Autosedačka Besafe iZi Kid i-Size X2 2018

azizo
4. dub 2018

Ahoj,

máte někdo doma tuto autosedačku? Nebo podobný typ od stejné značky? Zajímalo by mě, jak velké děti v tom vozíte, pže konkrétně tato autosedačka je pouze protisměrná, a tvrdí, že se tam pohodlně vejde dítě do 4 let (105 cm).
Zaujala mě díky velice dobrým výsledkům v testech, i když cena je z těch vyšších.
Díky 🙂

ha_ja
4. dub 2018

@azizo Máme tuto autosedačku, ale zatím je synovi 1,5 roku. Srovnávala jsem ji v obchodě s jinými a je fakt větší, tak snad vydrží. Syn ji teď má v poloze vajíčka, pak se dá naklápět do sedu a Isofix se dá taky polohovat - ty tyče, co jsou zacvaklé do konstrukce auta se dají vysunout dále od sedadla, takže tím se vytvoří prostor pro nohy.

azizo
autor
4. dub 2018

@ha_ja A nemáte náhodou i nějakou fotku, kde by bylo vidět jak je přímo v té sedačce v autě? Dcera má teď 14 měsíců a 75cm, takže teď tam ještě bude mít místa dostatek.

exminutes
4. dub 2018

No vím, že sestřenici jsme nyní kupovali autosedačku a také jsme dívali zejména na systém Isofix. Podle těchto recenzí: https://vas-pomocnik.cz/autosedacky/ jsme vybrali Nania Cosmo Lx Isofix 2016, kterou jsme považovali za nejlepší. Ještě ti však neřeknu jaká je v reálu, protože jsme ji ještě nedarovali. : / Ale máš pravdu, že bych na takové věci určitě nešetřil, raději ať je dražší, ale o to bezpečnější.

rebe
4. dub 2018

Ahoj, máme Be Safe Izi Combi, vozím v ní čtyřletou dceru se 105 cm.

meiem
4. dub 2018

My máme BeSafe. Už si nepamatuju přesný nazev. Měla by byt do 25kg .. dcera v ni jezdí a je spokojená. Nyni bude mit 3roky a místa má stále dost. Jinak dcera je větší, má nyni cca metr. Miluje jízdy autem a bezproblemu s ni dojedu do Chorvatska. Protismerne sedačky jsou az 5x bezpečnější nez po smerne. Zvlastě při čelním nebo zadnim nárazu, chrání mnohem lépe krční páteř. Při nárazu z boku to vyjde nastejno. Na FB je skupina na protismerne sedacky a tam je hodně fotek různě starych dětí.

azizo
autor
4. dub 2018

@rebe Super. Díky moc za foto 😉

azizo
autor
4. dub 2018

@meiem Kouknu na fb, díky za tip. Já jsem právě na moc fotek s dětma, zvlášť s těma většíma, nenarazila.

rebe
4. dub 2018

@azizo Když budeš mít jakékoli dotazy, klidně se zeptej. Jsem velká zastánkyně protisměrných sedaček, zejména značky besafe (máme už dvě pro obě děti) a z osobní zkušenosti mohu vyvrátit naprostou většinu mýtů, které kolem nich panují. S jedinou výjimkou: jsou opravdu náročné na prostor, chce to vyzkoušet, jestli se vám do auta vejdou. My jezdíme fordy a místa máme habakuk .-)

ha_ja
4. dub 2018

@azizo Fotku nemám, ale zkuste kouknout na stránky výrobce...někde jsou i videa, jak se polohuje. Doporučuji si zajít na nějakou prodejnu a zkusit přímo do vašeho auta a napolohovat.🙂

crazy_girl3
4. dub 2018

Tuhle přesně nemáme, ale máme Izi X3, 9-18kg a jsme se značkou naprosto spokojení! Doporučuji kudy chodím

azizo
autor
4. dub 2018

@rebe No jedno auto máme Ford C-max, ale druhé je Škoda Fabia... a tam se toho místa trochu obávám

