SOUTĚŽ PRO KOJÍCÍ MAMINKY

lidka_hipp
27. dub 2015

Mateřské mléko je bezpochyby ten nejlepší způsob výživy pro miminka. Pro maminky ale kojení také znamená obrovský výdej energie a nutnost přemýšlet nad svým vlastním jídelníčkem. Abychom vám kojení trochu usnadnili, vytvořili jsme ve spolupráci s porodními asistentkami HiPP Mama BIO Čaj pro kojící matky. Obsahuje anýz, fenykl a kmín pro podporu tvorby mléka. Používané bylinky pochází ze striktně kontrolované BIO produkce. A právě o balíček našich BIO čajů si můžete teď zasoutěžit 🙂 Více o HiPP výrobcích pro kojící maminky najdete na našem webu: http://goo.gl/v7fSBM

Pošlete nám jakoukoliv kojící fotografii nebo napište, co pro vás znamená kojení a pět z vás, které vylosujeme, se může těšit na bylinkový balíček 🙂

scruffy
28. dub 2015

Ze začátku jsem kojení nesnášela, ty první týdny je to opravdu boj, to mi hodně maminek potvrdilo, teď už je to pohoda a není pro mě krásnější pohled než na spokojené mimino po kojení.

tajemna30
28. dub 2015

Kojení je pro mě nádherný pocit blízkosti - mít u sebe malého a dívat se jak je spokojený. 😵 I když jsme neměli lehké začátky, trvalo než jsem se rozkojila, měla zánět prsu, a další komplikace, ale vše jsme zvládli a kojíme už 8 měsíců. A i kojící čaje jsou mým každodenním společníkem a myslím že byly jedním z věcí které nám "rozjet" kojení pomohly.

lucy_89
28. dub 2015

V porodnici jsem měla s kojením celkem problémy, odešli jsme od tama s dokrmem nutrilonem. Doma jsem musela malého pořád vážit před kojením a po kojení a pak dokrmit...no bylo to hrozně stresující a měla jsem často sto chutí s kojením skončit a začít krmit jen UM z lahvičky - to jsem aspon jasně viděla, kolik vypije. Váha často ukazovala nesmyslné hodnoty - jako např. že je Toník po krmení ještě lehčí než před apod... Pak jsme byli v nemocnici se zánětem ledvin a sestřičky mi tam s kojením hodně pomáhaly a nakonec jsme úplně odbourali nutrilon a jen kojím, bez problémů 🙂 Ted si to užíváme a chci kojit co nejdéle - myslím, že kojením dávám malému to nejlepší - o to víc je to pro mě důležité, protože Toník má zdravotní problém - reflux ledvin.
Dnes jsem moc šťastná, že jsem to kojení tehdy nevzdala a vydržela !!! 🙂 🙂 😵

daancca
28. dub 2015

Martínek má 8,5 měsíce. Kojím moc ráda a úplně všude. Je to pro mne přirozená věc a vím, že tak našemu milovanému dávám to nejlepší co můžu. 🙂 V prvních měsících po porodu jsem měla šílené bolesti v břiše, nikdo nevěděl co mi je a běžní doktoři nedokázali pomoct. Myslela jsem, že s kojením seknu, jaké jsem měla bolesti, bylo těžké se postarat i malého. Naštěstí mi pomohla jedna moc skvělá paní a od bolestí mám pokoj a největší radost mám z toho, že stále ještě kojím! 🙂 Ráda bych kojila co nejdéle. Už přikrmuje, ale stále nemáme nahrazené ani jedno kojení! 🙂 Kojení je pro mne velmi pohodlné, rychlé a skvělý pomocník při usínání či jen uklidnění. 🙂 Také to buduje můj vztah k synovi, který je pro mne moc důležitý! <3
PS. Rozkojila jsem se v porodnici až den před propuštěním a za to patří mé velké DĚKUJI jedné sestřičce. Až ona mi vše pořádně vysvětlila a ukázala. Jsem jí za to moc vděčná! 🙂

krtulin
28. dub 2015

Dcerce je 7 měsíců a zatím pořád kojíme. S příkrmy se kojení malinko postupně omezuje...zatím si ale nedovedu představit, že bych přestala. Je to něco tak přirozeného a pohodového. Jsme spolu tak semknuté, při kojení člověk vnímá krásu svého drobečka mnohem intenzivněji... Kojení si užívám...

