Vymýšlíme zlepšováky pro Košík.cz!

frantisek_kosikcz
11. pro 2017

Mám při pondělním večeru takový spiklenecký nápad 🤐 😉 😍.
Co kdybychom zjistili, jaké by bylo vést Košík.cz chvilku odtud z Koníka? 😀 👏 🎉 Třeba nám to hrozně moc půjde a vymyslíme spolu skvělé věci 😅. (Nebo alespoň ty nejvíc nejlepší!)

Pojďme spolu třeba hledat věci, které by bylo dobré zlepšit. Ale pozor! Ke každému nedostatku musíme umět najít také řešení. 🐧 🐧 🐧 Protože schopnost věci vylepšovat, to je teprve ten pravý kumšt.

Možná zjistíme, jak se zbavit velkého množství tašek, jak přiblížit Košík opravdu všem anebo vymyslíme další skvělé kategorie do našeho sortimentu. 😉 Jdete do toho se mnou? ❤ Určitě najdu i nějakou fajn odměnu pro ty nejlepší nápady. Jo - a nezapomeňte se zeptat doma dětí, z mé zkušenosti mají nápady často nejlepší 😂

olga_
11. pro 2017

@frantisek_kosikcz První spontánní nápad, jak snížit množství igelitových sáčků. Dala bych zákazníkovi na výběr, zda ovoce a zeleninu chce, nebo nechce dávat do igelitu. Na váhu byste si to přenesli v sáčcích na vícero použití a zákazníkovi to sesypali do jedné tašky. Mně by kupříkladu vůbec nevadilo si to doma přebrat. Kdo by sáčky chtěl, dostal by je. Případně bych to dala na výběr minimálně u těch položek, které se v nákupu objeví v jednom kuse: např. 1 pórek, 1 celer. Vybalovat to ze sáčku je prostě opruz a mám z toho i docela špatný pocit. A je to jeden z důvodů, proč nákupy touto formou omezujeme.
A možná mě toho napadne ještě víc 😉

claudie89
11. pro 2017

Já teda takto nikdy nenakupovala, ale koukala jsem na vaše stránky,mate sice kolonou akce,ale co takhle udělat klasicky internetový leták,který může chodit i vaším zákazníkům do mailů? Me by to třeba moc pomohlo,jsem na letáky zvykla,pěkně dat vaše akce do kolonek,ke kterým zboží patří ( mléčné výrobky,maso,pečivo,atd ) a mít takto přehled.

rajecka
11. pro 2017

Stačilo by trochu víc péče. Minulý týden jsem u Vás nakupovala 2x a 2x reklamovala nákup, protože jste poslali několik položek zcela jiných, než jsem objednala....Ani v jednom případě jsem nepochopila, jestli je to omyl, nebo záměrná náhrada zboží, které není. Ale v případě výměny perníkového těsta za linecké, marcipánové polevy místo zdobící polevy na perníky, to může napadnout velkého koumáka 🙂 Máte širší sortiment, proto jsem Vás vyzkoušela, ale co se týče profesionality a kvality služeb tak na Vašeho největšího konkurenta stále zdaleka nedosahujete.

katka_kosikcz
11. pro 2017

Teda Františku to je bláznivý nápad 😀 To jsem zvědavá, co na to zítra řeknou v kanceláři 😂😝🙏👍

misisska
11. pro 2017

Věrnostní program 😀 jakýkoli 😀

katka_kosikcz
11. pro 2017

@claudie89 Dobrý večer, Claudie, od nás chodí zákazníkům Newslettery, které se chovají skoro stejně jako leták. Ve středu máme přímo Akční Newslettery, ve kterých najdete stejné super nabídky jako v klasických kamenných obchodech 🙂 Pokud u nás ještě nenakupujete, můžete se registrovat pod svým mailem a akční nabídky Vám budou chodit 😉🙂

claudie89
11. pro 2017

@katka_kosikcz dobrý večer, jsem také Katka😁 aha,tak super, moc děkuji. Což o to,já bych u vas nakupovaly,ale manžel zatím není tomu nakloněn😑😕 no uvidíme,zkusim ho zpracovat😂

