Zpocené miminko se studeným ručkama, nohama a nosem

katerinaaromanek
28. říj 2016

Maminky, mám dotaz, syn, 6 měsíců, před nedávnem jsme prodělali bronchitidu (nevím zda to má souvislost) je zvyklý spát celou noc, teď se dost budí, je plačtivej, jí trošku míň, je z noci celý zpocený, fleky na prostěradlem, přitom má ale studené nohy, ruce i nos, teplotu měl jeden den 36,4 bez odečtu a dnes 36,6 bez odečtu, možná má trochu rýmu, slyším občas u dýchání ale nechrčí jako při bronchitidě..zkoušela jsem bez peřinky, s peřinou, topit, netopit..už fakt nevím..nemáte někdo zkušenost?? Mám jet do nemocnice?? Děkuji.

lajla
28. říj 2016

@katerinaaromanek ta teplota je strašně nízká!!!! Není mu spíš zima...a tělo.reaguje, tak že se snaží tu teplotu jaksi zvýšit? U toho pocení je možný...

katerinaaromanek
autor
28. říj 2016

@lajla taky mě to napadlo, ale právě mi přijde, že v pokoji, je teplo dost..mě Teda vedro je a spí v overalu přikrytý peřinkou, tak nevím..mám v pokoji víc zatopit před spaním?? Mě právě dost udivilo to jak je ráno zpocený..tak jsem se bála aby mu nebylo spíš vedro :'(

lajla
28. říj 2016

@katerinaaromanek aha...takže je dost oblečený a ještě se potí...a má nízkou teplotu...hm, tak to mu zima asi nebude...
Každopádně měl atb u té nemoci? Mohlo mu to trochu zamíchat s játry...u toho je noční pocení klasika...kojite? Pokud ano zkusila bych přes sebe ostropestřec...
Má ten flisovy nebo bavlněný overal...pokud jen bavlněný..zkusila bych ho prvně prioblict...topit ne...to hodně vysušuje vzduch

katerinaaromanek
autor
28. říj 2016

@lajla no..má bavlněný, předtím měl asi ten Fleece, ale právě mi přišel dost zpocený, tak jsem dnes zkusila ten bavlněný, teď mi přišlo, že se i trochu klepal jako zimou, tak ho zahříváme v dece a vypadá lépe..nekojím..bohužel od třech měsíců..no ale jak jsem se vždy vzbudila a malé plakal, celý zpocený, tak jsem se bála jestli mu není vedro a odkryla ho, jen nožičky jse nechala přikryté atak..fakt už jsem byla zoufalá..no a je fakt, že nám zatím ještě moc netopěj..pouště j to jak kdy..a když jsem ho vykoupala, kvůli tomu jak byl ulepený potem, tak byl v teplé vodě spokojený..takže já už vlastně nevím..no a při tý bronchitidě měl ambrobene na vykašlávání, kortikoidy a ventolín na vdechování..nevím jestli něco z toho jsou atb 🙂

katerinaaromanek
autor
28. říj 2016

@lajla no ještě mě napadlo..má na zadečku a na obličeji červené pupínky, ale osobně si myslím, že mu vadí vlhčené ubrousky, mažel koupil jiné než používáme, tak jsem dnes koupila zase ty co používáme a uvidíme..no ale třeba to taky nemá z toho..napadli mě potničky..ale ty měl většinou jiné než červené a šestou nemoc už jsme měli a koukala jsem na netu různě na jiné pupínkové nemoci a nic mi nesedělo příznakama..jako pátá nemoc atakpod. ???

visnule
28. říj 2016

Upravila bych to spaní. Fleece určitě ne, to to pocení jenom zhorší. Nemáte pro něj nějaké merino? Dala bych jako první vrstvu na tělo merino body nebo overal a na to třeba bavlněný spací pytel nebo peřinku, v ložnici mít spíše chladněji. Ono když mu tam zatopíte, začne se potit, tím potem se ochladí, začne ho to zebat...to bych se taky nevyspala...to pocení může být samozřejmě nějaký dozvuk třeba té nemoci, nebo taky jen divočejších snů.

lajla
28. říj 2016

On se začal potit teda až po té nemoci jo... každopádně atb nebral, kortikoidy nic moc...ale předpokládám inhalační...
Ono to může být následek té nemoci, tělo se dává dohromady, játra..jak dlouho to trvá ,potí se celý,nebo jen část těla...
A jen pro zajímavost zkusila měřit teplotu v noci a během dne, jak kolísá...čelní teploměr?
Ty pupínky můžou být z ubrousků nebo o pocení + plina
Šestá nemoc ne...předcházely by vysoké horečky, 5 nemoc je u starších dětí

katerinaaromanek
autor
28. říj 2016

@visnule dobře já to zkusím..fleese už dávat nebudu.?to už jsem si řekla taky..a teď nevím?? Merino?? :D co si pod tím mám představit?