meiem
4. dub 2018

Tady posílám odkaz na německou skupinu (je tam víc fotek než v té české) https://www.facebook.com/groups/reboardbewegung...
Jinak bych to zkusila dát do obou těch aut. Jak dítě roste tak se ta sedačka oddaluje od sedadla aby tam dítěti vznikl prostor pro nohy. Tak to zkuste vysunout na maximum.. v poloze na teď to tam asi narvete určitě. Pokud nikdo v okolí nemá protisměrnou sedačku, tak se připravte na inteligentní dotazy .. a jak budeš podávat dítěti křupky? a pití? a hračky? a jak budeš přepínat tablet? 😀

nekiaxy
4. dub 2018

My máme besafe Modular z loňského roku, synovi je zatím jen 20m, ale myslím, že se vejde v pohodě, místa tam je až až. Jen jsem se po strašení všech kolem bála, že v protisměru celou dobu nevydrží, takže tahle jde i otočit, ale to nejspíš vůbec nevyužijeme🙂
Syn vydržel na podzim i cestu k moři, jezdili jsme s ní po Norsku, paráda. Hezky v ní spí, hlava nepadá. Besafe jsou super v tom, že jsou většinou fakt pohodlné pro dítě a hodně polohovatelné.
jinak na přehazování z auta do auta mi už tyhle větší sedačky nepřijdou moc pohodlné, do druhého jsem koupila levnější protisměrnou Klippan Triofix, bezpečnost taky dobrá, má to na občasné ježdění a primární nevýhodu je, že je ještě větší a míň polstrovaná. Do posměrné půjdou děti teprve až nebude jiná možnost🙂 Spousta maminek protisměr zavrhuje, protože jim mimino ve vajíčku nevydrží, podle mě ale hodně hraje roli právě kvalita toho vajíčka, některá jsou šílená a kdo by se tam chtěl kroutit.

nekiaxy
4. dub 2018

@meiem jojo, to známe taky. ale pravda je taková, že jak je to dítě zády u sedadla, některé věci se podávají i snáz. dokud je syn hodně malý, mám ho ve svém autě za sebou, abych na něj právě dostala, takže stačí dát ruku za hlavu a on si to ode mě vezme. Ale obecně je v sedačce skromný, kouká se mu hezky z okna a když není hladový nebo moc natěšený na ven, tak je zvyklý, že když máma řídí, tak se neotravuje, věci podávám minimálně🙂 a osvědčilo se mi na dlouhé cesty strčit mezi dveře a sedačku polštářek, aby věci nezapadávaly...

azizo
autor
4. dub 2018

@ha_ja Na nějaká videa jsem koukala, ale větší děti tam téměř neukazují - nebo jsem to jen já nenašla. Ale už jsem objevila nějaké fotky, takže už tomu opravdu věřím, že se vejde. Zkusit do auta bych ráda, ale je to docela problém to někde sehnat na prodejně... v okolí Hradce Králové, Jedině asi objednat, nechat dojít na prodejnu nebo domů a pak až vyzkoušet.

rebe
4. dub 2018

@azizo Zrovna ve fabii ji dost lidí má. Ono opravdu nezávisí na velikosti auta, ale na řešení vnitřního prostoru.

azizo
autor
6. dub 2018

@rebe Tak dneska přijde autosedačka, takže vyzkoušíme co na to prostor ve Fabii 🙂

azizo
autor
8. dub 2018

Tak vcera prvni vylet s novou autosedackou (150 km) a vse na jednicku. Dite v klidu a dobre se ji v tom spalo 😉 Ve Fabii misto vystacilo akorat 👍

kaktuska23
4. čer 2018

@azizo smiem sa spýtať k tej Fabii a protismernej BeSafe sedačke? Ako sa vám tam napchala?

Tiež ju chceme do Fabie, habaďúra je ale v tom, že mám dvojičky, takže jedna sedačka určite bude musieť byť za šoférom a ja som vysoká, takže pri šoférovaní mám sedadlo posunuté dosť dozadu (nie úplne nadoraz, ale za polovicou určite áno). Tak mám strach, či sa tam vlezie. Ale nechcem sa jej vzdať, pokiaľ to naozaj nebude nutné...

Dík.