frantisek_kosikcz
autor
11. pro 2017

@olga_ Olgo, není to špatný nápad. Možná by stačilo zaškrtnout: "Chci omezit tašky" a z nákupu bychom odstranili maximum obalů, co hygienická nařízení dovolí (a že jsou občas velmi přísná).
Určitě to stojí za prozkoumání, třeba se brzy na stránkách takový filtr objeví 😀

frantisek_kosikcz
autor
11. pro 2017

@rajecka Díky, i kritika je podnětná 🙂 No, většinou se snažíme dát nějakou náhradu, pokud nějaké zboží nemůžeme doručit. A trochu mě mrzí, že zrovna Vy jste si vybrala takhle dvojnásobnou smůlu... Jak by myslíte bylo nejlepší o náhradních potravinách informovat?

frantisek_kosikcz
autor
11. pro 2017

@misisska Abrakadabra: https://www.kosik.cz/vernostni-program 🙂 Tak možná o něm dát víc vědět?

katka_kosikcz
11. pro 2017

@rajecka
Dobrý večer, Rajecko, tahle zkušenost nás moc mrzí 😔 Věřím, že když se těšíte, až Vám nákup přijede domů a vy konečně můžete péct s dětmi perníčky a pak tam těsto na perníčky nenajdete, je to k naštvání. Každým dnem se snažíme naši službu vylepšovat a pracovat na tom, aby se tohle již nestávalo a hlavně se z každé chybičky poučit. Budeme rádi, když nám dáte ještě šanci a my si budeme moci napravit reputaci 🙂

ladyhacek
11. pro 2017

Koukala jsem na eshop a nevím zda jsem nepřehlédla. Za mě více bezlaktozovych produktu ( syn má intolerancí) určitě by byla fajn smetana, jogurt. A také bych uvítala kategorii tomu určenou a k zahození by nebyla ani bezlepková kategorie. Určitě je tu spousta maminek, které to uvítají.

olga_
11. pro 2017

@frantisek_kosikcz Jo, přesně, nějaký takový filtr by byl úžasný a možná by vám poskytnul i konkurenční výhodu, kdybyste se prezentovali takto ekologicky 😎.

bayt
11. pro 2017

@frantisek_kosikcz Mně taky vadí množství sáčků, pytlíků - škoda odpadu. Také bych dala na výběr zákazníkovi, jestli to tak chce balit, nebo upřednostní třeba zeleninu a ovoce pohromadě. Líbila by se mi nabídka košer potravin, to by byl sen.

pincola
11. pro 2017

Nakupovala jsem uTesco a dovezli mi nákup v přepravce a řekli, ať si donesu své tašky. Mám jich doma hromadu, nevadí mi to.

Můžete vozit zboží v papírových krabicích, kor po Vánocích je budou mít zákazníci doma. Až přivezete nákup, může je řidič u zákazníků naložit. Zákazníci Vám je budou rádi nechávat, ušetříte jim cestu ke kontejneru a vám se můžou hodit místo tašek.

Mohla by u vast but třeba kolonka:Recepty. ..zatím třeba jen na víkend, pro inspiraci, co na nedělní oběd. A bylo by to ze surovin, které se u vás dají koupit. A ty recepty by bylo trošku takové, že se v nich někdy udělá reklama méně prodávaným potravinám, které třeba lidi neznají, nejsou zvyklí je vařit, nebo jich máte na skladě moc. Nebo třeba je v tom obědě nějaké zajímavé koření. Nevolila bych uplnou exotiku, ale jen mírně inovativní rychlá jídla. Recept, který se snadno přelétne očima a člověk si hned řekne :"chci/nechci/" a jde nakupovat.

Možná a nevím, jestli to není blbé, možná je, ale dělat třeba akci "tvář měsíce s košíkem.cz". neříkám, že já, ale některé maminky rády fotí děcka veřejně, tak nějakou formu takové soutěže. A vždycky měsíc, nebo týden, by na úvodní stránce zářilo jiné dítě. Mamky mají kolikrát hezké, vtipné fotky.

