Ptejte se Báry Špotákové...

pinkorblue_marcela
17. lis 2014

Dnes a zítra Vám dáváme možnost položit otázku paní Barboře Špotákové. Bára Vám na otázku sama v pátek 21.11. ve večerních hodinách odpoví. 🙂

Barbora Špotáková je dvojnásobnou olympijskou vítězkou a světovou rekordmankou v hodu oštěpem. Ve svojí fantastické kariéře dokázala svěřenkyně Jana Železného dvakrát vybojovat olympijské zlato, v roce 2008 kromě olympijského zlata dokázala překonat také světový rekord v hodu oštěpem, kdy jako první žena svým hodem překročila hranici 72 metrů. Je také mistryní světa a letos po mateřské přestávce k jejím úspěchům přibyl také evropský titul, který jí ještě unikal. Po roce mateřských povinností se tak dokázala vrátil na pomyslný trůn jako královna. Barbora žije s přítelem Lukášem, v květnu roku 2013 se jim narodil syn Janek.

kamino
17. lis 2014

Barboro, neskutečně Vám fandím a co jsem máma, tak nad Vašimi úspěchy nevěřícně kroutím hlavou - Jak to stíháte ?? Obdivuji Vás a moc držím palce do budoucna 🙂 P.S. už byl Janek na koncertě Sester ? 🙂

jinajana
18. lis 2014

Dobrý den Barboro, chtěla bych se zeptat, kdy jste po porodu začla trénovat - kdy jen tak lehce, a kdy pak zas vrcholově? Jak dlouho jste Janka kojila? Jste mi velkým vzorem, že i po dítěti se lze vrátit k soutěžnímu sportu!

bunny123
18. lis 2014

Dobrý den, Báro. Řekněte, co Vás na mateřství nejvíc zaskočilo? A čeho jste se naopak předem bála a nakonec to nebylo vůbec složité? 🙂

happylenulka
18. lis 2014

Dobrý den, Báro. Zajímalo by mě, jak jste sportovala v těhotenství a kdy po porodu jste se sportem (a s čím konkrétně) zase začala. Děkuji

P.S. - Mateřství Vám moc sluší ;)

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2014

Vzhledem k tomu, že jste ještě Báru nezahltily tolik, opovažuji se prodloužit možnost sem přispět otázkou ještě do středy 19.11. Třeba za to někdo bude rád. 😉

spotyna
20. lis 2014

@kamino Díky moc za podporu. Jsem moc ráda, že se mi návrat povedl. Stíhám to opravdu jenom proto, že mám obě hlídací babičky pořád po ruce a ještě skvělého chlapa, který mě podporuje. Budu se snažit ještě chvíli vydržet a snad ještě udělat nějakým úspěchem radost. Bára

spotyna
20. lis 2014

@jinajana Díky za dotaz. Začala jsem už na konci šestinedělí a to stylem ze začátku jen kousek popoběhnout s kočárkem. Měla jsem výhodu, že bydlíme u lesa a nikdo na mě nekoukal. Takže jsem se soustředila jen na sebe. Moc jsem se na běhání těšila, protože to mi v těhotenství fakt chybělo. Makat jsem začala až v šesti měsících. do té doby jsem taky plně kojila a pak už jsem začala přikrmovat a postupně přešla na Sunar.

spotyna
20. lis 2014

@bunny123 Tak ted jsem se musela docela zamyslet. zaskočilo mě asi nejvíc kolik věcí je potřeba, když má člověk malé dítě a jaký je kolikrát dost složité si dobře vybrat. Proto je určitě lepší mít děti dvě, protože ty věci aspoň užijí dvakrát. Překvapuje mě pořád jak se Janek každý den mění. A jak je veliká pravda ve větě, že s dětmi utíká čas rychleji. Abych pravdu řekla, hodně jsem se bála jaký bude ten návrat ke sportu a taky kdy se vrátím na svou váhu. Naštěstí šlo obojí překvapivě lehce. Ale já vždycky raději vidím věci těžší, abych nebyla potom překvapená.

spotyna
20. lis 2014

@happylenulka V těhotenství jsem se opravdu snažila být pořád aktivní a taky mi to naštěstí zdravotní stav dovoloval. Obdivuju ty, které musí třeba pět měsíců proležet, aby miminko donosily.
Janeček se narodil na konci května a do Vánoc jsem ještě klusala. potom jsem do nového roku přešla na rychlou chůzi a přestěhovali jsme se k lesu. Od té doby jsem dvakrát denně s pejskem a holemi chodila na dlouhé procházky. Tehdy byl sníh až do konce dubna a dost tuhá zima, proto jsem ocenila hole, které mi pomáhaly se stabilitou. Hodně jsem se bála nějakého pádu. Taky jsme si tím udržela v kondici trochu ruce, protože jsem vůbec neposilovala. po porodu jsem jenom běhala a od třetího měsíce jsem posilovala spodní břicho se Zuzkou Bičíkovou. No a od šestého měsíce jsem začala normálně trénovat.
díky moc za dotazy. Zdravím všechny a přeju zdravé dětičky a hodně trpělivosti při výchově 😵 😉

donnald
20. lis 2014

@spotyna Dobrý večer Baru, mě v tuto chvíli žádná konkrétní otázka nenapadá, ale chceme Vám říct (napsat 😉 ), že jsme Vaši velcí fanoušci!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nejen my s manželem, ale i starší dcera (3.roky) Vám drží pěsti pro štěstí u závodů v TV 😀 😀 😀 . Mladší, mimochodem také Bára 😅 , to dožene, až povyroste. Ať se Vám daří jak ve sportu tak hlavně doma a ať jste všichni zdraví!!!
Ps: už mě otázka napadla (ikdyž vím, že odpověď asi nedostanu 😉 ), zda plánujete další mimčo?
PS1: a ještě se musím přidat k výše uvedenému, že mateřstvím jste hrozně prokoukla a je z Vás kočka 😉
Mějte se fanoušci z Hané

pinkorblue_marcela
autor
21. lis 2014

@donnald Dobré ráno, bohužel jak správně tušíte, už odpověď od Báry nedostanete. Přeposlala jsem jí ale Vaši zprávu, takže jste nepsala úplně zbytečně. Nechámu Báru věnovat se rodinným povinnostem a pilně trénovat. Ve všem jí držíme pěstičky...