Středeční soutěž s Babybio - Řešíte palmový olej v potravinách?

klararohlikcz
27. led 2016

Milé dámy a slečny,
Máme tu středu a s ní i novou soutěž. Tentokrát si zasoutěžíme s novou značkou na trhu Babybio.
Je to poměrně nová značka v bio kvalitě s výrobou ve Francii. Musím říci, že jsem si jejich produkty opravdu zamilovala a tak vám je mohu opravdu doporučit. Jejich příkrmy jsou úplně odlišné od klasický příkrmů, které najdete v obchodech. Mají například příkrm s perličkou, kachnou nebo telecím masem. Nemají příkrm jen s rybou, ale mají přímo ve složení islandskou tresku z volného chovu. Nebo také dětské kapsičky s pravou vanilkou.
Navíc jejich příkrmy voní jako opravdové jídlo z prémiové restaurace.
A jelikož se teď hodně řeší palmový olej v potravinách, tak produkty této značky neobsahují palmový olej!
My si zasoutěžíme o 3 balíčky této značky.

A moje otázka zní, zda dáváte přednost produktům bez palmového oleje nebo to zatím neřešíte?

Příspěvky vkládejte do dnešní půlnoci, t.j. do 27.1. a já v neděli vyberu 3 výherce, kteří obdrží balíčky této skvělé značky 🙂

Těším se na vaše příspěvky

Produkty této značky najdete zde http://rhlk.cz/babybio-z-francie

Krásný den

Klára

vvlladka
27. led 2016

je pravda že to neřeším kdych měla studovat složení tak asi nic nesním

petkab82
27. led 2016

zatím to nějak zvlášť neřeším, bohužel mi přijde že každý měsíc je zdravé či nezdravé něco jiné☹ ☹ Snažím se dělat některé věci z domácích produktů obzvlášť v "domácí zeleninové sezóně" a jinak kupuji od každého něco, aby to bylo hlavně pestré🙂
Kdybych dala na vše co říká o bezpečnosti potravin televize už bychom zemřeli hlady🙂

cinda82
27. led 2016

Zatím ho neřeším, ale neříkám, že nikdy nebudu. Nemyslím si, že se bojkotem jednoho výrobku něco vyřeší, mělo by se "naše" chování k zemi řešit celkově. Ale chápu, že nějak se začít musí 🙂

hance09
27. led 2016

Palmový olej řeším v potravinách,ale přiznám se,že ne úplně striktně,v kosmetice ho neřeším,ale tu používáme minimálně.

janulina90
27. led 2016

Palmovy olej reším a snažim se kupovat potraviny bez něj. Bohužel mě některé oblíbené produkty velice zklamaly a naštvaly tím, že v nich pa je 😞 složení potravin jsem se snažila vždycky řešit, ale je pravda, že od te doby co se narodil syn to řeším daleko více. A jsem ráda, že má nejlepší kamarádka je v tomto stejná, talzůe si měníme rady a typy na potraviny i kosmetiku bez pa a dalších látek 😊

andrejka3741
27. led 2016

Snažím se číst etikety a řešit. Nedělám to ale striktně. Kolikrát není čas v obchodě zkoumat každou věc.

joannah13
27. led 2016

palmový olej je v poslední době hodně diskutované téma..do nedávna jsem to nějak neřešila, ale co se o tom mluví, tak si hodně čtu složení a fakt se divím, do čeho všeho ho dávají... snažím se ho omezovat, ale ne úplně u všeho se mi to daří🙂

p_ch
27. led 2016

upřímně jsem tohle nikdy neřešila.. ale co mám děti tak hlídáme složení a v posledním měsíci se snažíme nakupovat bez PO. Je ovšem těžké hledat vhodné potraviny :/

petracig
27. led 2016

Pro syna se snažím vybírat potraviny bez PO, což je bohužel dost složité, když se nachází i v Nutrilonu ☹

margon
27. led 2016

Taky se snazíme vyhýbat PO ale je to tezky jelikoz je opravdu skoro ve všem. Musí se hold hodně hledat ale jde to.

