce a do dneška (ťuk ťuk 🙂) máme klid. Když vidím, že se chytá za ouško, hned kapnu jednu kapku. Je fakt super. Doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

piskutek5
10. led 2010

Ahojky chtela jsem se zeptat na tu tympanoplastiku to jsou ty trubicky do usi.Moji dceri bude v dubnu 5 let a od 3 let s nastupem do skolky uz ji usi pichali asi 13.Ma venku i nosni mandli a nepomohlo nam to.Vubec nema rymu ani teplotu a stejne ji pichaj usi.Dok ji zjistila snizenou imunitu tak ted mame rybomunil.Alergii ji nezjistila a bereme Aerius a donosu strikame cromohexal.Prej ma strasne znicenou nosni sliznici.Ma ji porad oteklou a tim padem ji to jde hned do usi.Uz se desim kazdeho dne kdy mi rekne ze ji boli ucho.a taky od tech 3 let porad pokaslava.Ted mam jeste 6 mesicni holcicku a nechala jsem ji naockovat Synflorixem.A ta starsi je i naockovana pneumem 23.

pipisek
12. led 2010

ahoj piskutku
mě tympanoplastiku doporučovali dva lékaři pro starší dceru ve věku kolem 4-5 let, další dva zase vytržení mandle, dlaší zase netrhat...je to moc těžký 😒 Dcera neměla ani tak zvětšenou mandli jako pořád zduřelou sliznici a nešla jí rýma vůbec ven, šla do uší. Nakonec jsem poslechla dr., který mi radil vydržet do cca 1-2. třídy, že většinou s nástupem do školy tyhle problémy (otitidy) zmizí. Dítě se ve školce promoří nemocema a ve škole už to nebývá tak zlé. Taky ten poslední dr. (a docházíme k němu už 7 let) zjistil, že má v jednom uchu jinak postavenou Eustach trubici nebo její část a že se jí tam právě drží záněty....a že jak se bude ucho věkem vyvíjet a růst, tak by mohlo být po problému.
A fakt, od nástupu do 1. třídy jí píchali jen 3x a bude jí teď v dubnu 12 let. Občas nějaký ucho bolí, tak hned kápnu Garasone a většinou to pomůže. Píchat 3x za 6 let je už paráda 😝
Mladší dceru jsem hned nechala naočkovat taky proti pneumokokovi. Tak držím palce, ale neumím Ti poradit jestli vydržet nebo do tympanoplastiky jít. Asi by to chtělo ještě konzultaci na jiném ORL případně přímo v nemocnici, kde to dělají ...

piskutek5
12. led 2010

Dekuju strasne moc za odpoved.Desne me to nici ☹ Stalo se ze ji usi pichali po tydnu ☹ Nam nase ORL doktorka ty trubicky nedoporucila ze to neni nas pripad.Jenze ja uz sem tak zoufala a chtela bych ji pomoct.Tu nosni sliznici taky mame pekne znicenou.Dok rikala ze eustachova trubice ji funguje dobre.Ted se jen modlim aby to nemela i ta mladsi.Nam to zaclo az s nastupem do skolky ve 3 letech.A mladsi dcera zanety usi nema?

pipisek
13. led 2010

Musím zaťukat, ale malá zánět neměla...ale na to, že je jí 2,5, tak už marodila celkem dost, i ATB asi 3x už měla. Teď má podruhé laryngitidu, to je taky pěkný hnus 🙄 Doufám, že jí to časté píchání uší nepotká !
Ta starší byla 18 měsíců kojená, hlavně kvůli mému atopáku,a pořád měla otitidu (a to se jako plus při dlouhodobém kojení uvádí i to, že zabraňuje otitidám). Mladší je kojená půl roku a jak jsem psala, tak taky oproti jiným dětem celkem často marodí.
Tak snad to už bude jen lepší, ta školka je na nemoci hrozná. Mě tenkrát dr. říkal, že jak se dostanou do nosu bacily, tak sliznice jako obrana zduří a přijde rýma...jenže moje dcera neměla rýmu takovou, aby jí tekla z nosu, ale ta sliznice jí zduřela natolik, že to ucpalo nosní průduchy a ten sajrajt jí šel věčně do uší. Ona vůbec měla první zánět jako 3měs. miminko, to jí tenkrát samovolně prasklo, dostala jsem na Bulovce pěkně vynadáno...ale copak mi 3.měs. mimino řekne, že ho bolí ucho? Neměla teplotu ani rýmu ani se nechytala za ucho, jen řvala celý večer ale to ve věku 3měs. řvala každý večer kvůli kolikám 😒 Sjeli mě jak malou holku, jak nějakou čůzu, co se o dítě nestará, jsem to tenrát pěkně ořvala. To jsem ale netušila, že od těch 3 měs. to pojede minimálně 3-4x do roka ☹ buď jedno ucho, někdy i obě najednou.
A na očkování Pneumem23 nebo Prevenarem je už 5letá holčička velká ???

