Nechci HA po porodu, plánujeme druhé dítě - jsem divná?

celaskon87
6. led 2015

První dítě se nám narodilo v listopadu, těhotenství jsem měla pohodové, dítě bylo plánované, idyla. Nyní si dovolím říct, že rodičovství snad zvládáme, syn prospívá, až na prodělanou bronchitidu je zdravé a dělá nám radost. Dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa po šestinedělí a velmi mě zarazilo množství otázek na antikoncepci jak ze strany sestřičky, tak lékaře. Ani ne tak proto, že bych byla proti podstatě antikoncepce, jakože spíš bychom se rádi za nějakého půl roku snažili o druhé dítě. Je to divné? Nerozumné?
Určitě existují různá pro a proti, u nás ale pro rozhodně převažují. Jsme zdraví, relativně ještě mladí, chceme děti blízko od sebe, aby si spolu hráli a měli k sobě blízko. Zároveň já mám náročnou práci, která vyžaduje další vzdělávání a atestaci a nemůžu si dovolit být doma na mateřské třeba 6 let.

evule1982
6. led 2015

Divná určitě nejseš 😉 Pokud to tak chcete a máš pocit, že to zvládneš, tak proč ne. A doktorovi je po tom houbelec 😉

mat_ova
6. led 2015

Já mám syna z října a taky neberu antikoncepci. Doktor byl překvapen, a to i přes to, že máme syna přes IVF, takže ačkoliv bychom rádi druhé dítě co nejdříve, moc nadějí není a na přelomu roku půjdeme zase za doktory...

klaire22
6. led 2015

To je čistě vaše věc, takže pokud jste si to s manželem ujasnili a víte, že to zvládnete, tak směle do toho 🙂 A divná určitě nejsi, pro mě jsi spíš odvážná, že jdeš dobrovolně do tak malého věkového rozdílu mezi dětmi, bude to určitě honička. Ale až budou větší, budou to velcí parťáci, o tom není pochyb 🙂

jija
6. led 2015

Me manzel recept na antikoncepci po prvnim porodu vyhodil, ze chcem druhe a prvni trvalo 2,5 roku tak mame deti od sebe 15 mesicu a po druhem porodu jsem antikoncepci vyhodila ja po prvnim mesici uzivani kdy to byla antikkncepce pro kojici a jediny efekt byl ze jsem 10 dni krvacela
Divna urcite nejsi

markkketa
6. led 2015

Taky mi doktorka skoro nutila antikoncepci po porodu a to ji neberu už od svých 21let 🙂 mám pocit, že to nabízí tak nějak automaticky a je jim divný, že to někdo nechce

blahova_andrea
6. led 2015

nejsi divná. proč do sebe něco cpát, když plánujete další miminko? my druhé hned neplánovali a stejně jsem antikoncepci nechtěla. no teď už vlastně nechceme žádné další a zase jsem antikoncepci odmítla. ale to už je tím, že ji prostě žádnou nechci a ráda bych vyřešila naši plodnost nějak jinak 😅

mysonek
6. led 2015

@celaskon87 nejsi divná, chtěli jsme to stejně jako vy. Po půlroce se začít snažit o druhé. U mě ale jako dokonalá antikoncepce fungovalo kojení, zadařilo se až když jsem přestala (téměř po roce). Takže se možná po druhém porodu na to kojení spolehnu. Maximálně budeme mít třetí, to nebude žádná tragedie 🙂

teraolli
6. led 2015

@celaskon87 Mám taky listopadové miminko a taky po šestinedělí mě doktor tlačil do prášků. My se sice budeme snažit nejdříve za rok (jsem po císaři), ale nechci brát hormony a v době kojení už vůbec ne.
Jinak otěhotněla jsem okamžitě po vysazení antikoncepce po deseti letech. Mám strach, abych pak třeba nečekala x let, protože to najednou nepůjde. Mám v plánu být doma 4 roky a mít 2 děti.

