11 měsíční dcera najednou odmítá veškeré jídlo. Jak nabízet malému dítěti jídlo?

Zodpovězené
21. bře 2019

Dobrý den,

mám takový dotaz: dcerka má 11 měsíců a zhruba před 14 dny přestala skoro úplně vše jíst. Zjistila jsem, že jí teda roste další zoubek. Ale přeci jen mám takové obavy, zda jí to nemůže nějak ,,ublížit" být takhle o hladu. Jediný, co do ní dostanu, je rohlík a občas 2-3 lžičky jogurtu. Jinak se stále ještě kojí.

Nemáte prosím nějaký nápad jak do ní dostat třeba alespoň trochu obyčejného jídla? Dříve byla jako kyselina - snědla na co přišla. Ale teď, když se do ní snažím dostat něco k jídlu, tak ji hned chytne úplně hysterický záchvat a to ji do toho nenutím. Hlavně mám strach, aby mi nějak nezhubla.

Dobrý den,

doporučuji Vám na příkrmy více zatlačit, tzn. nabízet plnou kojeneckou stravu v 5 - 6 dávkách denně a omezit kojení. To znamená nepřikojovat holčičku během dne a mezi jídly, nakojit ji až po příkrmu. Dítě od šestého měsíce již není závislé na výlučné mléčné dávce, tj. kojení, a pro jeho správný vývoj jsou prvořadé příkrmy.

Osobně se mi osvědčilo nechat dítě "jíst samo" a během jeho zaujetí s křupkou či rohlíkem jsem jej nakrmila.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová