SOUTĚŽ O MEDVÍDKA: Jaký máte uspávací rituál?

jana_rajec
Moderátor
20. led 2018

Hledá se nejlepší pohádka, písnička nebo říkanka na dobrou noc! Večerní rituály vládnou asi každé domácnosti... Někde je znamením končícícho dne společné koupání, jinde pohádka před spaním či vzájemné "potulení".

Jak to máte vy? Napište nám, co u vás nejlépe zabírá jako uspávací rituál. A jaké ukolébavky zpíváte? SOUTĚZ UKONČENA. MEDVÍDKA ZÍSKÁVÁ @diginka1993.

A abych také přispěla troškou do mlýna, zde jedno moje doporučení... Pokud vám někdy dojde energie, pusťte vašim nejmenším ukolébavky přímo ze zvuků přírody. Děti se musí opravdu zklidnit, aby jednotlivá zvířátka poznaly a zaslechly například soví houkání! 😉 Tři ryze přírodní varianty a tři hudebně doplněné skladby si můžete stáhnout na stránce www.rajec.com/aktivity-cz/zabava-cz.

verunkanatalka
20. led 2018

Tak u nás zabírá jen houpání u maminky v náručí...

snany
20. led 2018

Každé dítě má vybranou knihu a já vždy přečtu od každého jednu kapitolu. Momentálně u dcery vede velká obrazová kniha Malý Princ a syn má rád Vílu Amálka. Pak řeknu dobrou noc, pusu, pohlazení a spát.

klijan
20. led 2018

Mamka řekne uspávací formulku, dá pusu a do pár minut je malej tuhoš 🙂

claudie89
20. led 2018

Dobrý večer, nás rituál je koupání,krmeni a tuleni. Dam malého do postylky,hladim ho po vlaskach,oblicejicku a zadickach a on pak usne😊

marcela8
20. led 2018

U nás se čtou pohádky a to je ten nejlepší uspávací rituál - zabere na dcerku i na syna. Děkuji za krásný tip.

denisahradecka
20. led 2018

@jana_rajec syn 7 měsíců <3 koupel, pomazlení, do postýlky a pustím bílý šum. za chvilku spinká <3

kaja2016
20. led 2018

Moje 21mesicu stará dcerka má nejradši pohádku o tom, jak dědek tahal řepu. Vždycky, když si dědek zavolal na pomoc někoho dalšího a já se ptam: babo, pomůžeš nám? Tak rekne:jo... Obvykle to chce vyprávět dvakrát a pak přecházíme na karkulku. Jiný pohádky adekvátní jejímu veku zatím neumim🙂

pomoztekacence
20. led 2018

To mi vykládané před spaním,čteme pohádku nebo když ke nejhůř koukame na televizi.Zpivame písničku i hvězdičkami
Hvězdičky dobrou noc, já už jdu spat,
zítra ráno, brzo ráno musíme vstát.
Měsíčku na nebi hlídej tu hvězdičku,
ktera je mezi všemi mému srdicku ta nejbližší.
Ta poslední sloka se občas mění,záleží co mi přijde do vzpomínek z dětství.Takovou jsem si vymyslela už jako mala.
Hlavně pusinku před spaním a většinou přikryt az po uši.

herberta
20. led 2018

Nejhezčí část dne,kdy sedí ve svých postýlkách ,blízko vedle sebe a drmolí "svou"řečí,jaký měli den.Mé děti jsou jednovaječná dvojčata,uspávají se takhle samy,jde cítit tu lásku co mají mezi sebou a všechny sváry a souboje co měli spolu toho dne,jsou zapomenuty.❤

marcelka311
20. led 2018

Vykoupat, napapat, lehnout si spolu do postele. Většinou pak čtu nějakou pohádku a pokaždé mě teda musí držet i za ruku, jinak neusne. A někdy místo čtení zpívám, vedou u nás vánoční koledy jako je Tichá noc a Chtíc aby spal. Jsou uklidňující 🙂

