Autosedačka Kinderkraft Oneto3. Máte zkušenost?

viktorie1517
18. říj 2022

Dobrý den, je tu maminka, která má tuto autosedačku? Mám 10 měsíční dcerku, do vajíčka se už nevejde, kiuoula jsem jí autosedačku Kinderkraft oneto3, je psáno že je vhodná od 9kg ( 75cm), ale přijde mi že se maximální náklon sedačky je opravdu minimální a takhle malé miminko v ní prakticky sedí

krisstina93
18. říj 2022

Kinderkraft je celkově dost nekvalitní značka a tak malé miminko bych se do toho bála dát, jsou to šunty a cokoliv od nich nesplňuje žádné ergonomické požadavky.

xxx3d
18. říj 2022

a dá se dát proti směru jízdy?
nevím, no, pro kojence bych měla docela obavu.

krisstina93
18. říj 2022

Ještě dodám, ty sedacky 9-36kg nejsou vhodné pro malé děti, takové váhové rozpětí je vždycky špatně.
A taky na tom sklonu záleží na sedadlech v autě, ne každá sedačka jde do každého auta, někdy sedadlo v autě blokuje to, aby se ta sedačka dala polohovat. Ale co jsem koukala, tak tahle sedačka je teda absolutně nevhodná pro tak malé dítě. Možná tak dítě 2 roky plus bych do ní už posadila, ale nebude to žádná hitparada.

verunnaj
18. říj 2022

NE

xxx3d
18. říj 2022

@viktorie1517 hele, jestli se ti mimčo už nevejde do vajíčka, kup si Doonu, je od narození do 13kg, malýho jsme v ní vozili skoro do tří let, a bylo to super.
dá se rozložit na "kočárek", což je praktické, pro nás rozhodně bylo.
https://funbaby.cz/autosedaka-doona-plus-don020...

michaela666
18. říj 2022

@xxx3d Spíš bych koupila Dinofix nebo pokračující sedačku s integrovaným vejcem. Počítám, že současné vajíčko je z trojkombinace protože při těchto mírách by žádné kvalitní vejce malé nebylo.

xxx3d
18. říj 2022

@michaela666 psala jsem z naší zkušenosti, kdy malej nám ve vajíčku z trojkombinace "plaval", takže když jsme někam jeli autem, používali jsme korbu z hlubokého kočárku, certifikovanou pochopitelně připevněnou pásy v autě, ale potom, kvůli něčemu jinému jsme natrefili na Doonu, a zlatej kup, takže kdybych byla znovu ve stejné situaci, tak bych se vykašlala na trojkombinaci, a koupila Doonu jako autosadčku a normálně dvojkombinaci kočárku, ale já už další mimčo mít nebudu, tak jen předávám zkušenost 🙂

michaela666
18. říj 2022

@viktorie1517 Možná ti s tím vejcem křivdím, v čem doteď malá jezdila? Nejsou tam nějaké vložky pod zadečkem, které by se daly vyndat?

krtikkrtovaty
18. říj 2022

Do autosedačky 9kg+ bych dítě dala až když už samo několik měsíců sedí. Obě dvě dcerky do ní šly až po 1. narozeninách a obě od cca 8-9 měsíců seděly. A to ta naše jde docela slušně položit.

viktorie1517
autor
18. říj 2022

@michaela666 doteď malá jezdila ve vajíčku, ale už rám byla opravdu napresovaná. Sedět sama umí, ale autosedačka jde opravdu blbě zaklonit. Zítra zboží vracím. Mám ještě jednu autosedačku náhradní, ale nemá isofix

viktorie1517
autor
18. říj 2022

@michaela666 Vajíčko mám koupené samostatně...dcera 10 měsících měří 86cm a váží 10 kilo, když více oblečená, je v něm napresovaná. Zboží vracím....