fouskovi
27. led 2016

také se snžím mu vyhnout ale někdy bohužel se to nezadaří 😒

mpavlinka
27. led 2016

Bohužel je skoro všude. Děti teď ochutnaly od kamarádky vafle a moc jim chutnají a koukla jsem na obal... a je tam, je snad ve všem... 😠

scruffy
27. led 2016

Snažím se palmovému oleji vyhýbat, a to jak v kosmetice tak i v jídle. Protože kosmetiku používám bio a přírodní, je to snadnější, ale u potravin musím dávat větší pozor a někdy "zhřeším". Ale co se týče jídla a potravin pro nejmenší, tam jsem nekompromisní. Proto mě hodně štve a mrzí, že je třeba tak složité u nás v kamenných obchodech sehnat cenově přijatelné umělé mléko pro děti bez palmového oleje. Vím snad jen o třech výrobcích, mezi nimi je i mléko Babybio.

verkaunka
27. led 2016

Zdravím, snažíme se mu vyhýbat, ale vždycky to hold nejde, mrzí mě, že je třeba v potravinách, které mám hodně ráda, tak se je snažím konzumovat co nejméně... jenže když je skoro všude ☹... malá papá domácí stravu, ale nebráním se ani kupovaným příkrmům - mám osvědčené kvalitní značky, bohužel hodně kvalitních značek co se týče PO není....

amalka89
27. led 2016

Snažila sem se,ale jelikož je i v Nutrilonu, který dcera pije,tak sem se na to vykaslala, protoze ji hladem nenecham...

ta_kacka
27. led 2016

Palmový olej řeším, snažím se mu vyhýbat, s ditkem na nákupu sice nejde číst všechna složení potravin, ale snažím se... Už jsem vyřadila prakticky všechny levnější cukrovinky, místo toho radši doma upecu 🙂 bohužel ani vyšší cena není zárukou, ze suroviny budou kvalitnější a výrobek bude bez palmoveho oleje, dostala jsem poměrně dráhy adventní kalendář od známe značky a koukám na složení a on tam byl:(. Zatím jsem svoji ideu žít bez palmoveho oleje rozšířila mezi rodinu...

lilinnka
27. led 2016

Ano, řeším a společně s manželem se snažíme výrobkům s palmovým olejem vyhýbat. Je to celkem oříšek, protože v běžné síti supermarketů je palmový olej téměř ve všech výrobcích.

sandi777
27. led 2016

Dobrý den,
Snažíme se s přítelem vyhýbat hodně věcem v potravinách, ať jde o E120, E920, E476...ale ohledně palmového oleje to v mnoha případech moc nejde, tak tyto věci konzumujeme co nejméně a budeme se snažit našeho syna od těchto přídavků v potravinách co nejvíce ochránit a naučit ho správnému stravování.

svetlus_pepca
27. led 2016

Myslím si, že spousta potravin na našem trhu obsahuje horší věci než je palmový olej. Takže ani my to doma neřešíme. Hlídám celkově, co jíme a řídím se pravidlem všeho s mírou. Potraviny kupuju dle selského rozumu a ne podle složení. Kdybych měla u všeho číst složení a nekupovat věci s nezdravým obsahem, strávím nákupem půl dne a budeme o hladu. Nic se přece nemá přehánět!

lucianapolis
27. led 2016

Palmový olej řeším. Nekupuji potraviny, které ho obsahují a i kosmetiku jsem vyměnila. A jelikož jsem zjistila, že Sunar který dcerka dostává ho obsahuje, vyměnila jsem ho za dostupnější Bebivitu. v plánu mám vyzkoušet i Babybio, který jej také neobsahuje.

jhhd
27. led 2016

Po pravdě, když něco kupuji tak přímo palmový olej na etiketě nekontroluji. Ale moc se nebojiím, že bychom ho konzumovali. Navíc mé druhé těhotenství a s ním spojená těhotenská cukrovka a zvýšené jaterní testy mě přinutily víc číst etikety a celkově dávat pozor, co kupuju. Po pár přečtení etiket i zcela běžných produktu jsem se jen zhrozila a utvrdila v tom, že nejlepší je to, co si upeču a uvařím sama. Na cestách a výletech se samozřejmě ale kupované stravě a příkrmům nevyhneme a jsme za ni rádi.