kimby
28. dub 2015

Co je pro mne kojení? Pominu-li zdravotní hledisko, tak je to pro mne nejkrásnější pohled na mé dítě.

alkena
28. dub 2015

Kojení je pro mě naprosto přirozený a nejjednodušší způsob, jak dítě nakrmit, uklidnit, uspat ... Nyní také chvilka, kdy si můžu sednout. Starší dceru jsem dokojila před pár měsíci, s mladší se nyní zase rozjíždíme.

pavlikovarenata
29. dub 2015

Po porodu císařem byly ty kojící začátky hodně těžké a můžu říct, že mě stály mnoho slz, o to víc jsem si pak užívala, když jsme to společně zvládli, odbourali kloboučky a jen si to užívali. Teď doufám, že za měsíc bude ten začátek jednodušší a že si budeme zase kojení užívat nejméně rok 🙂

veverice27
29. dub 2015

Pro mě kojení znamená zázrak.
Začátky pro nás byli dost složité. Člověk by řekl, že kojení je něco tak přirozeného, bohužel né vždy to jde tak hladce.
Problémy s jídlem nás dohnali až do nemocnice, kde jsem syna měla na kapačkách a já o mlíko pomalu přicházela. Popraskané bradavky,psychika na dně a představa, že jsem to nezvládla mě ubíjelo.
Výdrž, probiotika a čaje nám však dopomohli k tomu, že jsme ještě ted plně kojící, štastní a váhu máme více než pěknou :D proto si každého kojení, kdy svému miminku předám to nejdůležitější, strašně vážím. Pomalu denně udělám alespon 1 fotku z kojení :D při těchto okamžicích je pro mě důležité to pouto mezi námi. To, že si syna neustále přitom prohlížím a znám ho úplně naspaměť, to, že cítím jeho teplo, to jak je krásné, jak je na mě závyslí.. Kojení jsme si vybojovali a já jsem štastná maminka plně kojeného a "buřtíkatého" chlapečka 🙂 kojíme při každé příležitosti, i při společném koupání :D

veverice27
29. dub 2015

ještě fotka 🙂

vera_vila
29. dub 2015

Kojení - úžasný relax, chvilky spojení s dítětem, to nejlepší, co můžu dítěti dát - prvního syna jsem kojila 15 měsíců, pak jsem ho musela z důvodu nástupu do práce odstavit, mladšího syna jsem kojila 20 měsíců, doufám a věřím, že dceru budu kojit také minimálně tak dlouho...
Foto1 - první přiložení mladšího syna po porodu
Foto2- první přiložení dcery po porodu

veverice27
29. dub 2015

Pro měto kojení znamená zázrak.
Začátky pro nás byli dost složité. Člověk by řekl, že kojení je něco tak přirozeného, bohužel né vždy to jde tak hladce.
Problémy s jídlem nás dohnali až do nemocnice, kde jsem syna měla na kapačkách a já o mlíko pomalu přicházela. Popraskané bradavky,psychika na dně a představa, že jsem to nezvládla mě ubíjelo.
Výdrž, probiotika a čaje nám však dopomohli k tomu, že jsme ještě ted plně kojící, štastní a váhu máme více než pěknou :D proto si každého kojení, kdy svému miminku předám to nejdůležitější, strašně vážím. Pomalu denně udělám alespon 1 fotku z kojení :D při těchto okamžicích je pro mě důležité to pouto mezi námi. To, že si syna neustále přitom prohlížím a znám ho úplně naspaměť, to, že cítím jeho teplo, to jak je krásné, jak je na mě závyslí.. Kojení jsme si vybojovali a já jsem štastná maminka plně kojeného a "buřtíkatého" chlapečka ;) kojíme při každé příležitosti, i při společném koupání :D

