Potravinové alergie, poraďte se sestavou jídelníčku

sulumka
24. únor 2014

Dobrý den,přečetla jsem si,že jste nutriční poradkyně.Potřebuji poradit ohledně mé dcerky 2,5 roku.Cca před necelým rokem ji zjistily ABKM,alergii na soju a všechny stromové ořechy.Je astmatička.Potřebuji poradit se sestavou jídelníčku..tj,třeba svačiny,snídaně,večere...Ve spoustě výrobků jsou obsaženy tyto alergeny alespon ve stopové formě....Byla bych ráda za nějaké informace,či doporučení nějakých potravin.Má ještě sestřičku také 2,5 roku ta je v pořádku a může vše,tak je mi to líto a nějak to skloubit dohromady.Moc děkuji za rady.Přeji hezký večer.Jana

danonino_lucka
25. únor 2014

Dobrý den Jano,
samozřejmě není problém. Jestli Vám to nevadí, napíšu Vám soukromou zprávu, zeptám se Vás ještě na pár otázek a ráda Vám poradím. Lucka (Toto je otázka, takže sem mohu odpovědět jen jednou)

pepibubu
25. únor 2014

Lucko, tohle není otázka, ta by vypadala trošku jinak, klidně můžete psát i sem....

katyxq
25. únor 2014

Maminkám potravinových alergiků doporučuji např. skupinu https://www.modrykonik.cz/group/1962/ - nejsme sice kdovíjak aktivní skupina, ale tipů na jídla a náhrady potravin je tam dost, odpovědi se dočká každý dotaz k tématu 🙂.

kam.zyk
25. únor 2014

Vzhledem k tomu, že se atopií zabývám již dlouho

viz zde moje práce

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

a vystudovala jsem imunologii, by mne taky ty informace , které nabízí danonino lucka, zajímaly...a přiznám se, že jsem spíše skeptická k těm radám, protože atopie je velice složitá a odborná oblast, když přihlédneme k problému zkřížených alergií, atd.

Neboli, ráda se zde v této diskuzi přesvědčím o opaku a o tom, že nutriční poradkyně umí poradit i v oblasti natolik odborné, jakou atopie bezpochyby je.

kam.zyk
25. únor 2014

A skupinu

https://www.modrykonik.cz/group/1962/

doporučuju !!!!!!!

danonino_lucka
25. únor 2014

@kam.zyk
Ahoj @kam.zyk ,
s atopií mám bohaté zkušenosti, ale ráda se něco přiučím. Proto se prosím zapojte rovněž do diskuze, abychom poradily co nejlépe. Děkuji Lucka

danonino_lucka
25. únor 2014

@sulumka
Dobrý den sulumka, prvně bych se chtěla zeptat, jakým způsobem se alergie projevovaly a jestli jsou prokázáné, např. krevními testy.
Dále bych se chtěla zeptat, jakou stravu podáváte doteď a jestli by jste mi máte kromě jmenovaných alergií s nějakým produktem vyslověne negativní zkušennosti.

Děkuji Lucia

kam.zyk
25. únor 2014

@danonino_lucka oceňuju váš přístup! 🙂