somalicats
27. led 2016

Palmovému oleji se snažím vyhýbat, co to jde, jednak kvůli ekologii, jednak kvůli jeho ne úplně ideálním vlastnostem z hlediska výživy. Musím říct, že v naší domácnosti je jeho "spotřeba" poměrně nízká - ne vždy se podaří jeho nepřítomnost plně vychytat, ale snažíme se o to 🙂. Příkrmy Babybio ráda vyzkouším, až bude třeťátko na světě.

pavlikovarenata
27. led 2016

U nás na to dbá především manžel, který se mu vyhýbá jako čert kříži, on obecně na tu výživu hledí, nejí ani lepek, přestože ho normálně může. Já si sem tam nějakou prasárničku koupím, ale já miluju sladké a tam ho většinou najdu. U dětí se snažíme ještě stravu hlídat, máme kluky 2,5 a půl roku. Značku Babybio vůbec neznám, u mladšího zrovna s příkrmy začínáme, tak si alespoň rozšířím obzory 😉

kutr26
27. led 2016

Zatím jsem ještě neřešila protože jsem o něm moc nevěděla ale potom co se všude píše a co jsem si přečetla si budu na něho dávat pozor hlavně u dvouleté dcerky.A jak už se tady píše není to opravdu snadné když palmový olej obsahuje skoro každá druhá potravina

majisska
27. led 2016

Informací o palmáči,
je teď, kolik hrdlo ráčí.
V televizi, na netu,
i jinde, snad se nepletu.
Někde je a někde není,
chce to hledat ve složení.
Výrobek s ním neberu,
radši si jiný vyberu. 🙂

princeznaj
27. led 2016

V problematice palmového oleje se teprve rozkoukávám, ale obecně se snažím nakupovat kvalitní suroviny a pro prcka obzvláště! Proto velké díky za upozornění na super značku, hned jdu zjistit, kde se dá v Brně koupit 🙂

dzejnyy
27. led 2016

Složení výrobků sleduji opravdu hodně, potože já a jeden ze synů máme alergii na bílkovinu kravského mléka. Palmový olej vidím snad uplně všude. Co si toho všímám ještě víc, tak mi připadá, že je i v biovýrobcích, obvláště rostlinných tucích (máslech), které kvůli alergii musím kupovat. Asi přejdeme snad jen na ghí a sádlo :D :D Vlastně často propadám panice, že vlastně nevím, co už kupovat 😖

reinne
27. led 2016

Jak jsem se seznámia s touto značkou? Jednoduše hledala jsme uměé mléko bez palmového oleje. Po přípravě první lahve kojeneckého mléka, jsem věděla, že je to pravé pro nás. Mléo na rozdíl od jiných voní, dobře se rozpouští. Cena je vzhledem ke gramáži přívětivá. Když jsem později hledala kaše babybio bylo jasné. Žádný palmový olej a jejich kaše s vanilkou je skvělá. Když nestíhám vařit nebo jsme mimo domov s klidným svědomím dám k obědu babybio lahvičku. Obsah voní a ingredience jsou vyvážené. Tato značka má jen jeden prolém, a to je omezená dostupnost. Nicméně lepší se to.

minonnka
27. led 2016

Pri nakupu potravin dam rada prednost potravinam bez PO, ale vzhledem k tomu, ze nejcasteji nakupuji s detmi, tak jsem rada, ze hmatnu po cem potrbuji a frcime dal drive, nez dojde detem trpelivost 😅 Takze na cteni titernych slozeni na obalech nezbyva moc casu...
Ale tesim se, az to bude uvedene na obale. Nedavno jsem udelala prvni nakup na Rohliku a s radosti jsem uvitala susenky pro deti s Krteckem, kde bylo vyrazne napsano, ze neobsahuje PO. Vice takovych produktu a bude to super 🙂
V kosmetice za nas obsah PO kontroluje dcerka drive, nez se necim napatla 😀 😀 😀
Vyrobky Babybio neznam, zatim jsem se s nimi nesetkala (aspon si to neuvedomuji)...

veruunek
27. led 2016

Když jsem se ze začátku, co byl syn miminko, zajímala o palmák, paní v BIO prodejně mi vysvětlovala, že nejlevnější není vždy nejhorší, že je to teď jako hoax. Jsem rozporuplná, ale u věcí pro syna na to hodně koukám. U nás to až tak nehrotím, ale pokud to jde, upředostňuji bez palmového oleje a jiných ošklivostí.