Zaražené prdy po kakání. Nemáte podobný problém s miminkem?

migelie
1. led 2020

Chci se zeptat mam 8 mi mesicni miminko které ma chronickou zacpu , používáme forlax na změkčení stolice byly jsme již na spoustě vyšetření nic mu nenašly krom toho ze ma prý delší strivka a proto ta zácpa, poslední měsíc krasne prdel kakal uz i bez rourky ale paradoxne protoze mel adenoviry tak se mu asi zrychlila peristaltika nebo nevim , co me ale trápí vzdy kdyz se hodne vykaka pak přestane uplne prdet a ma nafouknuty žaludek a kdyz mu chci dat prikrm nebo mlicko vrací se mu to prptpze ma jakoby přeplněný žaludek vzduchem nyní uz to trvá zas dva dny , masírovála jsem dneska bříško půl hodinky dokonce u toho usnul pak se vzbudí a misto aby prdel strasne krka :( vubec nevim cim to muže byt , do 7 měsíce jsme měli 5.3 kg protoze diky tomuto problemu hodne blinkal ale doktori říkají ze ma uvnitr vse ok tak ja nevim kde je problem ?... nyní přibral za měsíc 400 g jen diky Tomu ze ma zmekcovac stolice a neblinka tolik ale od posledního kakani zase neprdi a vrací se mu vse zpět .. uz si nevim rady dr rika ze kdyby zácpa pretrvavala po roce ze teorve pak se to bude řešit jenze mm neustale uplakane miminko co nemuzu ani položit mam odrovnane zada porad jen nosím aby mi neblinkal cim vic leží tim vic ma nafoukly ten žaludek .. neni tu nějaká maminka s podobným problémem??? Diky moc :(

karla2015
1. led 2020

Nemam zkusenost, ale nemuze mit nejakou alergii?

amazonkajanik
1. led 2020

Zašla bych k jinému lékaři, tohle se mi nezdá, jako nechat to do roka. V 7m mít 5kg, když můj bucifálek měl v 6m 8,90kg a to měl porodní váhu 2,66kg

slunickovm
2. led 2020

@migelie a nema nějakou alergii? Alergie na mleko je spojovana s pomalou peristaltikou a castym blinkanim. A probiotika berete? My máme alergie, porad nam blil a blil, taky moc nepribiral a do ted moc nepřibírá, ale tedy vic nez vy. Zkuste gastroenterologii a vyzivoveho poradce. My jsme byli v pěti ci sesti mesich a dost to pomohlo na pribirani. Nevyřešilo, ale pomohlo. Naposledy blikal kolem dvou let.

migelie
autor
2. led 2020

No my ji nemame potvrzenou a chodíme na gastro od 3 měsíců na allergy care normal mel tekutou stolici ale blinkal a ted co udělali syneo tak neblinka trosku přibírá ale ma těžkou zacpu a place na bříško protoze mu nejde ani prdet vzdycky se vykaka a nez se naplní strivka tak ma nafoukly žaludek a nemuzu mu nic dat protoze se to do nej přes ty bubliny nevejde a blinka pak se strivka zaplní a boli ho bříško porad place prdy odcházejí po malu spíše neprdi a nejde mu kakat porad tlaci a place a jak tlaci přijde mi ze si vhani ty prdy misto zadeckem tak do zaludku prptpze porad krka :( chodíme do motola bojim se uz dávat jakýkoliv prikrm po vsem ma problémy a menit mlicko sw neodvazim zkousely jsme i sunar allergy care mel sice řidší stolici ale blinkal .. ja uz nevim :(i přes ten forlax ma tu stolici opravdu tuhou jak kdyz snědl mrkev

migelie
autor
2. led 2020

Jinak probiotika bereme dophilus infantis davam je obden protoze to syneo probiotika obsahuje take

slunickovm
2. led 2020

@migelie no my jsme meli neocate az skoro do tri let a potom az ten allergy care. A je fakt, ze kdyz jsme davali neco proti blinkani na zahusteni mel stolici hustou. Tlačit tlacil porad i kdyz mel ridkou ci hustejsi stolici. Mne přišlo ze tlaci kdyz mel hlen ve stolici, kdyz si potřeboval odrihnout raky mu to nikdy moc neslo a byl porad plny vzduchu. Všichni nam pořád říkali, ze je to nevyzraly zazivaci system a ty alergie a je fakt, ze je to ted lepsi, ale porad hur pribyva, hur odrihava, hur kaka. Ma podle me i tuhy konečník. My jsme brali probiotika colinfant a GutPro infant.