luhp
21. led 2018

U nás to funguje tak, že tatínek vykoupe, já pak osuším a namažu našeho miláčka. Připravíme jídlo, nakrmíme a ač se to zdá divné, tak kupodivu máme rituál ve večerním révu, kdy se malý rozhodne, že už byl hodný dost a že maminku s tatinkem trochu potrápí, než si půjde lehnout 😁 Takže zkouším já s chozením, sezením a zpíváním Ho ho watanay. Pak přichází na řadu tatínek s natřásáním a částečným uspáním, plynule pokračujíc do postýlky a puštění světýlka s ukolébavkou. Když malý zabere, maminka s tatínkem vykonají večerní hygienu, zalezou do postele, dají jednu hru Člověče nezlob se a padnou vysílením 😂 Dobrou noc

kkaatte
21. led 2018

My máme rituál od malička stále stejný. Vykoupat, pyžamko, pochovat, zazpívat písničku, hajnout a mazlit se. Dřív spinkala do deseti minut, ale teď je to třičtvrtě hodiny. To se musím hlídat, abych nezabrala dřív 🙂

lisianne
21. led 2018

lehneme si spolu, vypije mléčko a usne 🙂

ivulivac
21. led 2018

U nas to bylo do 15 mesicu narocne, uspavani na rukou, v nositku, na skakacim mici, proste uhoupat, uvozit, unosit 🙂 V 15.mesicich jsme synkovi poridili velkou postel, lehla jsem si s nim a pousteli jsme si bily sum a od te doby usina krasne bez me pomoci u mlicka. Hladime se navzajem po vlaskach a spokojene usina 🙂 Rekla bych, ze je nejdulezitejsi vytrvalost a trpelivost, detatko si v ten spravny cas rekne, jak to chce 🙂

miba22
21. led 2018

Děkuji za tip, určitě ho vyzkoušíme. Protože Majdalenka bude mít teprve osm měsíců, tak spí ještě několikrát přes den, takže uspávání si užíváme dost 🙂 Dopoledne ji uspávám houpáním a zpíváním ukolébavek (Mravenčí ukolébavka, Hvězdičky dobrou noc, Černé oči jděte spát, apod.), odpoledne usne v kočárku. No a večer máme takový rituál, že se vykoupe, pak ji nakojím a ona u toho většinou usne, když ne, tak houpáme v náručí (někdy zpíváme, někdy pouštíme bílý šum a někdy jsme úplně potichu). Ale musím říct, že už se strašně moc těším na dobu, kdy si před spaním spolu lehneme do postele, já ji přečtu pohádku, zazpívám ukolébavku a ona usne. Snad se mi to jednoho dne splní, protože čtení na dobrou noc u nás zatím vůbec žádný úspěch nemá (a přitom já přímo miluji četbu knížek, ale snad se Majda ještě "pomamí")

yvarp
21. led 2018

Mám dvouměsíční holčičku a u nás zatím vládne těžká anarchie 😁 ale většinou večer uspávám kojením (někdy se nám protáhne až na dvě hodiny...) a nebo uspávám v houpačce (hacka), tu si nemůžu vynachválit, zvlášť na denní spaní miminka. K houpání ji večer zpívám, nejčastěji Panenku a Máš má ovečko dávno spát🙂

pamelka29
21. led 2018

Krásný den,ležíme spolu v posteli a povídáme si,někdy usne hned,jindy říkám pohádku z paměti vede ta o perníkové chaloupce🙂většinou usnu s malým

jana_rajec
autorModerátor
21. led 2018

TRAMTARARÁÁÁ! A JE TU KONEC I TÉTO SOUTĚŽE. Doufám, že vás vzájemné zkušenosti inspirovaly. Já se budu minimálně učit jednu novou ukolébavku. 😉 HÁČKOVANÉHO MEDVÍDKA ZÍSKÁVÁ @diginka1993 . GRATULUJI a nezapomeňte nás sledovat i dnes, soutěžím stále ještě není konec. 😉

pavlabartova
21. led 2018

Tomík je ještě hodně malý, takže zatím u nás funguje pyžamko, dudlík, přítmí, pochování a šeptání.