Vyměňme si recepty na vánoční cukroví

klara_kik
23. lis 2016

Kdo se u vás víc těší na cukroví, vy, děti nebo dokonce manžel? Asi každý máme své oblíbené druhy, ale také to chce čas od času změnu. Máte už vytipovanou nějakou novinku na tento rok nebo novinku z loňska, která vám zachutnala? Podělte se s námi o zajímavý nebo výjimečně dobrý recept a třeba tu samy objevíte své nové oblíbené cukroví ;)

Já od dětství miluju vosí hnízda, ale pokud bych vám měla dát tip na méně tradiční recept, tak jsou to naše rodinné dortíčky s mandlí – skvělá kombinace čokolády, marmelády a mandle – nejmilejší cukroví mé sestry:

Těsto:
140 g mletých ořechů, 20 g kakaa, 200 g polohrubé mouky, 180 g másla, 150 g cukru, 2 žloutky

Postup:
Těsto je hodně drobivé, tak to chce pevnější nervy, ale stojí to za to. Vyválíte si silnější plát cca 3 mm a vykrajujete tvary. My děláváme podlouhlejší kosočtverce, na kterých mandle vypadá moc pěkně. Upečené tvary se slepí marmeládou, vršek se polije čokoládou a na ni patří půlka oloupané mandle.

lu88cie
28. lis 2016

@kajulda tady je ten druhy recept na jezky.ty uvarene zloutky nastrouhat na jemno na struhadle.

kajulda
28. lis 2016

Díky, večer zkusím. Už 3dny peču perníčky jak magor a furt mi to někdo žere 😀 jinak, jak na to koukám, máš stejný písmo😉

lu88cie
28. lis 2016

@kajulda jee o pernickach mi ani nemluv.ja jsem je pekla pred tydnem a nez stihli zmeknout tak byly v...pryc.do druheho dne a linecke to jsem dnes uz pekla po druhe😊fakt pisem stejne?no super😊tak hlavne at se jezci podari .pak dej vedet.jinak to linecke jsem dnes pekla s tohoto druheho receptu a je krasny.nerozjelo se tak jsem rada

kajulda
28. lis 2016

Já už mám linecký i slepený a hlavně SCHOVANÝ 😀 dnes ještě poslední těsto perníčků a pak teda ježky 🙂

lu88cie
28. lis 2016

@kajulda 😃😃ja to prvni slepeny,schovany a skoro snezeny😃tohle schovam jinam😉

kajulda
28. lis 2016

😂 když já nemám moc míst na schovku, mě to v celým baráku najdou 🙂

lu88cie
28. lis 2016

@kajulda to je jak u nas😃