Společné spaní s dětmi - ano nebo ne?

radka_pribinacek
Moderátor
2. lis 2017

Jaký je váš názor na společné spaní s dětmi? Spíte (a vyspíte se) s nimi nebo chtějí být radši ve svém vlastním pokojíčku?

matty.
3. lis 2017

Pamatuji si jak jsem byla odpurcem spaní rodičů s dětmi , ale když se malá narodila spala u nás přišlo mi to tak správné . Obě jsme se díky tomu cítily stastné a v bezpečí prostě to tak mělo být .

soleilll
3. lis 2017

Obě děti byly od narození ve své postýlce, starší ve svém pokojíčku od 11 měsíců (poté, co jsme se přestěhovali do většího) a mladší od narození (s tou jsem tam asi 3/4 roku spala i já). Myslím, že do vlastního pokojíčku chtějí děti nejdřív tak od 4-5 let, některé i později, zvlášť, pokud jsou od narození zvyklé být s rodiči. Naše jsou zvyklé od mala, taže neřeší, že jsou "samotné". Mají tam svůj vlastní prostor, svoje zázemí a taky svůj nepořádek. 🙂 Osobně mám ráda soukromí a spát s dětmi v posteli by pro mě bylo peklo. Děti sebou hrozně mrskají, vrtí se a já nemám tvrdé spaní. Takže bychom se vzájemně hrozně rušili, o nějakém užívání nemůže být ani řeč. Vyjímkou jsou těžší nemoci, jako vysoké horečky nebo zvracení - to si dítě k sobě na pár nocí vezmeme.

mayaxy
3. lis 2017

Syn s námi spal jen výjimečně, ale dcerka svou postýlku úplně zazdila. Až teď, ve dvou letech je schopná v ní spát a někdy i celou noc. Co pro mně bylo zajímavé, je fakt, že manžel, i když se rád rozvaluje, ve chvíli, kdy bylo jedno z dětí v naší posteli, se přestal nějakým zvláštním, instinktivním způsobem hýbat. Vždy se odvalil na kraj postele a tam "skameněl". S úsměvem říkáme, že v posteli fungujeme, jako zarážky pro naše děti🙂

simdan
3. lis 2017

My spíme s dcerkou nejmladší a jsme spokojení všichni ❤

lagerthaa
3. lis 2017

Dcera spí s námi od narození a jsme spokojení všichni