Díváte se na kvalitu hraček, které kupujete?

bara_lego
4. říj 2016

Hodně mých kamarádek s malými dětmi přemýšlí nad tím, jaké hračky dětem kupují, a snaží se vybírat takové, které se jen tak nezničí a děti si s nimi vydrží hrát dlouho. Jsem moc ráda, že LEGO DUPLO patří mezi jejich favority 🙂 Jak to máte s kvalitou hraček vy? Zajímáte se, z jakých materiálů jsou hračky vyrobeny? Je pro vás důležité, aby hračky „něco vydržely“? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Kvalita je pro společnost LEGO na prvním místě, a tak každá kostka ještě před tím, než se vydá za dětmi, projde celou řadou testů. Chceme, aby hraní s LEGO DUPLO bylo pro děti maximálně bezpečné, a tak provádíme test kousnutí, tahu a stoupnutí na hračku. Jen tehdy, když kostky uspějí a odolají i těm nejdivočejším hrám, vysíláme je do světa 🙂 Samozřejmostí pro nás je, že používáme jen bezpečné materiály, určené i pro ty nejmenší. 🙂

luciska82
6. říj 2016

Ano, určitě. Na co mít doma hračky, které se rozbijí nebo po chvíli nefungují? Pak je musíte vyhodit a mrňata jsou smutná 😢 Preferuje právě stavebnice, dřevěné hračky (hlavně vláčkodráhu) a moře knížek 🙂 Máme rádi hračky, ke kterým se dají dokupovat další části (např. Lego nebo vláčkodráha).

raduska21
6. říj 2016

@bara_lego urcite ano, kvalitu sledujeme jako snad vsichni rodice, zvlaste u deti, ktere davaji nejprve vse davaji do pusinky a pak v pozdejsim veku zkousi, co hracka vydrzi... Urcite kupujeme jen overene znacky a v kamennych obchodech, zadni vietnamci ci trznice...

pitrsova
6. říj 2016

U nás si za hračky raději připlatíme.K narozeninám,vánocům apod. vybíráme penízky a koupíme kvalitní hračku dohromady 🙂 Letos rozhodně kupujeme lego duplo a friends 🙂

olga_
6. říj 2016

Kvalita je u hraček u nás klíčová. Lego duplo jsme poprvé viděli naživo při našem pobytu v Německu a například mého manžela přesvědčila právě kvalita asi deset let starých kostek, které jsme tu měli pro syna půjčené. Nebyly nijak odřené, krásně držely u sebe. Prostě paráda. Měli jsme v ruce pro srovnání od séstry třeba i stavebnice, které do sebe moc nezapadaly, hrany byly ostré atd. S tím legem se to nedalo absolutně srovnat.
Kvalitní hračka je důležitá i proto, aby od hry dítě zbytečně neodradila, kdyby se mu to nedařilo. Vyhledávat kvalitu se vyplatí vždy a u hraček dvojnásob. Můžou se pak aspoň dědit, třeba i napříč generacemi 🙂.

mandre
6. říj 2016

Vybiram hracky velmi peclive, je toho tolik na trhu, ze je potreba se zabivat, s jakou hrackou si bude dite hrat. Zacali jsme hrackami z latky a ze dreva, postupne pridali veci z kartonoveho papiru a kovu, par veci a to i prave Lego mame plastovych, tam teda hodne zvazuju, co koupim a co ne. Krome Lega vlastne vsechno, co kdy z plastu dostali, utrpeli nejakou újmu, proste nevydrzi, prece jen kluci musi vse prozkoumat, sroubovat, zatloukat a tak. Tohke vsechno Lego vydrzelo, Duplo mame 3 roky a zadna zavada, nic praskleho, zlomeneho. Radsi si priplatim a min veci.

monika51
7. říj 2016

Při nákupu hraček jsem hrozná 🙂 (ale to i můj přítel). Hodně prohlížím, čtu a když mám možnost volby dopředu, tak se i nořím do recenzí. Důležité je pro mě aby byly bezpečné - a to jak z pohledu zranění, tak ale i případné chemikálie. Dnešní trh je přesycen hračkami, krásnými, bohužel je ale smutné že spousta z nich je nekvalitních i když jsou určeny už pro ty nejmenší. Chce to jen se nedat zvyklat, probírat a stát si za svým. A někdy se i nedat odradit netrpělivými prodavačkami 🙂 Jinak sdílím názor co už tu padl - taktéž si raději připlatím za něco co je kvalitní a ověřeno. Raději jich budeme mít pár a pořádných, než se topit v šuntové hračkárně. Ráda se vracím k určitým značkám, u kterých mám vždy jistotu. O to víc si jich vážím, a i firem, které k výrobě takto přistupují.

valuvka
7. říj 2016

Ano vždy koukám na kvalitu hraček a také všem zdůrazňujeme, že raději najdeme pod stromečkem jeden dáreček, ale kvalitní než 10 dárečků bez kvality 🙂 Naštěstí nás babička s dědečkem naprosto chápou 🙂

igiana
7. říj 2016

Určite dbáme na kvalitu. Spracovali sme i babičky a uz nenakupuji u cinanu ale radeji se ptaji co chceme nebo daji penize na kvalitní hračku

misuulee
7. říj 2016

Urcite ano!

kropenatka
7. říj 2016

duplo je nesmrtelné je to jediná hračka co u nás přežila úplně všechno.. házecí období, bouchací období... 😀 a i když mám tři děti věkově jiné hrajou si s duplem neustále i když nejstarší začíná chtít klasické lego kolikrát ji přistihnu u dupla 😀 a ano mám ráda kvalitu ale koukám i na cenu 😝 😉

bara_lego
autor
8. říj 2016

Je skvělé, že k hračkám takto přistupujete. Ať jde o jakékoli hračky, kvalita by měla být podle mě vždy na prvním místě. Mám radost, že spousta z Vás bere LEGO DUPLO jako příklad hračky, která je kvalitní a vydrží vlastně všechno. 🙂

hanulii
8. říj 2016

Ano, kvalita hraček je pro mě při výběru velmi důležitá. Koukám nejen na to, aby hračky byly pěkné, pro dětské očko mrkavé, aby zaujaly, byly něčím naučné (nejlíp nenásilně 🙂 ), ale taky aby byly nezávadné, aby byly z materiálů, které jsou připravené na dětské hry 🙂 Důležitá je pro mě i kvalita ve smyslu, aby na sebe obrázky dobře navazovaly (různé skládačky), lehko se s nimi pracovalo, protože by to dítko odradilo a aby třeba kostky na sobě dobře držely a zároveň se dobře oddělovaly i malým dětským ručkám. Tyhle vlastnosti Lego má, a proto je pro nás jednička - nás myšleno našeho syna, ale velmi rádi si stavíme i my rodiče 🙂