Čemu se vyhnout při zařizování dětského pokojíku?

jana_rajec
22. bře 2016

Zařizování prvního dětského pokojíku dokáže rodiče pěkně potrápit - nejenže se příchod miminka nedá úplně přesně načasovat, ale občas chybí energie, jindy finance či ta správná inspirace. Člověk navíc občas koupí věci, které se ve finále moc neosvědčí… 🙂 A ani pozdější úpravy dětských pokojíků nejsou o nic jednodušší - vyhovět představám našich malých zbojníků či princezen dá skutečně zabrat.☺

Jak jste si s tímto úkolem poradily vy? Čemu se vyhnout, nebo co se vám naopak osvědčilo? Sdílejte s námi vaše zkušenosti...

bimmka
22. bře 2016

Uplně jednoduše, jen tonejnutnější a spoustu prostoru na hraní. takže naše dšti tu mají postel, skříňku a knihovnu a pak prostor na vytváření složitého kolejiště nebo zoo🙂 nově se zařadil malý stolek se židlí, ale stále se můžou vyřádit.

tynuska
22. bře 2016

Dobrý den, teprve mě to čeká ... Volila jsem modrozelenou barvu pokojíku, a bude tam vše potřebné, co zatím novorozenec potřebuje, tak aby to bylo praktické a časem se to bude upravovat dle potřeby a hlavně velký prostor na hraní. No jednoduše útulný a bezpečný 🙂

jana_rajec
autor
22. bře 2016

@tynuska Zajímavá kombinace barev a hlavně rozumný přístup. 😉 Pokud byste se o čemkoliv chtěla ještě poradit s bytovou architektkou, máte možnost! Na dnešek jsme připravili poradnu s Luciou Ortutovou, která stojí za návrhem našeho Medvídkova dětského pokojíku, o který můžete soutěžit až do konce března. Otázky pro Luciu můžete posílat už teď na toto fórum: https://www.modrykonik.cz/forum/dny-s-kojenecko.... K soutěži pak více info najdete na mém blogu: https://www.modrykonik.cz/blog/jana_rajec/artic.... 😉

konidana
22. bře 2016

Dětský pokojík jsme pořídili a zařídili "co dům dal" až když se děti s náma "nevešly" do naší jediné velké místnosti. Teprve v době, kdy starší už byla předškolák, tak jsme pokojík zařizovali na míru:D Děti si samy vybraly koberce a tatínek vyrobil nábytek. Ale nic není definitivní, čeká nás malování a další (už jen malé) úpravy.

jana_rajec
autor
22. bře 2016

@konidana Zapojit starší děti (a i manžela 🙂) do zařizování je podle mne ideální... Nyní nás taky čeká vybavování nového pokojíku a snažíme se to řešit pospolu.
A definitivní podle mne není nikdy nic. Buď něco časem odslouží, nebo se nám to okouká , ale o tom to je... Ten věčný koloběh je skvělý v tom, že můžeme být stále tvůrčí! 🙂

alsha
22. bře 2016

My jsme zatím v procesu tvoření. Čekáme holčičku, ale vzhledem k tomu, že bychom v budoucnu chtěli i druhé dítko, rozhodli jsme se ho zařídit v růžovo-zelené barvě s bílým základem. Dětský pokoj je největší místností v bytě, ale i přesto jsme se rozhodli do něj pořídit jen to nejnutnější, aby vznikl velký prostor pro hraní a skotačení. Pro začátek v něm je postýlka, skříň na věci, menší přebalovací pultík a veliký sedací vak na kojení. Ostatní věci budou přibývat s potřebou dítka. Velikou radost mám z korkové podlahy, která krásně hřeje a myslím, že pro prcka je ideální.

jana_rajec
autor
22. bře 2016

@alsha Zajímavá barevná kombinace! A i korek musí působit dobře, je "teplý". Celkově se u vás děti budou mít, když mají největší místnost... V mnoha případech je to naopak. :-/ Pokud byste se chtěla s něčím poradit (jestli jsou barvy správné, co je ideální a čemu je dobré se naopak vyhnout), můžete využít náš dnešní chat s bytovou architektkou. Lucia Ortutová bude odpovídat na všechny otázky mezi 15. a 16. hodinou zde: https://www.modrykonik.cz/forum/dny-s-kojeneckou-vodou-rajec/poradte-se-s-bytovou-architektkou/ Otázky klidně pište už teď. 😉

petra_pf
22. bře 2016

Já jsem také pro strohost, malé děti potřebují hlavně prostor. A až budou větší zjistíte jejich potřeby a budete dokupovat a dolaďovat...a nebo jako my...vyměňovat pokoje 🙂

sara84
22. bře 2016

Za me hodne mista, malo barev- hracky jsou barevne dost. Misto na vytvory a nabytek idealne starsi, nebude tolik mrzet, kdyz ho pocmaraji fixama a lepidlem a novy az budou mit rozum 🙂 do skoly?

jana_rajec
autor
22. bře 2016

@sara84 S pastelkami už máme také zkušenosti... 🙂

girafka
22. bře 2016

Co nejmin nabytku,protoze pro hracky nebude brzo kam slapnout 😀

jbzirafa
23. bře 2016

Ukvapenosti. Dělat pokoj pro miminko je podle mne zbytečnost. Stejně je tam, kde rodiče, spí noci ve společné ložnici. Pozdeji si hraje tam, kde na něj máma uvidí. .Takže podle mne zařizovat pokoj k samostatnemu pobytu až pro predskolaka. Taky jsem koupila pár skříněk hned, na skladování oblečení a právě nepouzivanych hraček, ale ve finále to u nás probíhá komplexně- prizpusobovani domu aktuálním potřebám dítěte.

konidana
23. bře 2016

@jana_rajec
@sara84 právě proto budeme malovat - dcera už nechce mít počmárané zdi:D V pokojíčku mají děti malování po zdech povoleno. A musím říct, že tam postupem času měla holka opravdu hezké vlastní obrázky.

jana_rajec
autor
23. bře 2016

@konidana Tak to je zajímavý přístup... Mnozí rodiče za "kresby" na zdech hubují, vy je máte povolené. Náš Vojta má v pokojíčku tabuli a ta je stále plná jeho výtvorů. Obávám se, že s jeho tempem bychom měli vymalováno velmi rychle a brzy by nebylo už žádné místečko na jeho další kreace. 🙂 Maluje totiž opravdu rád a často... Pokud máte, pošlete fotku vašich výtvorů! 😉