Mohu mít v rozkroku velkou pihu?

heluska0
16. lis 2018

Ahojky holky už opravdu nemohu ☹ včera jsem se po 9 měsících oholila intimní partie . Po oholení jsem si všimla že na pahorku jakoby nad klitorisem v tom záhybu nevím jak to lépe popsat mám světle hnědou pihu nebo pigmentovou skvrnu nebo jak to popsat . Nejsem si vědoma , nikdy jsem si toho nevšimla a měsíce jsem se neholila tak ani nevím jak dlouho to tam mám . nebolí nesvědí není to okolo červené je to malinko vystouplé . Podle manžela to nic není a nemám plašit . Stačí sledovat . Nevím jestli je to akutní a mám plašit jelikož naše kožní má dlouhé termíny objednání takže jak ji znám dva měsíce určitě . Na gynekologii to asi není ja určitě by mě poslal na kožní . Také nechci být jak hysterka . Myslíte že se na takovém místě mže udělat piha ? Nevím jak to nazvat děkuji moc

ocetnicek
16. lis 2018

Ano, může. Já tam nemám pihu, ale výrůstek, je to nepříjemný, ale neřeším ho. Kožním nic nezkazíte, ale mně se po porodu dělají výrůstky a pihy snad všude :D

heluska0
autor
16. lis 2018

@ocetnicek Děkuji uklidnilo mě to na kožní se dostanu až v lednu chodím tam ze synem dvakrát do roka už hodně let takže vím že vždy ty dva měsíce čekáme . Myslíte že to stačí budu sledovat bojím se Melanomu ☹ za vším vidím hned to nejhorší ☹

eldrag
16. lis 2018

nejsi těhotna nebo po porodu? me se udelaly po porodu hemangiomy a velka piha zrovna v tehle a okolnich partiich, je to pry zpusobene hormony a dalsimi vlivy. kontrola na kozni určite, vetsina koznich resi i pohlavni choroby, takze je zvykla koukat na stydlivý oblasti :D

irena1111
16. lis 2018

Určitě se tam piha nebo bradavička udělat mohla. Nicméně pokud se hodně bojíš tak si zkus dojít na chirurgii s tím že ti to vadí a nech si to odstranit. Bude to lepší, než se zbytečně stresovat obavami z melanomu

heluska0
autor
16. lis 2018

@eldrag Ne nejsem těhotná a po porodu jsem už pět let . Měla jsem v létě v to místě otlak a myslela jsem si že je to akné a vymačkala jsem to . Po té jsem mazala Infadolan , kalciova mast i framikoin . nemohlo to způsobit nadměrné používaní masti .

heluska0
autor
16. lis 2018

@irena1111 Děkuji a tam se mohu objednat bez doporučení ?

eldrag
16. lis 2018

@heluska0 to je dost masticek na otlak nebo akne :D , na kozni nepotrebujes doporucenku

heluska0
autor
16. lis 2018

@eldrag No nemohla jsem se toho zbavit a zkoušela jsem vše možné 🙂 myslím na chirurgii jestli potřebuji doporučenku ? Synovi odstranili znamínko před 3 lety , ale měl doporučení z kožní kam ho odeslala po vyšetření , Na kožní se dostanu až v lednu .

heluska0
autor
16. lis 2018

Holky možná blbost , ale měla jsem před 6 týdny klíště žádny flek nic nepozoruji , ale Dr odebral i tak krev na boreliozu nemže to mít souvislost ?

lilienelli
16. lis 2018

mám to samé a nikam s tím nejdu... prostě se stydím s tím někam jít. nesvědí mě to, nebolí, nijak neobtěžuje.. taky se mi to objevilo před pár lety a mám to furt no.

heluska0
autor
16. lis 2018

@lilienelli A máš to také malinko vystouplé ? Mě to také nic nedělá a kdybych se neoholila po takové době tak to ani nevím . Manžel mě také tvrdí , že moc plaším jelikož melanom je změna tvaru barvy atd tak fakt nevím .

irena1111
16. lis 2018

@heluska0 ne nepotřebuješ, můžeš tam jít normálně kdykoli a řekni že ti to překáží, že si za to třeba trháš lemem kalhotek a bojíš se abys to nestrhla. Já takhle řešila bradavici na krku. V pohodě mi to odstranili a mám klid že to nebylo nic vážného

heluska0
autor
16. lis 2018

@irena1111 Děkuji za info v mém případě spíše obavy při holení mám to přímo prostředb pahorku v tom záhybu 😅 , ale děkuji .

irena1111
16. lis 2018

@heluska0 já myslím že i tak ti to klidně odstraní. Trvá to chviličku a budeš klidná. Jako asi to není nic hrozného prostě vystouplá piha, pokud se to nezvětšuje nebo to nijak nekrvácí tak to nebude nic hrozného ale pokud tě to tak znervozňuje tak zajdi na chíru a uvidíš. Sama jsem neskutečněj srašpytel takže tě chápu

heluska0
autor
16. lis 2018

@irena1111

Děkuji určitě si to nechám odstranit až na to že je to na tak blbém místě . Děkuji za pochopení 😉🌹

blondynka400
16. lis 2018

@heluska0 za mne tyto problémy řešit normálně na gyndě. Tam ti řekne co to je a jak to řešit, případně tě odešle jinam, což si ale nemyslím.... Jinak pihy i větších rozměrů jsou v této oblasti normální, hlavně po porodu

irena1111
16. lis 2018

@heluska0 to tak neber, je to prostě část těla jako každá jiná a doktor na tobě neuvidí nic co by ještě neviděl a navíc když ti to budou odstraňovat tak budeš mít kolem sterilní roušku tak nebude nic vidět :D

heluska0
autor
16. lis 2018

@blondynka400 Děkuji 🙂 za uklidnění

heluska0
autor
16. lis 2018

@irena1111 Děkuji 🙂 to je fakt no , ale ta představa že mě tam budou řezat je divná 🙄

heluska0
autor
17. lis 2018

Ahoj holky asi jsem už magor dneska jsem koukla a vypadá to jako by vylezlo do špičky a když to stisknu vidím náznak bílé hlavičky .

zelenaesmolda
17. lis 2018

@heluska0 tvuj prispevek mi pripomel co mi vzdycky rikal muj ex-zabij bobra,zachranis strom :D

heluska0
autor
17. lis 2018

@zelenaesmolda 😅😅😅 že jsem si toho bobra nenechala 😅

denny27
17. lis 2018

Může to být fibrom...kdyby tě to nějak trápilo, co se týče ty estetiky, tak kožní to odstraní... já měla v trisle.. nejdřív takovou mini pihu, ale pak se zvětšila.. nejdřív jsem ji zkoušela odstranit sama babskymi radami, ale když mi ztvrdla a zdvojnasobila velikost, tak sem byla pevně rozhodnuta jít ke kožní..😁 během 2s to odstranila laserem, jen to stiplo...

heluska0
autor
17. lis 2018

@denny27 DĚKUJI TAKÉ SE TO UŽ JEVÍ JAKO TVRDÝ MINY PUPÍNEK

heluska0
autor
23. lis 2018

Ahoj holky nedalo mi to a dnes jdu na kožní jsem moc nervozní . Paní doktorka mě tam ještě nacvakla jelikož jsem ji poprosila jsem z toho nervozní
Bojím se moooc