Podělte se s námi o nejlepší zkušenost, kterou jste zažili na zákaznické lince...

pinkorblue_marcela
10. lis 2015

Zákaznický servis bohužel není nejvyhledávanější zaměstnání, ale v současnosti jeho potřeba vzrůstá. Hledáme trochu motivace do každodenní práce. 😉

makulinecka
10. lis 2015

Před nástupem na MD jsem pracovala v nejmenované pojišťovně a v případě většinou přírodních kalamit, jako byly třeba povodně byla většina zaměstnanců využívána na zákaznické lince. Musím říct, že je to opravdu práce náročná svým způsobem i dost nevděčná, ale dají se tam zažít i veselé příhody. Pro mě bylo v době kdy jsem se zákazníky komunikovala úplně nejdůležitější pohoda na pracovišti a dobrý kolektiv kolem mě, udržet si dobrou náladu, protože ta se do hovoru i přes telefon se zákazníkem dá přenést. Bohužel se nedá ovlivnit to, kdo zavolá a styl chování určitých lidí při hovoru.

vendulka
10. lis 2015

nejlepší zkušenost mám tu, že neberu neznámá tel. čísla a mám klid od těchto otavů,kteří se neumí ani chovat!

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2015

@makulinecka: Díky za příspěvek. Vím o čem mluvíte, ale jak náš šéf říká, milujeme všechny zákazníky. Ještě bych k tomu vytvoření pohody doplnila, že je důležité vědět, že firma za zaměstnancem stojí. 😉

pinkorblue_marcela
autor
10. lis 2015

@vendulka: To jste to vzala trochu z jiného soudku, ale nevadí. Taky nemusím lidi, kteří musejí obtelefonovat nějaké seznamy čísel a něco jim nabízet. Nejlepší je, že volají ve své pracovní době, takže v mé pracovní době, takže jak můžou čekat, že to zvednu...

verkaunka
10. lis 2015

Také mám zkušenosti se zákaznickou linkou... jak pracovní, tak tu z druhé strany.. pracovně to bylo dost o nervy, ale snažila jsem se jakkoli pomoci, i když byli zákazníci protivní a někdy toto je i slabé slovo... ale byla jsem vždy ochotná a milá, alespoň jsme se snažila... a teď když někdo zavolá a chce nějakou anketu, tak odpovím, dle toho, zda mám čas, a někdy i náladu... a když ne, tak slušně řeknu, že nemám zájem.... Už jen díky tomu, že vím, jaké to je mít sluchátka na uších. Měla by být tolerantnost na obou stranách, je to prostě práce a my prostě něco potřebujeme, tak si musíme vyhovět... někdy by si měli lidé uvědomit, že to není lehká práce a v této době je čím dál víc lidí, kteří volají a dělají různé leckdy nesmyslné ankety, ale i pro ty operátory to je dost náročné... hold některým lidem chybí tolerantnost..

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@verkaunka: To si mám vzít osobně, že jsem řekla, že tyto telefonáty neberu? Ve svém pracovním čase mě platí za něco jiného. Zákaznický servis rozlišuji. Je takový, který se nabízí lidem, kteří potřebují někde radu nebo odpověď, něco vyřídit a pak takové, kde někdo musí lidi otravovat, ačkoli si to nevyžádali. Práci B bych dělat nechtěla, protože nerada někoho otravuji. Mám za to, že kdyby měly takové firmy horší výsledky - nižší kvóty získaných odezev, nepotřebovaly by zaměstnávat další lidi. Nicméně nikdo není nucen pracovat někde, kde se mu to nelíbí a nikdo nemusí odpovídat na dotazníky, když nechce.

verkaunka
11. lis 2015

@pinkorblue_marcela nene nic si proboha neberte osobne!!

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@verkaunka: Uff. Díky. 😉

verkaunka
11. lis 2015
nalja
11. lis 2015

Tak mám čerstvou zkušenost se zákaznickou linkou, po třech dnech upomínání pracovníka jsem zavolala na linku a musím říct, že jsem byla už vytočená na maximum!!! Jenže ječet na slečnu na telefonu, která s tím člověkem nemá nic společného je hloupost.... Takže přeju spoustu sil, pevné nervy a slušné zákazníky, kteří ví, že lidé na telefonu nezodpovídají za všechno zlo světa 😉

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@nalja: Jste zlatá. Ta práce by byla taky snazší, kdyby měl člověk zodpovědnější nebo pozornější kolegy, ale ty si nevybere a holt když je jediným uchem ve firmě, občas si to slízne. Proto je tak důležité mít pohodu doma. Je jasné, že každé povolání má něco a každý zažívá jiný druh stresu. A nakonec - vždyť to znáte - za dveřmi čekají ti, co naši práci chtějí zuby nehty.