z_kopretinka
6. led 2015

@celaskon87 Vůbec nejsi divná. Každý to prostě cítí jinak. Já jsem zase opak. Druhé bych chtěla zkoušet až budou M dva roky. Chci si jí užít a pak bude i více samostatná než přijde druhé. Navíc jsme ve 2+1 kam se nám už druhá postýlka nevejde, takže chceme ještě pořešit bydlení. Otázky u dr. na antikoncepci jsou spíš automatické než, protože většina to po porodu nějak řeší tak se ptají rovnou. I když chci druhé později tak jsem HA nechtěla. Takže někdo chce druhé brzy někdo vůbec a navíc je to věc každého páru a okolí ať si trhne. (miluji otázky typu, tak máte M a kdy bude druhé? - až se rozhodneme sami a ne podle toho co chce okolí)

polaks
6. led 2015

Nie si divná,syn sa mi narodil v dubnu a ďalší o rok v červenci.Takže rozdiel je 15m a je to pohodička...

kataol
6. led 2015

já se na gyndě schválně zeptala, při kojení mi to vůbec nedoporučovali a že kdyžtak až přestanu..ale jinak já neberu prášky od dvaceti a ani nikdy už nebudu...jsou to akorát srajdy, ovlivňují tělo a i plod a to i po vysazení, je to nepřirozené, proč to do sebe cpát, když jsou jiné alternativy..a jinak my další plánujem až bude mít dcerka tak čtyři pět let 🙂

jenny.kay
6. led 2015

Po prvním porodu jsem antikoncepci nechtěla, holky jsou plánované s rozdílem 23 měsíců. Třetí rozhodně neplánujeme, ale antikoncepci už stejně odmítám brát. Až když jsem ji vysadila, tak jsem zjistila, co se mnou vlastně dělala. Způsoby ochrany jsou i jiné 😉

tmagda
6. led 2015

Ne nejsi divná. Taky neberu antikoncepci, malá se nám narodila na konci září. O miminko bychom se zase začali snažit až na podzim. Mudr. mi ani antikoncepci po kontrole šestinedělí nenabízela, jen mi řekla, že pokud nechceme hned druhé, ať se chráníme.

tulikiss
6. led 2015

@celaskon87 tak on to spis ten doktor jakoby nuti i proto ze stale jeste nektere zeny veri tomu ze kojeni je ucina antikoncepce...a taky z toho ma kseft ze..
@mat_ova aby to nebylo jako u nas, prvni po IVF a i kdyz jsme druhe nechtely tak brzy tak jsme si rekli ze naco se chranit kdyz nemuzeme prirozene otehotnet a hned druhy mesic nastal sok 😀

lucifereeek
6. led 2015

já teda nevím, ale mě se jen dr. zeptal zda chci nějakou antikoncepci a já mu řekla že není třeba a dál to už neřešil 😉

victress
6. led 2015

@jenny.kay @blahova_andrea a jak to teda budete řešit, když nechcete HA? já ji taky nechci a nechci ani tělísko a kondom není 100%, třetí dítě už nechci, tak co teda?

blahova_andrea
6. led 2015

@tulikiss jj, slyšela jsem, že potom je tělo hodně nastartované a páry, které prakticky nemohly mít děti se rychle dočkaly překvapení

blahova_andrea
6. led 2015

@victress já bych nejraději, aby šel muž na vasektomii, ale zatím je to v řešení a taky se na to musí našetřit. pro mě jiná varianta už neexistuje. buď to nebo celibát 😅 muž má už celkem čtyři děti a plat nic moc, aby se množil úmyslně dál a uživil potomky, tak snad mu to dojde a bude to brát taky jako nejlepší volbu 😅

verusky
6. led 2015

@celaskon87 lekari chteji mit body, v lekarskem prumyslu je penez, ze si ani nedovedeme predstavit. pritom telo je samolecebne, spojene s psychikou, takze leky by se ani brat nemeli. takto je to i s antikoncepci- ztracis ni prirozene cykly, je to obrovsky zasah.
me se po sestinedeli (v rijnu) take ptali, ja rekla jasne "ne" a bylo.
uzivej miminka, poridte si dalsi a nikdy antikoncepci neber. nicis sve zdravi... chlap si da pozor a po porodu zena pozna plodna a neplodna obdobi, takze nekdy si i chlap nemusi davat pozor. ja po porodech starsich dvou vzorne zacala "cyklovat". premenstruacni syndrom (divokost v zene), mesicky (ocisteni- i psychicke, najednou jsem byla uplne hodna po par dnech, kdy prede mnou bylo lepsi utect). no a plodne dny- jasny hlen, chut se libit, milovat...

