Také se vašim zlobidlům nechce do postýlky? Poradíte mi, jak na ně?

radka_pribinacek
Moderátor
30. říj 2017

Dostat děti večer do postýlky může být někdy celkem boj. Obzvlášť, když se přes den pořádně rozdovádí. I Malvínka už pomalu dorůstá do věku, kdy to začíná být složitější. Maminky, máte nějaké tipy, jak děti, ideálně bez řečí, zahnat do peřin? 🙂

misisska
30. říj 2017

Já ukojím syna a muž uhladí dceru 😀 jinak to nejde 😀

z_kopretinka
30. říj 2017

@kkaatte tak ja jsem drsna. Prvni den sla po obede, aby vedela, ze prijdu a od druheho dne rovnou o se spanim 😂 museli ji dat do vedlejsi mistnosti, porad zvanila a rusila ostatni, ale bez kriku, vysvetlila ucitelka, ze ostatni spinkaji, postupne pohoda a ma najety rezim s oststnimi detmi. Deti se pak v kolektivu chovaji jinak bez rodicu.

radka_pribinacek
autorModerátor
30. říj 2017

@misisska taky ještě pořád uspávám kojením, musím říct, je to dost pohodlné 😁

minonnka
30. říj 2017

U nás byl boj se spánkem snad od narození. Syn toho moc nenaspal, usnul pořádně u kojení, dokud jsem ho nepoložila 😀
Rituál nerituál, nic nepomáhalo. Potom usínal u kojení v leže, tak to celkem šlo. Nejhorší to bylo kolem 2 let, to nechtěl do vany, páč věděl, že potom následuje postel. Když jsme ho do té vany nahnali (kolikrát takové scény, že jsem čekala kdy sousedi zavolají sociálku 😀 ), tak zase nechtěl z vany ven. Tohle období trvalo snad měsíc, ale tehdy jsem měla pocit, že to je rok 😀
Teď je to v pohodě. Před spaním si čteme knížky, potom si vybere nějakého plyšáčka a zhasínáme. Máme zapnuté autíčko s hvězdičkami svítícími na strop. Bez toho by to nešlo. Jen je boj s dcerkou, páč ta chce rozsvítit jinou barvu než syn 🙂
Tak mají slíbené, že jim pořídíme svítící polštářky a každý si ten svůj vybere 🙂

minonnka
30. říj 2017

Ještě dodám, že když není muž pár dnů doma, vše jde v pohodě, ale jakmile dojde "narušitel zaběhlého režimu" domů, tak je to často divočina 😀

bhmova
30. říj 2017

@kkaatte Ve skolce nemusi spinkat,nutit je zbytecne 🙂 Bude si hrat s jinymi nespavci.

radka_pribinacek
autorModerátor
30. říj 2017

@minonnka to je fakt, že někdy mám pocit, že nám tatínek trošku nabourává ten náš zaběhlý systém.. ale psssst 🙊😅

minonnka
31. říj 2017

@radka_pribinacek 😀 trošku? Tak to je ještě dobrý narušitel 👍 😀

hanica83
1. lis 2017

Až někdo zjistí jak na to, jsem jedno ucho 🙂 Syn (15měsíců) teď neusíná dřív než o půlnoci a rekord má ve 4 ráno 🙂 (to už jsem brečela). Ale budiž mu připsáno, že mu rostou stoličky a je nachlazený.

35_a_budu_mamka
1. lis 2017

@radka_pribinacek My máme režim od půl roku věku. V sedm vykoupat, pak při papání začnu zpívat naše 3 vlastní písničky, které jsme s manželem pro našeho andílka složili a zpívám až do uložení do postýlky a odchodu z ložnice. Do 10ti minut bez pláče usne. Manžel je muzikant, tak snad jsou ty písničky i hezké a nezpíváme falešně😉 Mimi se u nich tváří spokojeně😁

radka_pribinacek
autorModerátor
1. lis 2017

@hanica83 jó, zuby, to je pohroma, to známe 😁

duck09
3. lis 2017

U nás nebyl s usínáním problém, ale jakmile jsme dali děti k sobě do pokojíčku a mladšího do větší postele,tak začalo každovečerní peklo. Hrají si, absolutně ignorují jít spát, až odpadnou, ale někdy po zlém, kdy už se na ně musi zakřičet :( bohužel je to tak, ale to jediné funguje. Potom usne starší dcera do půl minuty, za chvíli i mladší syn. Už je to 8měsícu a už z toho začínám být dosti podrážděná ... Každý vecer to samé dokola. A žádné rituály nepomáhají, syn vše ignoruje a dcera se vždy po chvíli přidá ...