Jaké máte zkušenosti s mléky Nutrilon Profutura?
Nutrilon Profutura jsou doposud nejpokročilejší produkty na trhu dětské výživy, které myslí na zdraví dítěte nejen dnes, ale i v dospělosti. Vyzkoušeli jste již mléko nebo kaši? A jaké? Podělte se s námi o zkušenost.
Stručné shrnutí
- Nutrilon Profutura je od výrobce prezentován jako pokročilejší varianta Nutrilon Pronutra obsahující bezvodý mléčný tuk a vitaminy B2 a B5 a cílená na tzv. „nutriční programování“.
- Nutrilon Profutura je dostupný v lékárnách; Nutrilon 4 Profutura lze podle diskuze objednat do druhého dne a verze Nutrilon 5 je zatím dostupná pouze jako Pronutra.
- V diskusi byly smíšené zkušenosti: řada rodičů hlásila dobré snášení a užívání v nemocnicích, jiní uváděli zácpu po přechodu nebo odmítnutí mléka kvůli chuti; v komentářích se objevila cena Profutura 1 kolem 430 Kč a zmínka o rozdílu přes 100 Kč oproti Pronutra na Heuréce.
Nejčastější otázky
Q: Jaký je rozdíl mezi Nutrilon Pronutra a Nutrilon Profutura?
A: Nutrilon Pronutra je v diskuzi popisován jako kvalitní základní kojenecké mléko zaměřené na podporu imunity a vývoje mozku; Nutrilon Profutura nese navíc „bezvodý mléčný tuk“, vitamíny B2 a B5 a tvrzení výrobce o nutričním programování; Pronutra má modrou krabici a Profutura stříbrnou krabici.
Q: Kde koupím Nutrilon Profutura a jsou všechny věkové řady dostupné?
A: Podle diskuze je Nutrilon Profutura dostupný v lékárnách a lze požádat o objednání (zmíněn nástroj pro hledání lékáren: http://www.nutriklub.cz/lekarny); Nutrilon 4 Profutura je dostupný v lékárnách, zatímco Nutrilon 5 je v komentářích uváděn pouze v provedení Pronutra.
Q: Jaké nežádoucí reakce byly hlášeny po přechodu na Profutura?
A: V diskuzi rodiče hlásili případnou těžkou zácpu po přechodu na Pronutra i Profutura a také okamžité odmítnutí mléka kvůli chuti; jako řešení pro zácpu byla v diskusi zmíněna mlíčka s částečně naštěpenou bílkovinou.
Q: Jaká je orientační spotřeba a cena mléka podle diskuse?
A: Jeden uživatel uvedl, že 800g krabice plně krmeného dítěte vystačila na 6 dnů; cena Profutura 1 byla v příspěvku uvedena jako cirka 430 Kč a jiný uživatel našel Profutura o více než 100 Kč dražší než Pronutra na Heuréce.
Q: Které alternativy ke klasickému Nutrilonu byly v diskuzi zmíněny?
A: Jako alternativy byly uvedeny Sunar (Nutradefese/Nutradefens), Beba, Hami, Hamánek, Hipp a při potravinové alergii hypoalergenní Neocate; u dětí s intolerancí nebo zácpou byla doporučena konzultace s pediatrem a případná změna na částečně naštěpené nebo speciální mléko.
Q: Existují nezávislé studie o vlivu „nutričního programování“ či souvislosti s obezitou?
A: V diskuzi byl odkaz na projekt zabývající se časným výživovým programováním: http://www.project-earlynutrition.eu/ (materiál v angličtině).
Závěry z diskuze
Shoda
- Nutrilon je v diskusi vnímán jako zavedená značka kojenecké výživy s rozdílnými řadami Pronutra (modrá) a Profutura (stříbrná).
- Nutrilon Profutura je v diskuzi prezentován výrobcem jako obsahující bezvodý mléčný tuk a vitaminy B2 a B5.
Sporné názory
- Někteří považují Profutura za významné vylepšení díky „nutričnímu programování“, zatímco jiní považují rozdíly za především marketing a nezdůvodňují vyšší cenu.
- Některé rodiče hlásí, že Profutura (nebo změna značky) zlepšila přijímání mléka, zatímco jiní hlásí zácpu nebo odmítnutí kvůli chuti.
Otevřené otázky
- Existují-li nezávislé klinické studie, které potvrzují dlouhodobé nastavení metabolismu tuků u dětí vlivem obsahu bezvodého mléčného tuku?
