Autosedačka 9-18 kg, s isofixem nebo bez?

karolinasvetla111
18. únor 2018

Je lepší autosedačka s isofoxem, nebo bez? Jakou značku sedačky preferujete a jaké jsou pro a proti? Líbila se mi cybex s pultíkem, ale četla jsem, že ne všem dětem se tam líbí a bohužel ji nikdo v okolí nemá,tak nemám kde zkusit. Určitě je možnost ji zkusit v obchodě,ale nikam se nedostanem, taťka nám končí v práci pozdě. Děkuji

aksive
18. únor 2018

my máme cybex s pultíkem a nedám na ní dopustit, musí říct, že s ní malej problém neměl, prostě si zvyknul dokonce si tam teď dává pultík sám. a také jsme ji předem nezkoušeli, prostě sem ji objednala, a vůbec sem se nepozastavovala nad tím jestli se mu v ní bude líbt nebo ne. je s isofixem. V druhém autě máme maxi cosi (nevím přesně jakou) a já osobně bych ji nekoupila ani za zlaté prase (dostali jsme ji) malej se z pásů vyvleče a to jsou pásy nadoraz, sestřenice má stejnou zkušenost, malá ji se z ní taky vyvleče... vynalézavost dětí nezná mezí... takže za mě určitě cybex!!!

maretavan
18. únor 2018

Taky máme na obě děti cybex s pultem, jednu s isofixem a druhou bez a ten isofix je lepší sedačka drží mnohem lépe. Už jsme udělali i menší crash test a všechno v pořádku. Děti jsou v ní spokojené a i se jim tam dobře spí.

kackakastanka
18. únor 2018

měli jsme kiddy phoenix fix s pultíkem, top v bezpecnosti, top v pohodlnosti, prcek si nestezoval ani na dlouhych cestách 🙂

jaja01k
18. únor 2018

Starsimu jsem koupila Cybex Juno II fix. S pultikem nemel problem, ale neprisla mi moc pohodlna. Mladsimu jsem ji proto nekoupila a vybrala jsem mu Britax Romer King II. Kdyz jsem je v tech sedackach videla vedle sebe, skoro jsem se rozbrecela, v cem to statsiho syna vozim. Ta Britax je na prvni pohled mnohem pohodlnejsi, hlavne kdyz dite spi, da se aspon trochu polohovat, dite je v takovem pololehu, skoro jako ve vajicku. Ta Cybex je proste zidle. Ja uz bych ji nekoupila, rozhodne ne rocnimu diteti, ktere v aute jeste hodne spi.

zuzza1
18. únor 2018

my jsme kupovali teď Besafe izi combi x4, je protisměrná a malý je v ní spokojený

bielanevesta
18. únor 2018

Máme Britax Rőmer II a nemám k nej jedinú výtku

karolinasvetla111
autor
18. únor 2018

@jaja01k ta s pultikem nejde polohovat?

jipe
18. únor 2018

my máme romer king II a spokojenost. Mně se ty pultíky nelíbí a jsou i názory, že při nehodě nadělají víc škody, než užitku. Polohování je výborná věc, když dítě usne, nepadá mu hlava dopředu

nekiaxy
18. únor 2018

já jsem pro protisměrnou, máme besafe modular (jde i po směru, ale je dost drahá), v druhém autě máme levněší Klippan, ale také jsme spokojeni. pak už dělá protisměrné i cybex a Romer, ale popravdě, Skandinávci je podle mě mají prostě lepší, jsou tam ze zákona a prostě už ty zkušenosti mají🙂

radecka1
18. únor 2018

Pultíková sedačka nám nebyla v obchodě doporučena (a to je taky prodávali). Je prý dobrá při čelním nárazu, ale při převrácení auta na střechu už tak bezpečná není. Nijak dál jsem to nezkoumala. Synovec pultík nesnesl. Nakonec máme Romer s Isofixem (přesný typ nevím).

kackakastanka
18. únor 2018

@karolinasvetla111 tato má nejlepší hodnocení bezpečnosti jak v českém dtestu, tak v německém adac a dalších, pultík je udělán tak chytře, že z něho nemůže prcke vypadnout, to možná u nějakých těch levných no name... kiddy phoenixfix pro 2

pinkninja
22. únor 2018

Dobre je ridit se bezpecnostnimi testy, nejlepe asi ADAC, jak nekdo uvadi vyse. Isofix je fajn, zacvaknete a neresite. Pokud ale hodlate sedacku pravidelne presouvat mezi auty, je to trochu opruz a bude lepsi pas...
Dcera ma ted tri sedacky, u mne Cybex Sirona doposud v protismeru s pasy, u babicky Cybex Juno s pultikem, u tatinka v dodavce Maxi Cosi Tobi. Vsechny jsou testovane a ziskaly dobre znamky. S prechodem nema problem, kdyz uz ji cesta nebavi a nudi se, tak i v dodavce v Tobi, kde ma paradni rozhled a tatu vedle sebe... se vsema sedackama jsem vicemene spokojena. Sirona a Juno jsou isofixove. Sirona je ale tezka a objemna a stehovat ji pravidelne mezi auty je nemyslitelne -aspon pro me. Potah na prani se take sundava nejvic komplikovane, s ohledem na ochranne prvky. Ale je asi nejvic polohovatelna, otaceci smerem k rodici, takze se dite snadno “instaluje” kdyz to nezvladne jeste samo. Na dlouhe presuny je asi nejpohodlnejsi. V protismeru ji nepada hlava, kdyz je napolohovana na spani a dcera zabere... Jezdime casto a daleko a toho si cenim. Je ale take nejdrazsi... Juno je fajn, ale polohovani neni takove, ale zas dcera jezdi obcas oblecena i v bunde (coz bych ji v pasech nenechala), ze sedacky s pultikem nema sanci vyletet, neprosouka nohy i kdyby byla v centrifuze! S pultikem zpocatku mela problem, zvykla si rychle...vzdycky jedete nekam, kde je to ultra zajimave...😉Tobi je fajn, snadno se instaluje pasy, slusne a jednoduche polohovani, lehka, dobre snimatelny potah, ma odstavaci pasy a indikaci spravneho utazeni ditka. Navic je vsude na bazarech k mani a z druhe ruky se da sehnat zanovni za dobre penize. Je lehka na presun mezi auty...
Tot moje vycerpavajici zkusenost🙂

lucieluu
24. únor 2018

My máme třeba Romer KIng II a neměnila bych. Malý je v ní spokojený, krásně vidí ven, pod hlavou je jakoby taková vložka, takže když usne, hlava mu nepadá. Využíváme integrovaný isofix, za což jsem nesmírně ráda. Do sedačky jsem mu ještě dala podložku proti pocení od Aeromoov, která vyřešila letní trable s horkem a cestuje se nám mnohem lépe. Na autosedačky s pultíkem jsem dost slyšela, že některé děti pult nesnesou. Já se při koupi hlavně řídila, aby byla bezpečná, ale to asi každý rodič 🙂

karolinasvetla111
autor
24. únor 2018

@lucieluu děkuji všem za odpovědi, nakonec budem mit jako tato paní ;)

lucieluu
6. bře 2018

@karolinasvetla111 Dejte pak vedet, jak jste spokojena. Verim, ze nebudete litovat 🙂