A možná kolonka: Nejčastěji žádané. Člověk je zvědavý, co kupují ostatní. A hlavně,aby si každý zkonrtoloval, jestli na něco nezapomněl. Takový nákupní seznam.

A ještě mě napadá, ale to už by nebylo zadarmo. Co věrným zákazním namátkou občas něco šoupnout do tašky navíc? ne jako povinost a ne všem. Ale u častých zákazníků přihodit něco malého, co je fajn. Například, kdo kupuje pro děti hodit tam jako pozornost sladkou tyčinku, lízátko, samolepky. Něco co není drahé, ale co potěší. Něco co jiné obchody nědělají.

misisska
11. pro 2017

@frantisek_kosikcz asi Jo, o tomhle vůbec nevím.

misuled
11. pro 2017

Pro mě by bylo nejlepší zlepšení, kdybyste dováželi i jinam než do velkých měst.

katka_kosikcz
11. pro 2017

@ladyhacek Dobrý den, máme na webu přímo kategorii bezlaktozových produktů https://www.kosik.cz/mlecne-a-chlazene/upraveny... kde jsou produkty se sníženým obsahem laktózy a tak stejně i úplně bez laktózy 🙂 Také máme kategorii bez lepku https://www.kosik.cz/pecivo/bezlepkove-pecivo.

Na naši nabídce se také snažíme pracovat a rozšiřovat ji na základě potřeb našich zákazníků 🙂 Navíc také máme takzvané "filtry" napříč celým webem, kde si můžete zaškrtnou produkty "bez laktózy, bez lepku, BIO " atd 🙂
Tak snad to příště pomůže při výběru potravin pro syna, já mám zase intoleranci na lepek a za tyhle filtry jsem moc ráda🙏 🙂

ladyhacek
11. pro 2017

@katka_kosikcz děkuji vaše nabídla je opravdu široká

claudie89
11. pro 2017

@katka_kosikcz jeste me tak napadlo-nechcete ten letak alias newsleter dat i verejne na webovky? Jde mi o to ze ja jako zcela novy potencionalni zakaznik kouknu na vase stranky,letak nevidim,nechce se mi hned registtovat protoze nevim zda u vas nekdy nakoupim,a to ze letak nenajdu,muze byt duvod,proc se zakaznikem nestanu. Nevim ze to chodi do mailu. Co myslite? Byl by to problem?

Jo a jeste bych trochu zapracovala na reklame a zviditelneni se,protozd ne kazdy vas zna😊

frantisek_kosikcz
autor
11. pro 2017

@claudie89: A co myslíte, že dělají konkurenti líp, že je o nich víc vidět a slyšet? Klidně úplně konkrétně, moc rád se v tomto poučím 🙂

misisska
11. pro 2017

@frantisek_kosikcz spolupráce se značkami. Konkrétně Hipp děla reklamu rohlíku a naopak. Totéž třeba Weleda.

misisska
11. pro 2017

@frantisek_kosikcz nebo spolupráce s blogery

claudie89
11. pro 2017

Jo a jeste me napadlo- co takhle udelat akci na nejakou danou vec kterou nabidne kuryr zakaznikovi pri privozu zbozi? Mit baleni u sebe v aute a nabidnout. Dam priklad,jelikoz nejsem vysvetlovci typ😃 ridcby mel u sebe baleni treba tycinek Bounty,pri predani zbozi rekne dnes mame za nakup specialni akci tycinku Bounty napr za 8kc. Ridice ta veta stoji 30 sec casu a zakaznik to koupi,protoze je to psychologicky efekt😃 slysi slovo akce no a kdyz se s tim nakupem sem ten ridic tahal..a pokud je ta akce pouze dnes,tak si vezmu ty tycinky tri😃 a zase by mohl obchod neco malo vydelat...lidi nejvice slysi na slovo akce,vyprodej,jen dnes,black friday,omezena nabidka atd..vim to,pracuju v bance kde se take lidem stale neco nabizi😃😃😃

