Zelená stolice s bílými kousky u kojence. Máte zkušenost?

jigaza
13. pro 2022

Zdravím Vás a prosím o radu. Dcera má 2 měsíce a momentálně několik dní má takovouto stolici. Je plně kojena. Někdy se stává, že ale zvrací i celou porci co vypije. Na váze přibývá, ale je hodně zaplynovana a někdy ji tvrdne bříško. Chvíli jsem uvažovala nad laktozovou intolerancí, ale to by asi nepřibývala. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Dekuji

jjasmina
13. pro 2022

@jigaza nejedla ste něco vy? Jinak bych počkala na další a kdyztak konzultace s dr

lenerka1
13. pro 2022

U nás to bylo přemírou sacharidů v mé stravě (únavu z nevyspání jsem zaháněla sladkým a takhle se to projevilo), takže jsem vysadila mléčné, sladké a pak ještě vejce (po nich malý kadil pěnu). Chce to vypozorovat, co to konkrétně dělá u vás.

rotkapchen
13. pro 2022

Upravila bych si stravu a otestovala bezmlecnou dietu. A určitě bych to řešila s dr. Normální to u kojeneho dítěte není.

jigaza
autor
14. pro 2022

@jjasmina už to má takto několik dní.. Naše doktorka je fajn, ale dost věcí neřeší. Takže mi řekla, ať to nechám být..

jigaza
autor
14. pro 2022

@rotkapchen já mléčné výrobky skoro nejím, jen mléko do kávy. Jen mě napadlo, beru Milgammu kvůli problémům s dokrvovanim končetin a regeneraci nervů. Jestli by to nemohlo dělat to😔

rotkapchen
14. pro 2022

A ta se smí při kojení? Já bych se zeptala laktační poradkyně. Vim, ze mi kdysi rikala, ze cerna stolice je hladová, zelená snad ukazuje na velké množství sacharidů (?) , pokud jsou tam "provázky", je to také něco.. Ony tohle vědí lépe, než pediatři.

jigaza
autor
14. pro 2022

@rotkapchen Jsou dva typy Milgammy, ta s označením N se při kojení nesmí, mám ten druhý. Děkuji, zkusím

jjasmina
14. pro 2022

@jigaza pokud máte možnost, zeptejte se na tu stolici i jinde, já kojila a takovou asi neměla nikdy. Ale zase léky berete asi od začátku ne? A stilici má takovou jen pár dní

jigaza
autor
28. pro 2022

Zdravím Vás, záhada vyřešena. Dcera chytla RS viry bez dýchacích příznaků, ale promítlo se ji to v zažívání. Skončili jsme v nemocnici, tam nás dali do pořádku a už má zase klasickou žlutou stolici. Děkuji všem za odpovědi

rotkapchen
28. pro 2022

No uff. Tak hlavně, že jste ok.

rozitta
28. pro 2022

@jigaza díky, že jste sem napsala jak to dopadlo. Taky máme zelenou stolici, a jsme nemocní. Takže také zřejmě RS viry. Dcera má osm měsíců. Je bez teplot. Má rýmu a kašel, ale tak nějak mezích. Jak vám na ty RS viry přišli,. když to vaše Mudr nechtěla řešit? Nam to asi také nebude chtít řešit. "Jen" na základě stolice vás asi nehospitalizovali, nebo ano?

jigaza
autor
29. pro 2022

@rozitta Dcera začala zvracet, nic v sobě neudržela, odjeli jsme do nemocnice sami, hned nás hospitalizovali, aby malou zavodnili. Díky těmto příznakům se hledal problém v bříšku, kultivovala se stolice a posílala na různé vyšetření a nic. Stav se nelepsil, tak se začalo hledat jinde, zkusil se vyter na covid,chřipku a RS viry a vyšly viry. Léčba na to nic moc není, takže ji zavodnovali, dostala Espumisan a bereme BioGayu. Lečil ji cas, jen se zmírňovaly příznaky. Je dost pravděpodobné, že RS viry máte taky. Nikdo Vám na to nic moc nedá. Zkuste koupit probiotika a ono to ustoupí časem samo. U nás to trvalo 3 týdny