Jak zabavujete děti při cestách na dovolenou?

Letní období je ideální pro cestování. Dlouhé cesty však mohou být pro děti únavné a nezábavné. Jak zabavujete děti při cestách? Hrajete s nimi hry? Pouštíte jim hudbu či filmy?
krabice1983
25. črc 2014
Naši děti cestováni v autě nesnáší a pěkně dokážou cestu znepříjemnit.
Takže když jdeme delší cestu a neusnou, tak vím, že jim nesmím nic podávat, hračky, jídlo, čaj, nic, jinak to líta po celým autě.
Když to podchytím včas, tak stačí zpívat 🙂
achjonetusim
25. črc 2014
Jezdime na noc. Delame ritual stejne jako kazdej den pred spanim, jedinej rozdil je ze nejde do postylky ale do autosedacky. Rano se probudi v klidu a pohode cela ruzova na miste urceni 🙂 Kdyz jde o kratsi usek (treba 5hodin) snazime se jet v jeji odpoledni sieste a potom si ruzne zpivame nebo vypravime pohadky.
twoangels
28. črc 2014
Přenosné DVD vždycky zabere 🙂
andrea_nutrilonautor
30. črc 2014
A jezdíte jinak než autem? Jaké máte zkušenosti s cestováním s dětmi vlakem/autobusem/letadlem?
eldrag
30. črc 2014
my jeli autobusem (kromě MHD) jednou a to kousek a byl to horor, kočarek se do busu skoro nevešel, lidi mě žrali pohledem, prckovi bylo vedro - jediná šance byla ho chovat a balancovat v zatáčkách 😞 vlakem jsme ještě nejeli
zelva
30. črc 2014
Naše děti jsou při cestování docela hodné. Starší kluk je spací typ a i teď, když je mu skoro 6, tak ho auto spolehlivě unaví a dost chrní. Mladšímu jsou 2 roky a ten je pravý opak. V autě zaspí tak hoďku. Celkově oba kluci vydrží 2 - 3 hoďky jízdy v kuse. Byli jsme teď na Slovensku, což bylo od nás ze severu Čech cca 700km. Cestu tam jsme si rozdělili a přespali na Moravě, ale nazpátek jsme valili v kuse. Udělali jsme 2 větší přestávky. Tu druhou tedy v neoblíbeném McDonaldu, abychom se najedli a kluci tam dostali hračky - draky a v autě je to nadlouho zabavilo!
millyh
30. črc 2014
Teď jsem ušila první tichou knihu - quiet book tak jsem zvědavá na budoucí cesty autem. Jinak máme volant a nejaké jiné malé skladné hračky. Starší rád cestuje s mladším je to o něco horší. Nebyl zvyklý.

Začni psát odpověď...

Odešli