Zarůstající nehtík. Mám hnis propíchnout?

dagina
8. čer 2009

Ahojky, doufám, že podobné téma tady není, jelikož je umění někdy najít téma, které potřebuji..., zda tady už je či není... 😒

Ale k věci. Naši dceři musíme díky svědivému atopickému ekzému často zastřihovat nehtíky, snažím se opravdu opatrně. Když jsem je zastřihovala rovně, tak zůstali na stranách ostré špičky, (nejen) kterýma se pak škrábe do krve ☹ . Pak jsme začali opatrně "špičky" zastřihovat, dlouho to bylo OK, ale dnes koukám, jeden prstík má malá zalitý suchou krví , na jedné straně nehtu bílou bulku (hnis) a má ho dost nateklý 😒 . Takže asi hodně špatně zastřihlý nehtík 😖 . Teď co s tím??? Mám hnis propíchnout??? Nebo vyčkat až bulka praskne....?!Má některá podobnou zkušenost????? Moc díky za info.

mousunek
8. čer 2009

ahojky, nam tedy nehtik zarustal, ale ne tak moc doktorka nam rekla mazat fialkou a rekla nam protizanetlivou masticku bactroban.
Hnis bych nechala radeji propichnout doktorku preci jen ma sterilni nastroje...

ronie
8. čer 2009

dagi hlavně to napatlat opravdu hodně obrovskou vrstvou framykoinu(hlavně na noc), přelepit jen lehce a vzdušně, hnis bych nechala, bolelo by jí to a infekce se zbytečně roznese, blbý je, že si to bude olizovat, tak zkusit nějakou rukavičku na tu chvíli než se to zahojí, framykoin je v tomhle jistota 😉 hlavně tedy mazat na noc, to si to olizovat nebude 🙂

jabera
8. čer 2009

dagi, asi by som skocila k mudr..... framykoin by asi fakt pomohol proti zapalu,a le je to antibiotikum, ja osobne by som ho nedala, kym lekar nepovie, ze je to treba...

andyalukasek2008
8. čer 2009

Sobe bych to pichla hned, ale u bobka bych mela strach... Framykoin a tu rukavicku na noc, to je dobry napad!

potapko
8. čer 2009

Dagina, my sme taketo nieco tiez mali. Bola som s tym u lekara. Ten ma velmi razne upozornil, ze si mam na to davat obrovsky pozor, lebo vraj nehet je priame spojenie s kostou a moze to byt velmi nebezpecne u dietatka. Urcite by som isla k lekarovi. Aj my sme davali framykoin. Mimochodom, ten je na predpis, takze aj tak by si tam mala ist. Neboj sa, ale pre buducnost radsej nechtiky troska opilnikuj, ako zastrihavaj.

ronie
8. čer 2009

jako dávat pozor jo, ale stát se to může kdykoliv a pilování zase může upilovat kůžičku a spálit jí, mě to pilovat absolutně nejde, ale že je nehet spojen s kostí je teda nevídaná kravina 😀 😀

mousunek
8. čer 2009

ronie - souhlasim ze je pitomost spojeni nehtu s kosti, nehet roste na nehetnim luzku, ale z kosti vazne nema co delat. kdyz by ano tak by nestrhavali nehet pri zarustani v lokalnim umrtveni, ale spousta lidi by slo na takovou banalitu pod narkozu

leonik
8. čer 2009

dagina: náš malej to měl na obou palečkách na nožkách, byla jsem s tím u Dr.,střídavě jsme mazali mastičkou betadine a framykoinem a za pár dní to měl krásně zhojené 🙂

dagina
autor
9. čer 2009

Ahojky, jéé, tady toho je 🙂 . Moc díky za info. Dnes jdeme k mudrovi skrz něco jiného, takže prstík určitě ukážeme, jsem zvědavá co nám s tím provede.

mousunek
9. čer 2009

neprovede nic pokud je to osklive tak te posle na chirurgii aspon semnou to jao s ditetem tak udelala

anelehka
9. čer 2009

ahoj nas maly to mal tiez a dr.mi ukazala,ze vzdy po kupani natriet olejcekom,chytit medzi svoje palce ten babatkov bolavy prstek a odtlacat od kozicky necht,ono sa to potom samo upravi.Dala nam ichtiolovu mast a na hrubo sme natierali.Pozor treba dat nejaku staru ponozku,lebo tu mast uz nevyperiete.Za par dni to mal pekne aj ten hnis zmizol,takze netlacit 🙂

womenne
9. čer 2009

dagina mne na chirurgii kazali zastrihovat jedine rovno,lebo potom zarastaju ak to ma moc ostre troška spilnikuj,ale nie moc,musi to byt do rovna,mojmu Nikovi strašne zarastaju nechty ma ich hrozne tvrde umenie odstrihnut ☹

dagina
autor
18. čer 2009

Ahojky, tak jsme s tím nakonec k mudrovi ani nešli, za dva dny se to krásně zahojilo, jen jsem potírala olejíčkem a místo lehce masírovala, zahnislá kůžička po zahojení odpadla, nehtík povyrostl a je to OK. Teď si dám sakra majzla jak budu nehtíky zastřihovat.
Moc díky za všechny odpovědi.

febris
18. čer 2009

dagi, skvele pomuze, kdyz vezmes obyc vatu (staci kousek) a prstama ji stocis do tenky spicky (vis jak to myslim 😀 tu namocis do lihu nebo naky desinfekce a prilozis ji podel nehtoveho luzka na ty strane kde je to zarudly a necim spicatejsim tu vaticku trochu zamacknes pod tu spicku nehtiku. Vaticku prilep aby to drzelo a druhej den uz to bude ok ;)
to funguje i pro dospely samozrejme 🙂

bufina
28. črc 2011

Sice tu v tématu dlouho nikdo nebyl, ale snad mně někdo poradí. Dcerka má zarostlej nehtík na palečku u nohy. Hnisá jí to a má to nateklý. Je teď u tchýně na prázdninách, ta jí na to maže různý mastičky atd. Malou to nebolí, jen když se to zmáčkne, jinak je úplně v pohodě, běhá jakoby nic. Jen mám stejně obavy že hned jak se vrátí budeme muset k doktorovi. Já jsem to taky měla zarostlý a musela jsem na chirurgii kde mně odřízli snad půlku nehtu. Ale to sem byla starší, bylo mně 16. A to sem se snažila jí ty nehtíky hlídat, aby se jí nic podobnýho nestalo ☹ Tady jsem našla rady čím to mazat atd., ale stejně kyž je ten nehtík jednou zarostlej, tak se asi bude muset z tama nějak odstranit. Neřešili jste některá něco podoného?

didiana333
28. črc 2011

@bufina no neviem,či Ti pomožem,ale mojmu synovi pomohla masť Betadine...predpísala nám ju doktorka ako "poslednu pomoc" pred chirurgiou.... 😀 a pomohla... 😉

bufina
28. črc 2011

@didiana333 Dík, jestli se to nezlepší, tak k doktorce zajdem. Dávala jsem malé na to doma dezinfekční roztok od Betadine a tchýně jí na to dává jakousi borovicovou mast, že je na tohle dobrá a vytáhne ten hnis, tak uvidíme, na chirurgii bych nechtěla ☹