- Bude Nutrilon Profutura dostupný v plné věkové škále a s příchutěmi i v budoucnu?
- Jak často skutečně způsobuje Profutura zácpu ve srovnání s jinými značkami?
Zmíněné značky a firmy
Nutrilon, Nutrilon Profutura, Nutrilon Pronutra, Sunar Nutradefese, Nutradefens, Beba, Hami, Hamánek, Hipp, Neocate, Heuréce, Nutriklub, project-earlynutrition.eu
Zmíněné produkty a metody
Nutrilon Profutura 1, Nutrilon 2 Pronutra, Nutrilon 4 Profutura, Nutrilon 5 Pronutra, Nutrilon Comfort, Nutrilon alergy care, Sunar Nutradefese, Beba, Hami, Hamánek příkrmy, Hipp, Neocate, bezvodý mléčný tuk, vitamíny B2 a B5, nutriční programování, mlíčka s částečně naštěpenou bílkovinou, kaše, 800g krabice
Místa a osoby
žádné
@somalicats : já mám syna teď ne před 11 lety 😀 ... ať si každý dává co chce, Nutrilon má podstatně větší reklamu a hlavně pro mně protivější než Sunar, a hlavně mi vadí že ve většině porodnic je to jediná volba ... stejně jako ty máš na toto mlíko svůj názor, mám ho i já .... já jsem kojila a když se syn odstavil v 9 měsících, skončilo pro něj mlíkové období ... odmítám své dítě krmit kravským mlékem, nemám tele, takže tak asi
@ange_de_la_morte Já reagovala na to, proč Nutrilon... Já musela krmit i tehdy, nejen teď 😉. Ad porodnice - ne všude je automaticky nutrilon. Jinak já si nedělám názor na výrobky dle reklamy, je mi šumák, jakou co má reklamu, pro mne je podstatná funkce 😉. V 9 měsících nedávat mlíko je jinak celkem rozdíl, než nedávat ho od narození. Buď ráda, že jsi mohla kojit. Já to štěstí neměla ani jednou.
@somalicats : dyť říkám ať si to každý udělá po svém, nemůžu hodnotit jak to bylo před 11 lety, nemám ani páru jaká byla mlíka, k tomu se tedy nevyjadřuji ... my jsme si kojení těžce vydřeli, to mi věř ... a k reklamně - pokud je mi reklama nepříjemná, od koupě mně to odradí, byť by byl daný výrobek nejlepší na světe, prostě mi vadí reklamy kde dělají z maminek blbce
@ange_de_la_morte Tak u mě je to o to jednodušší, že reklam vidím dost pomálu, na TV prakticky nekoukám a na netu reklamy vypínám...
@somalicats : taky na Tv moc nehledíme, ale některé reklamy tě prostě neobejdou 🙂
@ange_de_la_morte Mně teda víc vadí ty propagace UM u pediatrů ve stylu slev na balení (dle toho, který zástupce tam přijde dřív, ale nejmasivnější kampaň byla právě na Nutradefens), nosily si to i maminky, které normálně kojily, ale dostaly pobídky, aby dítku přidaly (zvlášť v období spurtů, kdy se ty děti prostě chtějí kojit víc).
@somalicats : to jsme možná v té době u pediatry nebyli ( chodíme tam fakt minimálně) , já tam vždy vidím jen reklamy na Nutrilon a na Hami, pak na Hamánka příkrmy ... no přijde mi šílené měnit mlíko jen podle toho které má zrovna lepší akci, když už jedno tak dokud bude sedět, tím spíš bych se sakra dobře rozmýšlela jaké vyberu ... no jsem ráda že jsem tohle nemusela řešit
@ange_de_la_morte Jo, tohle je záležitost cca 2 let zpátky. Já už naštěstí za chvíli taky nebudu muset mlíko řešit, starší se z UM sama odstavila přesně na roce (a od té doby nepozřela nic, co i jen vzdáleně připomínalo mléčné výrobky), mladší je dobrý jedlík co se příkrmů týče a jak dlouho bude chtít mlíko, se uvidí 🙂
@somalicats : ono je to trošku reklamní masáž že dítě potřebuje UM do 3 let .... náš syn je od 10 měsíců jen na rostlinných mlécích a mléku jen v podobě kyšky, jogurtů a to ještě nejčastěji mojem domácím z kozího, a stejně jen sezónně, protože od jara do podzimu má sennou alergii a mlíko mu to jen zhoršuje - je zdravý 😀 od kamarádky syn od 9 měsíců jen na rostlinným mlécích ( alergie na BKM, od kojení se odstavil, speciální mlíko Neocate nepozřel) a od té doby nebyl nemocný ( je to už 1,5 roku) takže tak asi 🙂
@eliskan Dobrý den, po jak dlouhou dobu jste podávala jednotlivá mléka a po jaké době se objevila zácpa, v jaké intenzitě (došlo pouze ke snížení počtu stolic)? Potřebovala bych k tomu více informací. Některé děti mají k zácpě sklony, pokud na základní řadě mají problémy, poté se doporučují mlíčka s částečně naštěpenou bílkovinou, která jsou speciálně upravena, aby tyto potíže minimalizovala. Děkuji za doplnění.