lajla
28. říj 2016

Merino je super

lajla
28. říj 2016

Ovčí vlna ,reguluje teplotu, když potřebuje zahřeje a naopak

katerinaaromanek
autor
28. říj 2016

#lajla právě že šestou nemoc už prodělal..toho se nebojím..no a právě včera asi v 11 v noci měl tu 36,4 bez odečtu a dnes kolem 5 odpolední tu 36,6 bez odečtu..čelní teploměr nemáme..jen do zadečku..no a inhakačně měl jen ambrobene a ventolín..kortikoidy měl v prášku, podle jeho váhy..dávali mu to stříkačkou s troškou mléka nebo čaje..přijde mi zpocený na hrudníku, bříšku..předtím byl i za krkem..nevím teď..jen že jsem ten pot i cítila a i měl takové t stopy potu pod sebou na prostěradlem, takže jsem vyměnila podložku na matraci a převlékla mu postel a už to bylo dnes lepší..neměl pod sebiu ráno flek nic ale zpocený byl..

sapinek
28. říj 2016

Dobrý večer, neporadím, ale mám doma něco podobného, tak se takto zahákuju 🙂
Syn má 6 měsíců a často se potí - tedy mívá zpocenou jen hlavičku a někdy dlaně, ale to je asi u takto malých dětí obvyklé. Máme v pokoji, kde spíme, cca 21st., někdy i víc. Spává v bodynku s dlouhým rukávem (dnes jsem poprvé zkusila dát s krátkým). Deku mu dávám na začátku noci lehčí a někdy, když se mi zdá chladněji, tak pak vyměním za normální. Prodělal teď nějakou chřipku, měl rýmu a kašel. Už je to celkem dobré, ale potí se pořád. Možná se to jen tím doléčuje, ale míval to i před tím. Zdá se mi to už dost dlouho a navíc není jen tak trošku zpocený, ale vždy má pod hlavičkou úplně mokrý flek. Napadlo mě, jestli to nemůže být tím, jak roste. Že třeba tělíčko vydává víc energie a tím pádem tepla. Nicméně si myslím, že synka to tedy vůbec netrápí a vypadá spokojeně, tak to nijak zvlášť neřeším.

visnule
28. říj 2016

@katerinaaromanek ano, merino je ovčí vlna, ale je jemnější, nekouše. Oblečení z ní je dražší, ale udělá ohromnou službu (nejen na spaní, ale i jako termoprádlo na zimu)

lajla
28. říj 2016

@katerinaaromanek podle míst která uvádíte by spíš mělo jít o dozvuk nemoci, kortikoidy - trochu podrážděná játra, mělo by se to spravit
Dáváte vít D, možná bych na chvíli zvýšila dávku...tedy podle toho kolik momentálně dáváte...

katerinaaromanek
autor
28. říj 2016

@lajla Teď po zahřátí v dece teplota 37,5 bez odečtu, dávám vigantol na doporučení dr. 2kapky ráno, předtím jsem dávala jednu kapku, koukni pak na to merino a džtak koupím, díky za radu ;) @sapinek jasný přidejte se ;)

lajla
28. říj 2016

Jj to je hezčí teplutka😉 ano vigantol stačí...
Myslím že to fakt bude dozvuk nemoci, zkusit to merino, hlídat tu teplotu ať je cca kolem té 36.8-37, hodně tekutin,ted hodně vypotí , ale fakt netopit,spis nárazově i v noci vyvětrat

lajla
28. říj 2016

Jinak teplo z těla odchází hlavou a nohama..takže třeba další možnost míň obléct,ale dát teplejší ponožky a čepičku na hlavu...

katerinaaromanek
autor
28. říj 2016

Dobře, děkuji moc všem za pomoc, uvidím jak na tom bude ráno a jaká bude noc..

katerinaaromanek
autor
29. říj 2016

Tak já už nevím..všechno jsem udělala a v noci stejně 5x převlékla, přijde mi že byl nejv8ce zpocený na bříšku..neměl Teda tolik studené ruce už..jen trošku..ale dost se budil a plakal..dávali jsme mu v noci několikrát napít, převlíkli a byl chvilku klid..

petrasipkova1
29. říj 2016

@katerinaaromanek já nevim ale zní to dost děsivě, u dcery se mi stalo snad jednou, že se v noci opotila,to když usnula se mnou pod peřinou , jinak spí v bavlněném overálku a hned jak jí přikreju slabou dečkou, tak se odkope. A co přes den, to se nepotí ? v kočárku atd ? Nemáte nějakou neprodyšnou podložku na matraci ? Jakým teploměrem měříte, já měla asi 3 digitální, bezdotykové, všechny měřily špatně, používám klasickou rychloběžku po manželovi, opravdu nemá teplotu ? Držím palce ať se co nejdříve přijde na to, kde je problém.