guinea
6. led 2015

@verusky Přesně tak, antiko jsem brala od osmnácti, pak mi okolo třicítky přišli díky trombóze na leidenskou mutaci a antiko jsem musela navždy vysadit. A začaly se dít věci! Najednou jsem úplně jinak vnímala svoje tělo (resp. před tím jsem nevnímala vůbec), a začala jsem být mnohem citlivější. A to po všech stránkách! Začala jsem se konečně cítit jako ŽENA. Jako bych před tím jen spala a pak se najednou probudila. Takže ten hnus už nikdy víc!

mat_ova
6. led 2015

@tulikiss a to já bych se za ten šok vůbec nezlobila 🙂 Ale ono toho sexu ani moc není, plně kojím a menses se taky nedostavuje, takže už teď bude minimálně roční rozdíl mezi sourozenci, a čas běží... 🙂

ajny123
6. led 2015

Já chtěla antikoncepci na půl roku, ale na kontrolu po šestinedělí teprve půjdu teď po třech měsících, tak jsme si řekli, že budeme přerušovat a na prášky kašlem. Teď se ale spíš obávám, abych vůbec mohla v dohledné době otěhotnět, když kojím. Menstruaci jsem zatím nedostala. ☹

victress
6. led 2015

@blahova_andrea až takhle radikálně jo? tak to je mazec, ono vlastně buď vasektomie nebo podvázání vaječníků, moc možností jiných nezbývá...

lenicka07
6. led 2015

@blahova_andrea manžel by byl nejradši abych se cpala hormony (já jsem dost proti), kondom zas on nechce ani za nic, Mirenu mít nemůžu.. No já mu tohle povím, co mi na to řekne 😀 To jsem zvědavá na jeho reakci...

tarra27
6. led 2015

@celaskon87 my jsme chtěli hned brzy taky druhé.....a máme holky od sebe o 14měs, plánovaně....

je to normální, navíc když zvládáte, proč ne....naše holky si rozumí, mají k sobě blízko....mají krásný vztah. Za mě jděte do toho! 😉 a anikoncepci bych nebrala.

blahova_andrea
6. led 2015

holky, já vám závidím, že ms nemáte. já se těšila, že ji díky kojení mít taky nebudu a normálně se dostavila. měsíc po konci šestinedělí špinění a pak už pravidelná klasika ☹

blahova_andrea
6. led 2015

@victress no právě. a ono u muže je to méně invazivní. fiknout kousek z venku a za chvíli dobrý, ale u ženské je to břišní operace a to není sranda, do toho bych nešla. jako mít druhý porod plánovaný cs, tak to vezmu při tom, ale takto je to na chlapovi 😅 radikální to je, ale počítáme každou korunu a přítel už má čtyři děti, oba víme, že další už fakt nechceme, takže...

blahova_andrea
6. led 2015

@lenicka07 já už prášky taky nechci, mirenu taky ne, kondom se nám moc nelíbí ani jednomu 😅

palomitacheca
6. led 2015

@blahova_andrea my ted cekame 3.dite, dalsi uz v planu neni, tak taky premyslim o nejakem reseni do budoucna. Prasky jsem nikdy nebrala a ani s nimi nechci zacinat, o jinych metodach teprve uvazuju. Uz jsem i premyslela o nejakem radikalnim reseni, tak uvidime. Manzel zatim rika, ze je na reseni ochrany cas, ale ono to utece...

blahova_andrea
6. led 2015

@palomitacheca je fakt, že máte zatím čas, ale zjišťovat si nebo o tom aspoň mluvit není od věci 😉 u nás už ten čas právě uplynul, promrhali jsme ho a teď je to potřeba řešit a chlap je pořád pryč a není kdy 😅 on děsně nerad chodí po doktorech, takže to je asi zásadní problém. levný to taky není. no a nutit ho nechci, aby mi to jednou nevyčítal, musí k tomu dozrát sám 😔