lenjii
11. lis 2015

Taky jsem pracovala na zákaznické lince. Je to dost náročné. Já mám z poslední doby jen pozitivní zkušenosti se zákaznickými linkami. Ochota, příjemné jednání. I když jde jen o radu či informaci, nebo i o zboží ze skladu na mou nejbližší prodejnu či výdejnu. I když jsem uzlík nervů, jsem slušná i na dopravní společnosti, protože sama to řvaní nemám ráda. 🙂

tulikiss
11. lis 2015

Se zakaznickou linkou mam ted prijemny zazitek, slecna byla moc mila, okamzite vse resila(na saty velikosti 32 omylem dali papirovou cedulku 38, byla jsme zdesena co ze to ty modelky nosi za velikost), ihned mi poradila co s tim a jako omluvu na e-mail nasledne poslala slevu na dalsi nakup. zde se vzdy ridim tim, ja neco potrebuju tak bduu slusna, i kdyz je to nekdy tezke. Ted jsme vypovidaly pojistku, vse poslali vcas, ale stejne prisla upominka, ze jsme nezaplatily. Tak jsme volali pani si vse overila, ze to vyridi a za dva tydny dalsi upominka. To uz jsme se opravdu musela drzet, ale bylo mi jasne ze budu nejspis mluvit s nekym jinym.

Co ale neuznavam a nevidim duvod proc nerict naplno co si o tom myslim, je otravny telefonat ktery neco vnucuje nebo zjistuje. Ano je to jejich prace, ale slapka to ma taky jako praci a to neznamena ze kdyz me u nadrazi takova nejaka oslovi tak ze ji neposlu k sipku. Mam alergii na takove hovory a ihned pokladam.

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@lenjii: Určitě se jednání změní, když si ten job člověk vyzkouší na vlastní kůži. Lidi by si stěžovala občas z principu na všechno. Na kase obchodu si stěžují na nemrazící boxy a tající zmrzlinu, že nejsou igelitky, pak se zase diví, že igelitky jsou a nemají potisk, pak že nemůžou dostat 50 igelitek. Většinou je to stěžování na špatném místě, proto se taky nic nezmění.

lenjii
11. lis 2015

@pinkorblue_marcela 😀 Mně nadávali, že věci co jsou inzerované v letáku nejsou na prodejně v den akce. Šlo o elektro. Noční můra každé středy. 😀 Šla bych to ale dělat znova 🙂

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@lenjii: Je fajn mít v práci oblíbený den. Hned se vstává líp. 😀 Ale nejspíš to nezanechalo hluboké šrámy. To jsem ráda. Lidi s elánem a zápalem do práce naše společnost potřebuje. 😉

lenjii
11. lis 2015

@pinkorblue_marcela spíš mi občas udělal radost příjemný pochvalný e-mail nebo telefonát. Dostat pochvalu od zákazníka je nad tisíc nadávek od troubů 🙂

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2015

@lenjii: To je fakt. Na začátku takového rozhovoru si nikdy nejsem jistá, jestli to ten člověk myslí vážně, nebo je jen velmi ironický a vytáhne kdo ví co. Jen pak doufám, že bude mít i v budoucnu "štěstí" a nepostihne ho žádné faux pax. Ach jo, já nechci telefonovat s žádným tatínkem, který objedná dva dny před Vánocemi a bude nadávat, že kvůli nám nemá nic pod stromeček. ☹

lenjii
12. lis 2015

@pinkorblue_marcela to nebude moc dobry tatinek kdyz obj dva dny pred vanoci 😁 drzim moc palce, at je vic tech příjemných rozhovoru. Ja mela povoleno hovor ukoncit pokud byly vulgární ☺

veraga
12. lis 2015

Mě telefonáty ze studeného trhu nevadí. Naštěstí jich není tolik, abych musela být už předem vytočená. Cizí čísla zvedám. Pokud nemám o výrobek/službu zájem, slušně poděkuji a rozloučím se. Nemám důvod být na člověka na druhém konci hnusná. Já si vydělávám tak, on zase takhle. Nedávno mi volala paní, která mi chtěla doma předvádět jakýsi parní čistič. Vysvětlila jsem, že rekonstruujeme barák a takový bordel by nezvládl ani nejlepší čistič světa. Opáčila, že se klidně můžeme sejít až po rekonstrukci. Na to jsem odpověděla, že to už budu asi rodit. Z nabídky čištění se naráz stala baby konverzace. Strávila jsem s ní na lince 15 příjemných minut. Jela jsem autem a cesta mi díky ní utíkala. Navíc jsem se dozvěděla, kde mají dobré ceny kojeneckého zboží, jaký kočárek nekupovat a tak.

