7místné auto. Mohou být autosedačky na sedadle v kufru?

proste_veruse
25. dub 2023

Dobrý den, můžete mi někdo poradit? Máme sedmimístné auto a plánujeme dovolenou do Chorvatska. Jedeme 4 dospělí a dvě děti (4 a 6). Mám ale otázku mohu dát dětem autosedačky do třetí řady sedadel? Tedy do kufru?
Pro dospělého je to na takovou vzdálenost nepředstavitelné. Máte někdo zkušenosti s takovým cestováním? Děkuji za odpověď

j.a.n.i
25. dub 2023

@proste_veruse Pokud jsou tam plnohodnotné 3 bodové pasy, tak ano.

zelenaesmolda
25. dub 2023

@proste_veruse
Je treba podivat se do navodu od auta.Ne na kazde sedadlo muzes dat sedacku.
Ja bych tam dite neposadila protoze kdyz do vas nekdo narazi ze zadu tka jsou deti prvni na rane.

j.a.n.i
25. dub 2023

@zelenaesmolda Tak třeba já mám za poslední řadou sedadel podobně velký prostor jako malá auta za druhou... Spíš tedy nevím, kam jako chtějí dát zavazadla.

zelenaesmolda
25. dub 2023

@j.a.n.i
Chtelo by to fotku jak to auto uvnitr vypada

j.a.n.i
25. dub 2023

@zelenaesmolda To asi jo, nebo třeba pojedou s vlekem a pak je problém zadního nárazu i zavazadel vyřešen 😀

proste_veruse
autor
25. dub 2023

@zelenaesmolda
Ano to že když někdo narazí do auta ze zadu jsou první na řadě je jasný, to samý že když mi někdo vletí z boku ne první na řadě spolujezdec a nebo řidič. Bohužel se nedá auto omotat bublinkovou fólií.

proste_veruse
autor
25. dub 2023

@j.a.n.i existuje tzv střešní box pokud jste o něm ještě neslyšela 😊 dá se na střechu auta

j.a.n.i
25. dub 2023

@proste_veruse Jo a existuje tzv. návod k vozidlu, pokud jsi o něm ještě neslyšela, tam píší, kam se dají umístit jaké sedačky.

zelenaesmolda
25. dub 2023

@proste_veruse
ja nevim jak ty ale ja mam na prvnim miste bezpeci deti

proste_veruse
autor
25. dub 2023

@zelenaesmolda to já taky pro mě sou deti taky na prvním místě ale pokud bych pořád přemýšlela o tom že se jim něco stane musela bych je uvázat doma za nohu. Proto sem se ptala zda s tím má někdo zkušenosti. Tak počkám jestli se někdo takový ozve kdo takhle cestuje

zelenaesmolda
25. dub 2023

@proste_veruse
Stejne ti nikdo nic neporadi,je treba podivat se do navodu k autu,abys vedela jestli tam sedacky dat muzes nebo ne.Tim bych zacala.
A na to jestli tak nekdo cestuje nebo ne bych se vyprdla.Ja jak vidim ty decka narvane v autosedackach v zimnich bundach nebo v sedackach typu kinderkraft tak se mi kudla v kapse otvira.A taky ti spousta rodicu rekne,ze je to v poradku.Jen dokud se nestane nehoda.

dashyyy
26. dub 2023

Byli jsme Alhambrou v Chorvatsku v 6 lidech, dokonce dvakrát.. jednou jely vzadu děti a úplně v pohodě. Jednou tam jel děda, skoro 190cm a taky na pohodu.. v obou případech jsme měli rakev na střeše ;)

krisstina93
26. dub 2023

Tak záleží jaké mas konkrétně auto, někde to půjde, jak by to řešila třeba rodina, co má 5 dětí? Ale ty musíš mít nějaký návod k autu, tak se tam podívej.

michaela666
26. dub 2023

Máme taky 7 místné auto ( VW Touran ) a sedačkám v kufru říkám manžel "sedadla pro tchýně". Na krátký převoz dobrý, ale určitě bych tam neposadila nikoho (a už vůbec ne děti) na delší trasu. Když pominu případnou nehodu a její následky, tak ani mě při výšce 156cm se tam po 30km nesedělo pohodlně.

ileni
26. dub 2023

@proste_veruse záleží jaké máte auto a jaké máte autosedacky. Máme málo informaci...My třeba dětem sedačky do kufru dát nemůžeme, protože tam nemáme izofix. Známá má děti 4 a kvůli tomu kupovali Alhambru, která má izofix i v kufru

pinkninja
26. dub 2023

@proste_veruse Je potreba se podivat do návodu nebo oslovit výrobce. Některé automobilky to nedoporučuji, neni to bezpecne nebo to neproslo testováním. Napr. Skoda auto to u Kodiaka nedoporučuje, proto mi kdysi vypadl z vyberu…🤷🏻‍♀️

madbetka
26. dub 2023

Ano, může to tak být.
Naše sedačka má v návodu, že tam může být, dcera tam jezdí. Do druhé řady se nám tři sedačky (takové, aby byly kvalitní) prostě nevešly.
Místa tam má zatím dost, až nebude, tak budou i další holky starší a změní se jim sedačky, pak se třeba zase vejdou všechny tři vedle sebe.
Jezdíme poměrně dost, takže jsme se snažili to vymyslet tak, aby to bylo ok a bezpečné.

zelenaesmolda
26. dub 2023

@madbetka
Nemuzes rict,ze to tak muze byt pokud nevis jake ma autorka auto a co se pise v prirucce.