Dva pediatři pro děti ve střídavé péči. Je to možné?

Zodpovězené
14. dub 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby byly děti registrované zároveň u dvou různých pediatrů?

Od května budu mít syny ve střídavé péči a původní pediatrička je v bydlišti exmanžela a pro mě je nyní dojezdová vzdálenost cca 50 km.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v České republice bohužel není oficiálně možné mít dva praktické lékaře pro děti a dorost současně. Systém zdravotního pojištění umožňuje registraci pouze u jednoho pediatra v daném časovém období.

Existují však jisté výjimky a nestandardní situace, kdy by se péče o dítě mohla dělit mezi dva lékaře. Je to ale nutné konzultovat s Vaším pediatrem a pojišťovnou. Oficiální registrace u dvou pediatrů není možná a může vést k problémům s hrazením péče.

Doporučuji Vám, abyste se obrátili na svého pediatra nebo na Vaši zdravotní pojišťovnu a probrali s nimi specifickou situaci Vašeho dítěte.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká