Vysoké horečky u zubů, je to normální?

havit
19. čer 2015

Dobrý den. Prořezávaji se nám stoličky a máme 39 horečky někdy i více je to teprve první den. Nurofen nezabírá dělam zábaly. Je to jako normální? Do toho máme rymu. Tak snad z rymy nenaskoci takova horecka.prejde to? Nebo mám jet na pohotovost kdyby horečky nepřišly. Děkují

hope1
19. čer 2015

Mě tolik lidí tvrdilo, že to normální není-že u zubů je max. zvýšená, ale malá měla x krát vysoké až těch 39 a druhý den jsem objevila zoubek-či více-obvykle jí rostlo více najednou, pak se také občas objevila i rýma-ale to vždy se zubem. Jednou jsme skončili v nemocnici s bronchitidou a tam mi dr. řekl, že vše může být se zuby spojené-malé lezly čtyři naráz-horečka, další den rýma a večer už zánět průdušek....může to být viroza, ale opravdu také i zoubek. Pokud ovšem nezabírá nurofen a horečka se pořád drží vysoko, jela bych raději k dr. 😉

zo_ja
19. čer 2015

Může to být od zubů - od stoliček právě.
Zábaly často fungují i jen zabalit nožičky, od kotníků dolů, stejně jako celotělové, a je to příjemnější.
3 dny s horečkama být může, ono jet na tu pohtoovost, čekat tam kdovíjak dlouho, je někdy větší zátěž než zůstat doma.
Pokud máš pocit, že to je fakt od zubů, tak bych nikam nejela, zkus jiné podání (perorálně/čípky, jinou formu - tablety/kapky nebo jiné analgetikum). Pomoct můžou gelové polštářky z lékárny, na mrazák, pak do bavlněnýho hadřku/plínky a obložit pusinku, pokud si to tam třeba chvíli nechá, že by to tak nebolelo.
Rýma může být, že je slabší imunita od těch zubů, nebo třeba z pylu, toho je teď strašně.
Přeji brzkou úlevu.

havit
autor
21. čer 2015

Takže horečky mame stále už ne tak často ale máme. Ještě že je už zítra pondělí. Do toho průjem. A máme zarazene prdy u ročního ditete. No maras. A trpí na to v noci. Takže noci jsou ted příšerne. Jestli to je od zubů tak to nevím uvidíme zitra

lu777
21. čer 2015

@havit naprosto stejná zkušenost jako @hope1
všichni mi tvrdili, že od zubů horečka být nemůže, ale u nás to tak u staršího bylo... horečky až ke 40 C u několika zubů... měl hematomy a některé mu museli prořezat na pohotovosti...
jinak u prořezávání zubů míval průjem a velmi slabou imunitu, takže jsme žili na vlnách diety a probiotik...
a samozřejmě opruzený zadeček, takže Sudocrem to jistil..

teplotu jsme sráželi koupelí ve vlažné vodě... ponožky do octové vody...

a jinak super jsou na to homeopatika... a nebo mazat tváře zvenku Audironem (ten je super i na uši nebo na opary)...

havit
autor
21. čer 2015

@lu777 za jak dlouho ho to přešlo Mé už totiž hrabe...homeopatika o tom moc uvažuji jak na imunitu hlavně tak už ted na ty zuby

havit
autor
21. čer 2015

Chtěla jsem se zeptat jaka dieta?on mi snad nic nechce jist.piskoty mu uz nejedou rohlik taky ne,presnidavky no tak dve lzicky, dneska mi tak snedl jen brambory a samozrejme mliko.chtel by samozrejme ty nezdrave veci, ale to mu nemuzu dat ze jo.

lu777
21. čer 2015

@havit až mu vylezly všechny zuby 😝 bylo to ve vlnách, zhoršení při samotném prořezávání... ruce měl pořád v puse, zlobilo ho trávení, hodně slinil atd... jinak závěrečná fáze prořezávání trvala různě dlouho, při hematomech i několik týdnů než jsem pochopila, že to není v normě a prostě jsem ho vzala ke své zubařce a doslova ji uprosila, aby ho vyšetřila... ta mu řízla dáseň, vyčistila to a druhý den ráno byl zub vždy venku...
asi to měl extrém, zato druhé zuby mu teď rostou a ťuk ťuk naprosto bez potíží (z toho jsem měla obavy)...
mladší měla růst zubů s bolestmi, ale tak nějak v normě... zato teď se jí kývou a stěžuje si, tak buď je taková cíťa nebo ji to tlačí dost...

chamomilla vulgaris 30 ch jsme dávali a teď už nevím to druhé homeopatikum...

havit
autor
21. čer 2015

@lu777 jako vím že stolicky nahore ma uz trochu prorezane, ale neni to cely zub, ale myslim si ze spicaky ma napuchle...jo ja se zitra stavim do jedne lekarny a pozeptam se. u prvni dcery jaj to jsem ani nevedela, ze ji rostou zuby.ale ten nas rostak...to je cislo.homeopatika na imunitu se musim zeptat on je totiz kazdy mesic nemocny...

lu777
21. čer 2015

@havit super jsou probiotika, ty hodně pomáhají na imunitu...
já jsem dávala i čínskou medicínu, no co bylo třeba, jen abysme se vyhnuli antibiotikům a marodění...
ale u těch zubů bývá u někt. dětí oslabená imunita, my tehdy museli omezit i návštěvy mateř. centra apod., prostě dokud se mu neprořezala většina zubů, tak jsem se i před návštěvou známých ptala jestli jsou doma všichni zdraví, jinak to bylo na týden dva doma 😝

hope1
22. čer 2015

přesně tak-vždy je oslabená imunita-když se malé prořezávaly špičáky-měla horečky, afty, krvácely jí dásně, průjem-ale měli jsme štěstí v tom, že vždy hodně pila a to má i při nemoci. Paradoxně stoličky u nás proběhly nejvíc v klidu a já se toho děsila hrozně.

lu777
22. čer 2015

@hope1 u nás taky tak, děsila jsem se stoliček a nakonec to bylo nejvíc v pohodě

havit
autor
22. čer 2015

Takze to pry od zubu neni, no...pry angina, dostal penicil po vyterech se bude vedet vice.kazdopadne jsem si koupila i homeopatika na imunitu oscillo plus mi p. nabidla i belladonna na horecky a bolesti, jenze rekla mi davkovani, ale nevim jak dlouho mu to mam davat, nemate zkusenost?

vendulida
26. čer 2015

@havit Opatrně s tím, jsou to svinstva