Páteční soutěž - Jak bojujete s chřipkami, angínami nebo virózami?

klararohlikcz
18. pro 2015

Milé dámy, sychravé počasí je tu a s ním spojené nemoci. Jak doma léčíte chřipku a jiné nemoci? Máte nějaké rady a zaručené fígle?
Vložte nám své tipy do této diskuze do dnešní půlnoci a já vyberu tři z vás, které od nás dostanou bezdotykový teploměr značky Hartmann v hodnotě 1199 Kč.
Tak tedy kapesníkům zdar!

Těším se na vaše tipy, mám zrovna nemocnou svou Danielku🙂

Klára

igiana
18. pro 2015

U nas funguje tenhle figl na 100%:

2 hrnky lasky
2 hrnky obetavosti
1 hrnek nehy
1/2 hrnku smichu
2 lzicky trpelivosti

Vsechno zmichame a pijeme denne po kapkach + hodne ovoce a zeleniny.
Vyzkousejte 😉

luca16
18. pro 2015

U nás se chřipky a nachlazení léčí spánkem a tudíž pocením v posteli a teplým čajem s medem. Nedávno měla dcera nějakou virózu a horečky až 38.6st. Dva dny jsem ji měla přitisknutou na hrudi ať už spící nebo bdící, místo jídla mateřské mléko a čtvrtý den vypadala jako nejzdravější miminko na světě, plné síly a elánu 🙂

elu
18. pro 2015

když má rýmičku manžel, nepomůže ani svěcená voda 😀 , ale u dcery se nám osvědčil zvlhčovač vzduchu, eucasol na peřinku a rozkrojená cibule

avori
18. pro 2015

Zdravím, snažíme se virózám a nachlazení předcházet. A ne vždy se daří. Jinak se nejprve snažíme léčit přírodní cestou - vaříme různé bylinné čaje, používáme sirupy, vincentku a osvědčené babské rady (zázvor,cibule,med,citron), odpočíváme a hodně pijeme. Pokud osvědčené recepty nezabírají, teprve pak přicházejí na řadu léky. Naše holčička měla zatím jen rýmu a použila jsem mořskou vodu, která ji pomohla.

verkaunka
18. pro 2015

Zdravím, tak já piju bylinkové čaje, hooodně vitamínků v podobě ovoce a zeleniy, miluju vývary... malou se snažíme chránit před chřipkou ovocem, zeleninkou, čajíčky, a teple venku oblékat, a tatínek má nejskvělejší a nejlepší recept, který prý pomůže víc než nějaký pomeranč - za prvé to je česnek, čím více, tím lépe (a pak mi dá lékařskou pusu 😀) a za druhé rumíček lékařský 🙂

berusinecka
18. pro 2015

Starší syn je prvním rokem ve školce, takže občas něco domů dotáhne. Při prvních příznacích začneme pít zázvorový čaj s medem. A dáváme oscilo a jiné účinné homeopatika a na rýmu sprej s mořskou vodou. Já navíc si dávám svůj domácí rakytníkový likér s vodkou nebo zázvorový likér s vodkou. Paraleny, atd nepoužíváme. Metoda je osvědčená a vždy nám buď hned nebo po pár dnech zabere. Horečky řešíme chlazením a homeo. Při bolesti v krku a nemoci průdušek, hlasivek... používáme teplé mléko s medem a s máslem. Krásně to protáhne a vše uvolní. 🙂

kubicek11
18. pro 2015

Našemu malému je 13 měsíců a zatím nestonal ani s rýmou. Hned ťukám na zuby. 🙂 Stále kojím a pevně věřím tomu, že je to díky kojení. Takže u nás je to zatím především prevence. Procházky na čerstvém vzduchu, doma udržujeme cca 17 stupňů a papáme ovoce. Já s taťkou si dopřáváme čaj se zázvorem a medem a když už přijde nějaké to nachlazení, tak nastupuje vitamín C a B. A jak na rýmu??? U nás se pouze inhaluje heřmánek. 2 lžíce sušeného květu na půl litru vody. To je ten nej lék 🙂

pernicek1
18. pro 2015

My kupujem mandarinky,
Samé dobré vitamínky.

Mala pije materske mleko,
Kde je hodne protilatek.
Je v nem urcite vic nez deko,
A tak nema imunity nedostatek.

Mandarinky mela rada uz v brisku,
Tehdy jsme objednavali nakupy podle reklamniho tisku.
Dnes jsme o chlup chytrejsi,
Zkusili jsme mnoho sluzeb...
Nevyhověli všichni Prodejci,
V naplneni nasich tuzeb.

Rohlik je nase jednicka,
I kdyz doba je nekdy hekticka.

A tak kdyz ted po roce,
Na dvere zaklepaly Vanoce,
Byt' chripkou jsme skoleni,
Uzivame si v posteli tuleni.
S cukrovim se nestresujem,
Jako vzdycky postupujem.
Nakup online naklikame
A vime ze Rohlik nas nezklame 🙂

eliska_z
18. pro 2015

Jako prevenci jíme hodně ovoce z domácích zdrojů. V zimě alespoň mražené.
Když už se objeví rýma, pomáhá většinou sprej mořské vody nebo vincentka, ať už sprej či inhalování. Na bolest v krku a kašel je výborný cibulový zábal s medem - Kroužky cibule položit na látkovou plínku, pomazat medem a trochu posolit, zabalit (stačí 2x přehnout) a ovázat kolem krku. Přes to dát igelit (aby se med a šťáva z cibule nedostaly mimo plínku na krku). Ideální je dát zábal přes noc nebo na spaní. Po jeho sundání je nutné zalepený krk pořádně omýt 😉
Samotný kašel léčíme jitrocelovým sirupem a tymiánovou mastí.
Jinak na nachlazení obecně používáme bylinkové čaje (bylinky vlastnoručně trhané a sušené) s medem a pro dospělé se zázvorem. Čaj mícháme z bylinek vždy podle aktuální potřeby. Dobrá je také pořádně silná česnečka, případně jen jedení čerstvého česneku a zázvoru.
Manžel jako prevenci rád občas vypálí červa něčím ostřejším. 🙂

misel2410
18. pro 2015

Mě asi uzdravuje láska od mého syna 🙂 To je nejlepší lék na všechny bolístky světa.Když nezabere náhodou ani to zkusím čajík s medem citronem a troškou domácí slivovičky,Zázvorový čaj,sirup z cibule,postel,polštář a pěkně naducaná a vyvětraná peřina 😉

minonnka
18. pro 2015

Zrovna u nas druhy tyden probiha nachlazeni u obou deti naraz, coz je celkem vyzivne 😅
Prvni dny to byl boj, hlavne u dcerky, pac ma 10m a je to jeji prvni velka ryma, odsavani byl boj.
Syn, jak uz to u chlapu byva- rymecka=hrozne velka nemoc -take nechtel moc odsavat, ale ted se mi uz deti pekne radi na odsavaci manevry (viz.foto) 🙂
Nemocem se snazime predchazet jak stravou, vhodnym oblekanim, tak i pohybem venku. Nastesti maji obe deti rady ovoce, tak neni problem s prisunem vitaminu.
Na nachlazeni si doma nejcasteji s manzelem delame caj s nastrouhanym zazvorem, medem a citronem. Manzel si dava na boleni krku stamprlicku slivovicky, jeste nasi svatebni 😀 Ja toho az tak moc nemuzu kvuli kojeni, ale nastesti moc casto nemocni nebyvame.
Hlavni je take kvalitni nocni spanek (na ten se tesim uz nekolik let, od doby prvniho tehotenstvi nevim co to je 😀 ).