migelie
autor
2. led 2020

Nemuzu dat nic proti blinkani totalne ho to ucpe to jsme používaly nutriton nez jsem vedela ze ma chronickou zacpu a musely jsme do nemocnice maly jen a jen zvracel a dokonce z toho mel ivaginaci střeva :(

evee24
2. led 2020

@migelie taky mě napadá alergie. Já mam u obou holek na bílkovinu kravského mléka a jakmile poruším dietu tak nekadi a jen prdí a tlaci a hlavně taky zvrací. Nevím no asi bych zkusila ještě jinde gastro. Něco to způsobovat musi. Co dr to občas jiný názor......

hancazivocich
2. led 2020

@migelie - no..pokud jste vyšetření a pod dohledem..asi je blbost, aby to byla intolerance laktozy, nebo lepku??? To jsou podobné příznaky...tak zkus vyzjistit, po čem se mu to horší...Já dostat 250 ml mléka, tak mám podobné příznaky..

slunickovm
2. led 2020

@migelie jj nutriton jsem dala jednou a gastrotuss nam dělal to stejne

migelie
autor
2. led 2020

No my zkousely i beba al 110 je pravda ze po ni nebyl nafoukly za to hned po vypiti mléka strasne plakal jakoby bylo těžké na žaludek , nutrilon alergy digestive care taky ale zvracel , spis nadavoval jak mu nechutnalo jedine po kterém fakt přestal blinkat více je to syneo ale mam pocit ze ho strasne nadyma a obcas mu ta peristaltika nefunguje tak jak ma nebo nevim jakoby se mu to tam zaseklo přestane prdet a strasne breci tlaci mu to na žaludek a pak prave krka ..tchyně mu omylem dala lžíci bramborové kase jednou ( s mlékem normalnim) no a to vyblinkal hned , nesnese ani vývar hovězí taky hned a palila ho zaha, ale teleci ze zeleninkou snědl s v pohodě a pak ale byl tak ucpaný ze zas tlačil jak blazen :/ dneska jsem zkoušela poprvé tři lžičky ovesne kase s presnidavku a asi do 10 ti minut kakani samo smrdeli to ale prujmovite ale prujem to nebyl myslíte ze by se ihned takhle vykakal po třech lzickach ovesne kase ?

migelie
autor
2. led 2020

@slunickovm jinak mate pravdu kdyz ma hlen tak neprdi vubec a kakat mu taky nejde :/

slunickovm
2. led 2020

@migelie určitě je to možné ma proste to zazivani citlivé. My jsme do roku nejedli orakticky nic moc z masa jen králík a jehneci v minimalnim množství, žloutek, ryze, brambory, červenou čočku, mrkev malinko, petrzel,dyne, jabko, hrusk vse ostatní bylo špatně. Hodně vadila psenice, sója i stopy, ani stopy mléka, špenát, hovězí, veprove, kureci.I ted ve třech letech ji ovoce bez slupek a vse nove velmi, velmi opatrně prakticky ted teprve zkousime jako u sestimesicnich mimin. Když mu to nesedne do hodiny i driv je to v celku venku.

slunickovm
2. led 2020

@migelie a kase jahlovou, ryzovou a Sinlac aby pribiral

migelie
autor
3. led 2020

@slunickovm ten žloutek musim zkusit taky uz ted mam strach :/

slunickovm
3. led 2020

@migelie z me zkusenosti radeji min, ale at to nedela problémy a pridavat velmi pomalinku. Navíc rust zoubku atd. Nas vzdy vrátil na začátek. Dávali jsme olej do jídla kvuli tukum, aby pribiral.

migelie
autor
3. led 2020

@slunickovm ja davam olivový par kapek uz jen kvuli tomu kakani .. taky nam rostou zoubky ma zacpu a do toho jednou za dva dny prave oranžové kakani smrdici strasne kysele a predtim mu pravd nejde poradne ani prdet .. ted mu vylezly dva spodní zoubky a tyden mi blinkal při každém uprdnuti

slunickovm
3. led 2020

@migelie jj taky to tak máme tu zapáchající oranžovou stolici. Ma to takto i druhy můj syn