kristyn.g
11. pro 2017

ano je pravda že po nákupu hromada igelitu je docela značná, taky by mi nevadilo dát ovoce a zeleninu k sobě do jedné tašky papírové... taky těch papírových tašek je zbytečně moc, velká taška po dně pár věcí, asi by se vešlo i do té malé tašky nebo by toho mohlo být trochu víc v tašce (samozřejmě aby to zase se neomačkalo)

mohlo by být řeba akce na nějaký produkt, že třeba při koupi secifického produktu je poštovné zdarma nebo tak něco

platnost bodů bych ocenila ne na rok ale aspoň na rok a půl, mohlo by se dát poslední zbývající bodíčky dokoupit 😀

složení sortimentu je super, proto u vás nakupuji

kristyn.g
11. pro 2017

@claudie89 to je trošku buzerace těch řidičů ne? mě vyhovuje že jsou usměvavý a přátelští, ještě jim chudákům zavést prodeje 😀 já to nemám ráda když mi někdo něco nabízí tak by mi to možná i vadilo.

eva1987
11. pro 2017

Mě by se líbilo, kdybyste měli nějaké výrobky z lidlu, mají dost kvalitních surovin a třeba i jejich plenky jsou super, které kupuji, do nabídky by se mi libily i plenky dada.

claudie89
11. pro 2017

@frantisek_kosikcz ne ne ja nechci rict ze konkurenti delaji neco lepe😊 jen chci rict,ze dat vas vice videt,treba do reklam,na billboardy atd,protoze mnoho lidi,hlavne starsich,o vas nevi. My treba jsme mlada rodina a take nevime o takovychto moznostech,jak si nakoupit pohodlne. Dnes to vim diky konovi a jsem uprimne nadsena!!😍 ale do teto doby jsem o tom nevedela,ani o vas,ani o konkurenci,az diky holkam,ktere zminuji tesco atd,ale to treba taky nevim ze oni neco takoveho maji😃 a treba prave si myslim,ze starsi lide by takovyto nakup zcela uvitali. Ja bydlim v ostrave michalkovicich kde je jeden obchod cca kilometr ode me a hooodne do kopce a druhy zase hodne daleko,a prave slysim od statsich lidi co zde bydli a nemaji auto,ze nemaji kde nakoupit. A prave kosik.cz by byl pro ne velkym resenim😊 a k tomu me napada dalsi myslenka- ne kazdy ma internet,co takhle zridit na zkousku telefonni linku kde si clovek objedna? Neco jako kdyz si objednavate pizzu😃 udelat letacky,roznosit je po mestech,schrankach,at o vas lidi vi,odkazat je na webovky,popripade na tel linku..a dale budovat obchod..a prave timto tu konkurenci porazit😊

kristyn.g
11. pro 2017

@pincola víte že občas něco zadarmo dostanu k nákupu ? 😀 a recepty tam na stránkách najdete taky, nedavno jsem využila, rovnou jsem podle receptu si hodila do košíku co mi chybělo (mají tam rovnou produkty)

pincola
11. pro 2017

Ještě mě napadla rubrika : školní svačiny. Tam by se nabízely věci pro nestíhavá rána k svačině, které je dobré mít v lednici, nebo ve špajzu, mlíčka v krabičkách s brčkem, odrůdy sladkých jablek atd.třeba by maminky něco z toho přihodily do košíku. Nevím, jestli by se vyplatily zvýhodněné nabídky třeba sladkého pečiva+pití v krabičce.

Dcera má ráda Sýr a křup, nebo ty malé kulaté sýrky. Musel by se projít sortiment a co jde použít jako rychlovku tam zařadit. Jo a bacha na tp, aby tam nebylo nic , co budí posměch u spolužáků. Já dodnes ještě na třídních srazech poslouchám, jak jsem nosila do školy párky s chlebem a můj spolužák chleba posypaný kakaem😀 😀 😀