Milé maminky, pokud byste nemohli sehnat Nutrilon Profutura ve Vaší lékárně, můžete vyzkoušet našeho pomocníka, který Vám pomůže nejbližší lékárnu vyhledat dle místa Vašeho bydliště 🙂
http://www.nutriklub.cz/lekarny
No my jsme s Nutrilonem spokojeni. Kubíček 5 let ho pije dodnes a rád. Když byl Davídek miminko a nedopil mléčko, tak ho velmi rád dopil. má sám teď Nutrilon pronutra 5 a je spokojený. Davídek je kojený a ještě dostává Nutrilonek na snídani a na dobrou noc. Pije ho rád a teď když má 1 rok už si drží i láhev sám. Zůstane mu v láhvi jen pěna 🙂 Nikdy jsme žádné jiné mléčko nezkoušeli, když Nutrilon chutná. Vždycky jsem se bála , že ho nebudou chtít. Rádi dokonce chtějí mléčko do odměrky a jen tak si ho lížou 🙂)
jaký je rozdíl mezi nutrilonem s modrou krabicí a tím co je teď v reklamách se stříbrnou krabicí? na obou je napsáno profutura...
@zimkova Hezký den paní Zimková, děkujeme za příspěvek. Jsme rádi, že Nutrilon klučinům tak dlouho chutná! Věřím, že i Davídek vydrží až do "pětky" 🙂 Přeji krásný adventní čas
@dragonniese Jednoduše a rychle pro zopakování: Nutrilon Pronutra (modrá krabice) je kvalitní základní kojenecké mléko, které je svým složením zaměřené mimo jiné na podporu imunity. Nutrilon Profutura (stříbrná krabice) nese všechny benefity předchozího mléka, navíc však je zaměřeno na tzv. nutriční programování, kdy na základě speciálního složení pomáhá malý dětský organismus nastavit tak, aby využil většinu přijatých živin a nedocházelo tak k ukládání přebytečných zásob (což by později mohlo vést např. k obezitě).
Koupila jsem Nutrilon Profutura 1, mám angínu a pár dní bylo mléka míň, tak jsem nechtěla aby malý trpěl hlady.
Když jsem mu ho dala, začal se vztekat, plivat to všude kolem a nepolkl ani mililitr. Doslova šel radši spát hladný.
Sama jsem si zkoušela cucnout a upřímně, chutná to jak rozkvedlaná hnusná umělá hmota. 😖 A za tu cenu, fakt pecka. 430Kč vyhozených do koše. 😔

@ange_de_la_morte No, před 11 lety nutradefense nebyl. A jestli si myslíš, že Sunar nemá masivní reklamu - nutradefens kartičky pro maminky pro slevu na nákup přímo od pediatrů a podobně - tak jsi těžce na omylu.
Navíc každé dítě je unikát a každému sedne něco. Moje neteř snesla jedině Bebu, jiným dětem sedne Sunar, jiným Nutrilon, jiným Hipp... Já nedám u svých dětí na Nutrilon dopustit - neměly po něm problémy, zácpu ani nic jiného, a normálně ho pijou. Jiné maminky nedají dopustit na jiné mlíko, které jejim dětem sedlo. Ségra nedá dopustit na Bebu, po jiných mlíkách měla neteř zácpu nebo ho zvracela.
Btw. Sunar jsem zavrhla už tehdá proto, že po prodeji výroby jinam dost výrazně klesla jeho kvalita. Tož tak.