zelenaesmolda
18. říj 2022

@viktorie1517
cinsky sunt,nebrat
dite ale do vajicka nepatri oblecene vic nez v tricku a tenke mikine

michaela666
18. říj 2022

@viktorie1517 Většina těch vajíček má v polstrování různé kapsy s vyplní, proto se ptám jestli ještě nejde nějaká vyndat. Kdybys napsala typ vajíčka, možná by ti někdo poradil jak na to, abys nemusela kupovat další sedačku. Často je to o špatném usazení dítka - špatná poloha, oblečení, utažení,...

michaela666
18. říj 2022

@viktorie1517 Víc oblečená je co? Tričko, tepláky, max tenká mikina. Každá další vrstva je špatně - nebezpečná.

zelenaesmolda
18. říj 2022

@viktorie1517
Jeste dotaz?sedi dcera sama stabilne aspon 2 mesice?

krisstina93
18. říj 2022

@viktorie1517 více oblečené dítě do sedačky nepatří, max mikinu, jestli ji tam dáváš nacpanou v bundě, kombineze apod, tak to taky není dobré a je jasné, že se pak nikam nevejde.

viktorie1517
autor
18. říj 2022

@zelenaesmolda ajo sedí, už sama i chodí

viktorie1517
autor
18. říj 2022

@krisstina93 no ze zimní kombinézy jí asi těžko budu vyndavat když bude zima.....mám tři dětičky takže vím co a jak......

viktorie1517
autor
18. říj 2022

@michaela666 holky já chtěla poradit skrz autosedačku, ne jestli má mikinku nebo tepláčky...mám tři dětičky, vím co jak.....radši se tu mějte

michaela666
18. říj 2022

Přeju hodně štěstí bez nehody. Protože pokud jezdí v zimní kombinéze nebo jinak navlečená v autosedačce, tak ji v případě nehody sebelepší sedačka stejně neochrání jak má. 🤷
Fyzikální zákony jsou v tomhle neúprosné. Zkus se podívat na Crash testy a možná se dozvíš něco nového. Nemyslím to zle, ale teď je to na silnicích nebezpečnější než před 7 lety. Jen doufám že ta náhradní sedačka není po sourozencích, to už by byla dobrá leda na zahradu jako křeslo.

jelenice_zavodnice
18. říj 2022

@michaela666 Top znacky maji zivotnost 7-10 let. To jen k tomu “kreslu na zahradu”. 😉

michaela666
18. říj 2022

@jelenice_zavodnice Souhlasím. Když se ptá na Kinderkraft, tak nepředpokládám, že je to tenhle případ.

jelenice_zavodnice
18. říj 2022

@michaela666 A proto je potreba matce ironicky napsat, ze nad ditetem svym konanim uz davno “pronesla verdikt”.
Nektere veci jdou napsat mirne a empaticky.

zelenaesmolda
18. říj 2022

@viktorie1517
vyndas ji uplne lehce a prikryjes dekou
Jednak se ti v kombineze v sedacce upece a jednak je to nebezpecne protoze neutahnes pasy a dite ti pri narazu ze sedacky vyleti.

krisstina93
18. říj 2022

Tady je asi každá rada zbytečná, nacpat 10 měsíční dítě do posmerne nekvalitní sedačky a ještě v kombinéze, to už žádnou sedačku ani mít nemusí. Taky mám 3 děti a tohle by mě nenapadlo, tak když vím, že jdu do auta, tak jim nedávám kombinézu ne?

veroniquecz
18. říj 2022

@viktorie1517 i když máš tři děti, tak očividně nevíš jak je oblékat do autosedačky. Ani dospělý nemá mít pod pásem zimní bundu.
Jinak ideálně do 4 let protismer. 0-18, popr. 0-25.
Nekupovat nic na netu a ket vyzkoušet do prodejny. Ne kazda sedačka sedne každému ditku a taky nemusí sednout So každého auta. Nejhorší sklony mají třeba Skodovky.

jolana24
19. říj 2022

@viktorie1517 To, že máš víc dětí neznamená, že znáš všechno. Očividně neznáš a zrovna u autosedaček tahle chyba může být fatální. Dítě v kombinéze ti ze sedačky vyletíš a ani nemrkneš