Dcerka 11m mi přestala vše jíst

jana31990
20. bře 2019

Ahoj maminky mám takový dotaz dcerka 11 měsíců na zhruba před 14 dny přestala skoro úplně vše jíst. Zjistila jsem že ji teda roste další zoubek. Ale přeci jen mám takové obavy zda ji to nemůže nějak,,ublížit " jediny co do ní dostanu tak je rohlík a občas 2-3 lžičky jogurtu. Jinak se stále ještě kojí. Nemáte nějaký nápad jak do ní dostat třeba alespoň trochu obyčejného jídla? Dříve to byla jako kyselina snědla na co přišla. Ale teď když se do ní snažím dostat něco k jídlu tak ji hned chytne úplně hysterický záchvat a to ji do toho nenutim. Prosím poradit mi někdo něco? Nebo třeba i nejaky dobrý recept na jídlo že bych ji to zkusila udělat. Jelikož já už si nevím rady. Hlavně mám strach aby mi nějak nezhubla.

krysa2018
20. bře 2019

@jana31990 Ahoj, já to měla stejně, teď je dceři 13m a prostě jí dávám vše co jiné my a ona od každého ochutnat, někdy se i stane, že ochutnat lžičku jogurtu a pak si chodí pro další lžičku až sní celý, ale toto se stane 1x týdne, jinak ji dam pomeranč stráfek vycuca z něho stavu, zbytek vyplivne, sní kousek jablka 2 až tři borůvky, jednu jahodu, prostě nabízím vše co jíme my a vždy trochu ochutna jinak také krom kojení o jídlo nestojí, jelikož jinak prospívá tak si s tím hlavu nelamu, mám starší dceru a u té jsme to měli stejně a dnes je jí 7 let a jí vše. Já jsem si koupila vitamíny pro kojící a doufám, že se přes mléko dostanou i k dceři jinak jsem to přestala řešit.

tervi
20. bře 2019

@jana31990 U nás to trvalo 3 neděle. Holka obědvala suchý rohlík a k svačině měla zase rohlík... Byla jsem z toho na nervy. U nás byl ještě problém ten, že je dcera hubeňour a chodily jsme co měsíc na převážení. Po tomto období jí v puse vykoukly dva zuby a zjistila jsem, že dost povyrostla. Nabízej jí jídlo a buď v klidu.😜

jana31990
autor
20. bře 2019

@tervi ono právě že malá je taky taková droboučká v 11m má necelých 9kg a díky za útěchu 🙂

krysa2018
20. bře 2019

@jana31990 moje dcera má ve 13 měsících 80cm 9.30 kg

cuuza
20. bře 2019

U nás funguje studené. Jogurty, presnidavky z lednice, studene zeleninové polévky...

jana31990
autor
21. bře 2019

@cuuza dřív to u nás fungovalo taky ale teď prostě nic. Předtím když malý rostli zoubky tak právě že jedla v pohodě. A spíš chtěla hlavně aby to byli tvrdší kousky. Ale teď prostě nic

cuuza
21. bře 2019

@jana31990 Zase pokud je kojena, tak prostě sníží jídlo a preferuje kojení. To je logické. Neboj, zoubky vyrostou..

cilkat
21. bře 2019

Syn měl v roce taky cca 9,5 kg, Byl vyloženě nejedlík. Kolem toho roka jedl jedno "normální" jídlo denně, jinak se kojil. Když mu něco bylo, jen se kojil třeba několik dní... Dostat do něj cokoli jinýho prostě nešlo. A žije. (Jo, i teď ve třech letech je drobek, ale zdravej drobek.) Občas pomáhaly ovocný kapsičky.. zvlášť rošku vychlazený z lednice. Nebo teď rád ty kapsičkový termixy (ty nevím, nakolik chcete zavádět, přecejen jsou slazený... ale zas sytější).

jade85
23. bře 2019

U nás necelých 13 m a už pár dní to samé - nechce nic - teplé, studené, kaše ani kousky. Jen sem tam kousek chleba, křupku nebo něco z mého talíře. Jsem klidná díky kojení - z mm dostanou vše potřebné. Určitě jsou to zoubky, bude zas dobře.

tervi
14. dub 2019

@jana31990 Teď jsem si všimla, že jsi odpovídala. Dcera měla na 11m 8 kg. 😀😀😀 Buď v klidu. Na 18m se rozjedla a snědla 3 knedliky...

jana31990
autor
14. dub 2019

@tervi díky moc za útěchu 🙂 a teď jen teda budu doufat že se pořádně rozjí