Jak si u vás doma plánujete rodinný rozpočet?

klararohlikcz
26. led 2016

Milé maminky i ještě nemaminky,
v době mateřské dovolené je často rodinný rozpočet celkem napnutý a hodí se každá koruna.
Jak řešíte rodinný rozpočet vy? Plánujete si například nákupní rozpočet nebo naopak kupujete jen když je potřeba?
Já například už neřeším velké nákupy, protože často se mi stávalo, že jsem věci nespotřebovala a vyhodila je. Díky Rohlíku, který vám vše doveze už do 90 minut, tak řeším nákupy ze dne na den podle toho, co chci vařit nebo jestli vlastně budeme doma.
Dříve jsem nakoupila například na celý víkend, potom jsme nebyli doma a jídlo potom vyhodili. Rohlík tak vlastně nešetří jen můj čas, ale i peníze, protože nakupuju jen to, co skutečně potřebuji. Měsíčně utratíme asi 5000 Kč za potraviny, dětské zboží a drogerii.
Jak to máte vy? Kolik měsíčně utratíte za potraviny?

Mrkněte se na Rohlik www.rohlik.cz

Pokud chcete lépe plánovat finance, tak můžeme u nás platit formou Twisto, kdy platíte nákupy se splatností od 14 dnů - www.twisto.cz

Těším se na vaše názory 😉

Klára

lilliana32
26. led 2016

Já dopředu plánuji, co budu vařit a nakupuju na celý týden dle plánu ... tudíž se mi snad nikdy nestalo, že bychom něco museli vyhodit.

klararohlikcz
autor
26. led 2016

@lilliana32 a měsíčně utratíte za potraviny cca kolik?

lilliana32
26. led 2016

jsme dva dospělí a dítě (kojené 11m) a utratime cca 3-4 tisice ...

klararohlikcz
autor
26. led 2016

@lilliana32 tak to jsme na tom podobně, my 5000 Kč

mkrelo
27. led 2016

Jednou za měsíc udělám větší nákup, sepisují si postupně, co je potřeba. A jinak 2xtydne chodim na mensi nakup -většinou pro pecivo,čerstvou zeleninu. Tento měsíc jsem si založila deníček se záznamy, kolik se utratí za jídlo, .tak uvidíme.Ale myslím, že cca do tech 5000kc. Jsme 2dospely a 16mesicni dítko.

cheynee
27. led 2016

@mkrelo Já se chystám něco podobného založit od 1.2. protože jsem spočítala, že za jídlo utratíme třeba i 9000,- za měsíc a přestává mě to bavit 😖. Vařím několikrát týdně, ale na obědy většinou chodíme do restaurace a to bych právě také ráda omezila 🙂.

klararohlikcz
autor
27. led 2016

@cheynee ty obědy taky jdou hodně potom vysoko do útraty 🙂

cheynee
27. led 2016

@klararohlikcz A hlavně většinou nikde v restauraci nenatrefím na zdravá a chutná jídla - pokud vyloženě nejdu do zdravé výživy, nebo do pořádné čínské restaurace, tak mi většinou nikde nechutná 😒

victress
27. led 2016

2 dospělí, 2 děti - měsíčně dáme za jídlo 5000-5500 Kč, ač se to snažím srazit jak se dá, víc už to nejde, pokud nechceme jíst opravdu nekvalitní potraviny pochybného původu....

sherane
31. led 2016

Ja vubec nevim, kolik utratime za jidlo mesicne, kdyz chci delat rozpocet, tak pritel se nastve, ze nebude nic pocitat ☹ a pak se nestacim divit na konci mesice, ze tak tak vyjdem a moc toho nezvladnem usetrit, ale az mi skonci rodicak, tak se budem muset hodne uskromnit, pokud se nam nepodari dalsi miminko 🙂, tak uvidime, jak to cele dopadne..