tery_s
29. říj 2016

@petrasipkova1 Změnili jste v poslední době stravu ? Šla bych k lékaři, vše probrat a ideálně odebrat krev, zda nekolisa cukr

katerinaaromanek
autor
29. říj 2016

No..teďka, jsem tak projížd3la net a prý to může být nedostatkem vít. D...jelikož když jsem byla v nemocnicic tak ho nedostával asi 14 dní a pak než jsme zašli k MuDr tak ho pá bral asi 2 dny jen..tam bylo, že se pak děti potí..no tak v neděli mám cestu do nemocnice, tak se tam rovnou soudu s malým zeptat.. @petrasipkova1 no potí se i přes den, hlavně na tím bříšku..ale vypadá, že je mu zima..když jsem ho ráno svlékala, tak se klepal zimou, do té doby než jsem ho zase oblékla..měřím digitálním teploměrem v konečníku. Teď mu teplotu nezměřím..usnul..ale hned jak se vzbudí dostane 2 kapky toho vigantol a změřím ho..jen. mám ho vykoupat???? Je zas celý zpocený..:'( a přijde mi, že je blbost ho jen převléct, když je celý ulepený od potu :'(

katerinaaromanek
autor
29. říj 2016

@tery_s neměnilo jsme nic..má stejné mléko, jen jsme Teda přešli z nutrilonu 1 na 2.. ale jinak mu vařím k obědu kuřecí, krůtí nebo hovězí se zeleninkou to má sice každý týden jiné jídlo, ale na vše už je zvyklý a asi tak měsíc má k odpolední svačině ovocnou přesnídávku, tu mu také většinou vařím, no a večer kaši a pak zas mléko..ale takhle to děláme už docela dlouho..nic se nezměnilo..až na to, že je fakt, že měl poslední dobou málo vít. D takže jestli to fakt není tím..:'(

tery_s
29. říj 2016

@katerinaaromanek tak zkuste fakt zavolat v pondělí pediatrovi a proberte to ať tady nespekulujeme a nectete diagnózy po internetu. Pokud není problém v příjmu jídla, dost procura plenky a má pravidelné stolici nebojte se. Teplota vysoká není, netrapte ho častým měřením v ložnici bych hlídala teplotu do 19st obléct overal ponožky a zabalit do deky nebo přikrýt perovou perinkou pokud máte u dětí reguluje hezký teplotu podobne jako zmíněné merino taky super. A klidné chlapečka vykoupejte i přes den když se propoti lepší než ho jen něčím utirat. Nebojte se, je to nějaká termoregulace organismu, ale proč se tak děje bych nechala na lékaři.

katerinaaromanek
autor
29. říj 2016

@tery_s v neděli mám cestu do nemocnice, tak asi Zajdu na dětské..nevím jestli bych to vydržela do pondělí. Děkuji moc za rady ;) snad to bude všechno v pořádku..už jsem z toho na prášky ..ale malý se probudil a vypadá dobře, až na to jak je propojený :'(

petrasipkova1
29. říj 2016

@katerinaaromanek no jasný, já když se pořádně propotim, tak je mi pak taky zima, zvlášt když ten pot na těle uschne, určitě to chce umýt. chuďátko malý, tak at zítra v nemocnici něco poradí, držím pěsti a napiš co a jak.

madre1
29. říj 2016

@katerinaaromanek ,kolik v 6.měsících váží?

dana3262
29. říj 2016

@katerinaaromanek já se po ventolinu taky občas klepu. Merino je dobrý nápad. Jestli máte ovčí rouno, klidně bych ho pod něj dala. Rozhodně bych ale na merino nedala bavlněný overalek, tím zabijete funkci toho Merina vlhkost se bude držet v té bavlně a bude držet chlad.
Taky bych ho tak často nemerila. 1.to není nic prijemneho a 2.teplomery si občas měří, co chtějí a vy z toho pak máte nervy. Nejlépe to poznáte rukou nebo k jeho tělu přilozte rty.

dana3262
29. říj 2016

@katerinaaromanek možná budou nutné krevní testy..

katerinaaromanek
autor
29. říj 2016

@madre1 má skoro 9 kg..je velikej 🙂 @dana3262 bohužel merino ani ovčí rouno nemám, budu muset koupit, ale teď o víkendu těžko..tak se snažím koukat na cedulky co mu dávám, aby měl aspoň 100% bavlnu. Jako on si hraje, je usměvavej všechno..jen každých 10minut skoro převlíkáme, je zpocený hlavně na bříšku..jako úplně mokrej..a u toho převlékání pláče, asi je mu zima..nevím :'( zítra jdem 100% k MuDr..jen nevím zda to do tý dob zvládnu..hlavně psychicky..nemůžu ani spát..bojím se..přeci jen všechno miminka snáší hůř a hlavně když ani nevím proč mu to je :( :'(