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2015

@veraga: Tak to bylo vážně milé překvapení. Pozitivní zkušenost má posilující charakter. 🙂

ustarana
14. lis 2015

Sama na zákaznickej linke pracujem, tak to možem podať zo svojej strany. Pre mňa je doležité, aby som mala všetky potrebné informácie, potom som v kľude, že som pripravená a nerozhodí ma nič, ani nepríjemný zákazník. Ale občas sú vo firme informačné šumy, v ktorých sa stratia doležité informácie, volá zákazník a ja mu nedokážem poskytnuť správnu odpoveď. Takáto situácia ma rozhodí natoľko, že potom skoro nie som schopná sústrediť sa na ďalšie bežné "banálné" hovory. Tiež je pre mňa dosť doležité, aby som sa na pracovisku cítila dobre.

mississka11
14. lis 2015

Pracovala jsem u Vodafone na prodejně. Došel zákazník, který chtěl zrušit tarif Odepiš, který se tehdy zdražoval. My, jako prodejci, jsme ho zrušit nemohli, tak jsme museli volat na retenční linku. Vzala jsem tedy služební telefon, vytočila patřičné číslo a z telefonu na druhé straně se ozvalo: "Dobrý den, zákaznická linka T-Mobile, u telefonu XY, jak Vám mohu pomoci?" Zůstala jsem chvíli zticha a nevěděla jsem v ten moment, kam volám. Pak se ozval hlásek z druhého konce linky a útrpným tónem se ozvalo: "Omlouvám se, zamozřejmě, že Vodafone...". V ten moment jsem propukla ve smích, protože tohle jsem fakt nečekala. Naštěstí paní na druhém konci nevolal cílový zákazník, ale pouze její koegyně 😀

cattus
15. lis 2015

Kdysi jsem potrebovala u Vodafonu zmenit pristupove heslo. 3x behem tydne jsrm volala vzdy mi bylo receno ze kod zasilaji v sms a nic mi neprislo. A protoze jsem nemela tohle heslo musela jsem se pokazde specialne identifikovat. Pri ctvrtem overovani uz jsem byla mirne vytocena a v upln zaveru jsem propukla v smich nebot slecna nasledne zjistila ze kolegove mi skutecne to heslo posilali ale vlastne nikam protoze jsem diky zmene cisla a ztrate hesla nemela vyplneny kontaktni telefon.
Slecna se mi strasne za kolegy omlouvala. Jedine stesti bylo ze jsem az tak akutne pristupove heslo nepotrebovala ale jen ho pro jistotu chtela mit.
A vsehno je to jen o lidech. Ja del ve fastfoodu a staci narazit na "dva blbce" v rade a kolikrat mi zkazi naladu na cely den a stejne se i na ty dalsi musim usmivat i kdybych v tu chvili nejradeji vrazdila.

pinkorblue_marcela
autor
15. lis 2015

@ustarana: Přesně. Nejspíš je nám všem jasné, že ideální to není nikde, ale když jsme v pozici zákazníka, nechceme se s tím smířit. Přeji Vám pevné nervy a méně situací, kdy Vás firma "nechá na holičkách".

pinkorblue_marcela
autor
15. lis 2015

@mississka11: 😀 😀 😀 Naprosto dokonalé. Na naší lince už se nemusím představovat i jménem firmy, protože zákazík nejdříve dostává namluvenou nahrávku se jménem firmy. Takže se mi v osobních hovorech nebo následující firmě (jednou to přijde šéfe 😀) nepřeřeknu. Evidentně tam slečna dlouho nepracovala. 😀

pinkorblue_marcela
autor
15. lis 2015

@cattus: Svatá pravda. Proto je občas lepší si zajít na záchod nebo udělat pár kroků, pokud to situace umožňuje. (Když je další zákazník na lince, těžko prchat. Stejně tak nelze říct lidem ve frontě, ať chvíli počkají.) Ať máte takových podivínů co nejméně. 🙂

bodlinka7
16. lis 2015

Dobry den,
Coby osoba z druhe strany barikady, povazuji za nejlepsi zkusenost, kdyz se mi podari uklidnit rozcileneho zakaznika 🙂 Jinak malokdy jsem nastvana, kdyz nekam volam, ze by mi nepomohli. Jednou v bance jsem volala trikrat a nic, az na pobocce do do pul hodiny pan zaridil. Ale nesnasim kdyz mi nekdo vola a neco nabizi, ja to odmitnu a oni zacnou byt v pasivne agresivni, popripade desne chytri, nuti me vysvetlovat proc nechci kreditni kartu a tak. Ale to neni zakaznicky servis jako takovy. Asi nejochotnejsi byla pani na lince v me bance v sobotu v 7 rano 🙂

pinkorblue_marcela
autor
16. lis 2015

@bodlinka7 Ráda slyším, že máte vesměs pozitivní dojmy. Přeji Vám, aby to tak i zůstalo. Jj, na směny se pracuje už nejen v nemocnici. 😉