laska.nezna.hranic
29. dub 2015

😀

tria002
30. dub 2015

Ja zboznuju, kdyz se malej prisaje. V porodnici nam to, diky lenosti sester, prestalo fungovat a nastoupila strikacka, ale doma jsem se uklidnila a malej zacal spolupracovat. Mela jsem slzy v ocich a nikdy nezapomenu na ten pocit hrdosti, kdyz se sam prisal!
Ted budu zacinat s prikrmy, ale rada bych kojila, co nejdyl.
Malej casto ukaze, kdyz ji, ze je drsnej rocker..

ladie
30. dub 2015

Miluju kojení! Jsou to jedny z mála chvilek, kdy je ta naše tryskomyš v klidu. A to nejlepší? Je "navařeno" pořád!

masenka88
30. dub 2015

1.přisátí našeho Kryštůfka.
Kojení pro mě byla na začátku věda.V porodnici mi sestry vnutily kloboučky,párkrát jsem musela podat odstříkané mlíčko stříkačkou,z retence se vyklubal zánět a užívání atb,ale vše jsme spolu zvládli a moji přísavku kojím už dva měsíce.Snad nám to ještě nějaký ten měsíc vydrží 🙂

ji_tuli
30. dub 2015

Byl to boj...než jsme se plně rozkojili, trvalo to skoro 3 a půl měsíce. Ale zvládli jsme to, jsem šťastná, že se to povedlo a chci kojit co nejdéle. 🙂 a chci vzkázat všem nastávajícím maminkám, aby to nevzdávaly, když se to hned nedaří!

epal
30. dub 2015

Chtěla bych svým příspěvkem povzbudit maminky, které jsou po porodu a mají problémy s nedostatkem mléka.Jsem příkladem toho,že když se nevzdáte,dokážete kojit,stejně jako já. Vždy jsem z porodnice odcházela s brekem a s vědomím,že mám málo mléka a musím miminko dokrmovat. Mým dětem je 21,15,4 a nejmladší dceři 5 měsíců.Nejstarší dceru jsem kojila jen chvíli,vzdala jsem to ,měla jsem málo mléka a byla jsem mladá,nezodpovědná.Druhou dceru jsem od začátku dokrmovala,vydržely jsme to 4 měsíce.Třetí dceru jsem porodila krátce před čtyřicítkou a z porodnice jsme šly opět s příkrmem.Vydržely jsme to půl roku.No a svou poslední holčičku jsem opět dokrmovala ihned po příchodu z porodnice,koupila jsem homeopatika,piju kojící čaje,meltu.Když malé byl měsíc,najednou jsem zjistila,že příkrm nepotřebuje,že jí vystačí kojení.Pokračujeme dále,už jí bude 6 měsíců a já jsem moc ráda,že jsem to dokázala kojit,že jsem to nevzdala,jako u první dcery.Všem maminkám přeji pohodové kojení,protože krmit miminko z lahve je prostě úplně něco jiného,než kojit. 🙂

mississka11
2. kvě 2015

Kojení pro mě znamená to nejlepší pro mou dceru. Nikdy v životě už mi nebude tak na blízku. Nikdy v životě už na mě nebude tak závislá, jako právě nyní, kdy ji chráním jak fyzicky, tak psychicky před zlými vlivy okolí. Chvíle, kdy je jen ona a já. Chvíle, kdy nepozná odloučení. Ráda kojení protahuji k mazlení a jsem ráda, že kolikrát spí u mě v náručí, kdy ji můžu hladit, chvíle, kdy jí můžu povídat, šeptat do ouška. Kojení je pro mě momentálně největší vyznání lásky mé dceři, kojení jsem si vybojovala pro ni, protože nám to nešlo, bolelo mě to. Kojení, kdy pořád dávám dceři ještě kus sebe...