MAM Kartáčky

petra_mam
13. zář 2016

Milé maminky,
od téma kousátek se přesuneme k zubním kartáčkům 🙂 MAM nabízí rodičům propracovaný sytém, díky kterému se dítě postupně učí samostatnému čištění zubů. Od zubní žínky Oral Care Rabit přes masážní kartáček, o kterých si dnes ještě řekneme, přes kartáček Training Brush, který má prodlouženou rukojeť a rodič tak může dítě navádět k provádění správných čistících pohybů, až po poslední krok, kartáček First Brush, první kartáček dítěte, který má zaoblenou hlavu jemnou k dětským ústům a dítě tak snadno může napodobovat čištění zubů, které vidí u svých rodičů.

Kdy jste začaly vy s čištěním zoubků u svého dítěte? 🙂 A čistí si váš drobeček rád svoje zoubky? 😉

Těším se na vás v komentářích 🙂

terchal
13. zář 2016

U syna jsme začali už když mu vylezl celý první zoubek. Sice jsme čekali do roka, ale pak už to šlo rychle. Čištění byl boj, ale teď ve třech letech je to šikula a nejde spát, dokud si zuby nevyčistí. U dcerky to šlo tak nějak samo. Viděla to u staršího brášky a chtěla mu neustále brát kartáček. Proto jsme jí ho pořídili, i když ještě neměla zoubky. Teď je jí 15. měsíců a skóre jsou dva zuby a tak pomalu začínáme čistit. Tím, že začala už "za mlada" jí to i baví a zatím je to bez problému.

petra_mam
autor
13. zář 2016

@terchal To je skvělé, že má staršího brášku jako vzor 😉

susanking
13. zář 2016

Cistime od prvniho zoubku cca od 14m ted mu budou 3 roky a cisti si zoubky rad.🙂

petra_pf
13. zář 2016

Holky si čistí zuby od roku a čtvrť, obě dvě měli později zoubky, starší už si čistí sama ráno, a večer s dočištěním rodičů 🙂

petra_mam
autor
13. zář 2016

@petra_pf Šikulka 😉

maudd
13. zář 2016

Čistíme také od prvního zoubku, od 5. mesice

maudd
13. zář 2016

Prcek mi to odeslal dřív nez jsem chtěla 😀. Jinak čistím dvakrát denně já a v mezičase si čistí (spíš kouše kartáček) sam. Je mu deset měsíců a ma 8 zubů a teď mu lezou všechny čtyřky najednou 😃 takže máme o zábavu postaráno 😀

nikaboos
13. zář 2016

S čištěním zoubků jsme začínali u syna kolem 1. roku, když se koupal ve vaně, tak měl zàbavu v podobě kartáčku později jsme přidali i pastu dnes mám 4,5 roků a doma mà mladší sestřičku která má 18 měs. a už má plnou pusinku zoubků a tak si zoubky čistí spolu ve vaně🙂 ráno s maminkou u umyvadla.

englerova14
13. zář 2016

Začínaly jsme s 1.zoubkem ve 4 měsících. Čistili jsme gázou, po stravě, později, když bylo zoubků trochu víc 'prvními kartáčky' z měkké gumy na prst + kartáčky s výstupky. S pastou a prvním štětinovým kartáčkem jsme začali na dop.zubaře na 1 roce kvůli florifizaci, 2x denně. Dnes, 2r a 3 m čistíme nejprve my a syn si pak 'čistí' ještě chvilku sám.

kaluzovamajka
13. zář 2016

S cistenim jsme začali s prvnin zoubkem, ktery vylezl 1.5., tedy par dnu pred prvnim rokem. Cisteni zubu maly miluje, behem minutky spolkne celou pastu a nejradeji by si zuby cistil sam, ale vzdy mu zoubky vycistime a pote mu kartacek půjčíme, aby si je zkusil projet i sam. Uz mame 4 jartacek a s MAM jsme noc spokojeni

kaluzovamajka
13. zář 2016

S cistenim jsme začali s prvnin zoubkem, ktery vylezl 1.5., tedy par dnu pred prvnim rokem. Cisteni zubu maly miluje, behem minutky spolkne celou pastu a nejradeji by si zuby cistil sam, ale vzdy mu zoubky vycistime a pote mu kartacek půjčíme, aby si je zkusil projet i sam. Uz mame 4 jartacek a s MAM jsme moc spokojeni

verkaunka
13. zář 2016

Začínali jsme kolem 11.měsíce, seznamování se s kartackem a hlavne mačkání pasty byla samozřejmě velka zábava....

kuliseks
14. zář 2016

Já začala s masírováním dásniček už, když byly synovi 3 měsíce. Teď už mu roste 6.zub, dnes mu je 9 měsíců, tak už budeme muset najet na nějaký klasický kartáček, a ne čistit pořád jen silikonovým prstem. Už to totiž od něj pěkně bolí, když se zakousne.😄

smallinka
14. zář 2016

Tak to bysme potřebovali jako sůl. Nevím, jaký kartáček koupit?? Začla jsem, když jsme měly pár prvních zoubků otírala jsem pouze těmi vatovými čtverečky..z lékárny....no a s prvními stoličkami jsme koupily kartáčky. Tak nejdříve to holky kousaly a to i to držadlo (asi žádná kvalita, hned se ta guma sloupla) ☹ tak jsem kupovala co 14 dní nové....co bych také chtěla, stojí kolem 20 Kč. Jenže si říkám zase koupím drahé a bude to to samé? Ale věřím, že existuje kartáček prostě který jim bude dělat dobře a hned se nerozpadne. Když dávám jen vodu tak je to moc nebere, tak mám přírodní zubní gel Weleda pro děti a to vydrží déle čistit (nebo spíš cucat pastu) ale nějaké mechanické čištění tam aspoň trochu bude. Ale je pravda, že vanu máme vyčištěnou krásně 😀

petra_mam
autor
14. zář 2016

@smallinka Co se týče kartáčků MAM, tak od zákazníků nemáme žádné informace o tom, že by se kartáčky rozpadaly 😉

smallinka
14. zář 2016

@petra_mam super 😉

mimar
14. zář 2016

zoubky čistíme jakmile se proklubal první zoubeček

joslin
15. zář 2016

při prořezávání prvních zoubků jsme čistili zoubky klasickou namočenou bavlněnou žínkou, od prvního zoubku jsme používali kartáček s tím, že prcek viděl mě a manžela čistit zubiska, tak nás napodoboval a bavilo ho to, teď ho čištění zoubků od jednoho roku baví ještě víc, protože dostává na kartáček zubní pastu Elmex (dětskou verzi), jako používají i rodičové (verze pro dospěláky) 😀 čištění ho moooc baví, čistí ráno i večer