piskutek5
13. led 2010

Prevenarem uz asi nepujde ale to Pneumo23 si myslim ze by slo dok to urcite bude vedet 🙂 Nekde jsem cetla ze usi jsou spojene s pohlavnimi organy a je fakt ze dost i bojujeme s pocuravanim ☹ Zrovna vcera jsem ve skolce dostala pocurane puncochy a rano byla pochcana zas je to hruza.Jako bych mela doma dve mimina.To muselo bejt teda neco.Moje segra ma syna tomu uz je teda 17 ale taky od 3mesicu mu pichali usi a dvakrat mu brali nosni mandli ale pomohlo mu to asi od 5 let ma pokoj.Anetka na tu sliznici prave bere Areius a do nosu strikame ten Cromohexal.Je to na alergii ale zadnou ji dok nezjistila.Musela jsem i uplne odklidit kytky z baraku.Od te doby co je tu nemame tak ji zatim nepichali ale je to teprv mesic.Ta starsi byla kojena do roka a ta mladsi do pul roka uz nemam moc mleka tak jen obcas v noci se prisaje.

pipisek
13. led 2010

Tak se uvidí, třeba to píchání uší bude mít spíš klesající tendenci vzhledem k přibývajícímu věku. Fakt málokterý starší dítě tím opakovaně trpí, většinou každý dr. řekne, že je to záležitost předškolních dětí.
Jinak v Plzni dceři taky párkrát uši píchali, máme to tam obšlehnutý 😉 jezdíme kousek za Plzeň k babičce a bohužel si ucho nikdy nevybírá 😝

piskutek5
13. led 2010

Ja doufam ze uz ji to mockrat pichat nebudou 🙂 Vzdycky jsme jezdili na pohotovost do nemocnice na bory tam ji to jen pichli a vic to neresili ☹ Az v porodnici mi jedna mamca dala rekla o pani doktorce Kastnerove a zatim si ji nemuzu vynachvalit.Cekarna je teda vzdycky narvana k prasknuti tak tam jezdi manzel abych nemusela tahat mladsi prdolu.A ta starsi ma snizenou imunitu?

pipisek
13. led 2010

Ne, nemá. Jinak prakticky nikdy nemarodila, jen ty uši 😒 Bude jí 12 let a asi 2x měla anginu a párkrát zánět průdušek.
My jsme byli ještě v Purkyňáků, ten už teď asi jako pohotovost nefunguje, protože nás poslali taky na Bory. Pak jsme byli párkrát na Lochotíne, myslím v Remusu na ORL, ale to bylo normálně v prac. době.

piskutek5
13. led 2010

Anetce snizenou imunitu dok zjistila ale jinak mi taky nak nemarodi jen ty usi.A chodite nekam na usni?

barbuchita
21. led 2010

tak, jak psala mona01, i ja jsem cetla na jinych forech o Audironu, vcera memu 10ti mesicnimu synovy poprve pichali ousko ☹ , tak hledam co nejvice informaci a rad, ktere by nam pomohly, aby se pichani nemuselo opakovat. Sama verim v silu prirody a lekum z ni pripravenych a kapky Audiron se mi moc zamlouvaji, poridim si je a budeme je mit v zaloze, kdyby se zanet chtel opakovat. Tady prikladam odkaz na stranky, kde se Audiron da koupit: http://www.energy.sk/cz/menu_x360x.asp

werminka
20. únor 2010

Ahojky, tak záněty středního ucha znám bohužel velmi dobře ☹ Trpěla jsem tím sama a teď i můj syn. Nechala jsem mu píchnout prevenar a od té doby nic!!!! 🙂 Už je to 3/4 roku bez bolesti. A to míval téměř každý měsíc záněty v uších - někdy z rýmy, někdy ze zouků......... no byly to nervy. Ale pokud se očkování bráníte, pak nám (ještě v době kdy jsme nebyli očkováni) pomohly kapky do uší "Otobacid" - je to na předpis - zabraly vždycky!!!! Uši jsme měli téměř na píchání a jakmile jsem začala kapat, tak do druhého dne po zánětu ani stopa..... pokaždé jsem si ho vyprosila-doktorka říkala,že pokud se to do druhého dne nezlepší, půjdeme píchat......a Otobacid vždy zabral. Takže jsme byli píchat jen jednou a každý další zánět jsme řešili kapkama. A v roce jsme malému dali Prevenar a už rok jsme bez zánětů 🙂 doporučuji! 😉

dvojka
13. dub 2010

ahoj holky-
prosim vas,za jak dlouho po propíchnutí se dětatku trochu ulevi?Nam pichali dnes odpoledne obě uši a zatim efekt zadny

dvojka
13. dub 2010

jo a stim ockovanim,my mame naockovany synflorix,ktery je tez proti stredousnim zanetum a jak vidno nic neni stoprocentni 😠 😒

dvojka
14. dub 2010

Tak si budu psát sama 😀
Dneska je malé už mnohem líp,takže nakonec dobře že jí ouška propíchli 😵