Plačící dítě nejde hodinu uklidnit

vecir
23. črc 2017

dobry den prosim poradi mi nekdo mame doma chlapečka 4 roky a když začne plakat tak nejde vubec utešit ,spošteč plakani je uplne všecno unava ,pad, nebo se na neho jen nekdo podiva a začne třeba hned plakat neni to každy den ale jak začne tak to je tak na dobrou hodinku plače a nejde uklidnit je uplne mimo dekuji

penelope87
23. črc 2017

@vecir Chyba bude asi obecně v komunikaci s dítětem? Ve 4 letech by měl být schopen říct, co mu vadí / bolí apod. A je třeba to s ním vyřešit.

vecir
autor
23. črc 2017

to si nemyslim že to bude v komunikaci !!!!!!

penelope87
23. črc 2017

@vecir Pláč je pro dítě základní komunikační prostředek. Pokud to není reakce na bolest, ale opakuje se na různé podněty a je nepřiměřeně dlouhá, je to naučená reakce, která patrně svědčí o bezradnosti, jak jinak sdělit své emoce nebo potřeby. Co všechno děláš, abys ho uklidnila, když k záchvatu pláče dojde?

billi
23. črc 2017

@vecir jak synek mluví? Pokud mluví dobře, tak bych s ním o tom mluvila. Povídala si o tom, jak může reagovat jinak, ukázala nějakou pohádku, hledala bych další řešení, pojmenovávala jeho pocity.
Jak reaguješ, když se rozpláče?

sasui1
23. črc 2017

@vecir mame doma stejny problem. Syn. 4 roky. Komunikaci jsem dospela jen k tomu ze mi rekne nejaky nauceny duvod jako treba boli me hlavicka a tim je vyreseny. Resime to uz pres rok. Byla jsem u psychologa. Zkouseli jsmenbachovky. Nic nepomohlo. Takze nepomuzu radou. Snad jen sdilenim problemu 🙂 preju pevne nervy ptz vim ze jsou treba 🙂

lenkaluk
23. črc 2017

@vecir chapu dobre, ze ty sama nevis, kdy plac prijde? Ze je spoustecem vsechno mozne? Doporucuji se zamyslet nad spousteci a pak se synem pomalinku probirat jednotlive situace a domlouvat se s nim nad zmenou jeho chovani, ze neni potreba hned brecet, ale rict ti, ze by se treba rad napil...apod.

makronka222
23. črc 2017

Tak to je jasny, jsou nauceny, ze knournou a vy pribehnete, pokud vidite, ze se nemel o co prastit, ze mu nikdo nic neudelal, tak mu reknete at nebreci a dal to ignorujte. Delate z nich rozmazlence, dalsi mamanky. Vyrostou z nich akorat neschopny chlapi. Hlavne, ze jste mu dali kapicky a byli u psychologa :D

sasui1
23. črc 2017

@makronka222 dik za rady ;)