Autosedačka nebo vajíčko

janca1991
14. kvě 2019

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli mi můžete někdo poradit doporučit. V létě jedeme do Chorvatska a syn bude mít 5 měsíců. Chtěla bych aby se mu sedělo pohodlně. Mám trojkombinaci kocarek neo nato a u toho bylo i vajíčko a to se mi zdá že je takové malé že nebude se mu tam bude blbě sedět. A zda jsou nake autosedačky od tak malého věku miminka a zda jsou nake i polohovaci. Mooc děkuji za informací

krasna_neznama86
15. kvě 2019

@m_tina a mimco jste brala s sebou?

m_tina
15. kvě 2019

@krasna_neznama86 ano, kvuli kojeni a byl s nim manzel v nakupaku, ptz venku bylo 35st

j.a.n.i
15. kvě 2019

@krasna_neznama86 No, povetsinou maji deti nemocny presne ty matky s nazory jako ty... Deti tahane odmala vsude zas tak casto nemocne nebyvaji.

lida9
15. kvě 2019

@m_tina nejdriv vyzkousej a prohlidni zblizka usazene dite v tomto typu sedacky a potom teprv konstatuj, ze vic mista znamena mene bezpecna... syn tam mel hezky dane nohy a celkove nebyl tak zkrouceny jako ve vajicku, takze toto ja beru jako ,,vic mista,, - ne ze tam mel po stranach 5cm a plul uvnitr sedacky pri kazde zatacce...

m_tina
15. kvě 2019

@lida9 oki, primo v teto sedacce sem nevidela, my mame cybec, ktera mi prijde hodne podobna a tam mi i v 11m syn prisel malo chraneny, ze tam ma pomerne dost mista... ale uznavam, ze me v tomhle ohledu nesedi i plno vajicek, ze jsou pomerne "otevrene"

merope
15. kvě 2019

@krasna_neznama86 Tak to pak jo, já myslela, že jsi hodnotila podle velikosti.

krasna_neznama86
15. kvě 2019

@merope nn, dle informaci... Ale jak rikam, katdy svyho stesti strujce...

krasna_neznama86
15. kvě 2019

@j.a.n.i ja mam lekarsky podlozeny informace, hadat se nebudu, kazda ma svuj nazor, coz je v poradku...

janca1991
autor
15. kvě 2019

Děkuji za informaci

petralak
16. kvě 2019

Mě už upozornila paní v obchodě, že vajíčka v trojkombinaci jsou o něco menší, než vajíčka kupovala samostatně... zkus maxi cosi

alcar
16. kvě 2019

@m_tina co mas prosim za sedacku? Ta “prisernost” pultik je jen tvuj osobni postoj nebo to mas necim podlozene?

j.a.n.i
17. kvě 2019

@alcar No, po netu koluje video z "crash testu" kde figurina vylétla... Ovsem oficiální test to nebyl a z videa mi prisel ten pultik dost navolno, skoro jsem z nej az mela pocit, ze to byl cileny vysledek.

m_tina
17. kvě 2019

@alcar tady je o tom vice info... me tohle na nazor uplne stacilo, ostatne me ta sedacka prisla mimo uz jen od pohledu... http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...
jinak mym mame cybex sironu m2 i-size, kdyz sme pred 2 roky vybirali, nebyl v obchodech az takovy vyber protismerek, aspon mi prijde, ze ted je toho vic, hlavne az po koupi sem se dostala k nejakym podrobnejsim informacim a moznostem, rozhodne patri mezi super sedacky a my jsme s ni strasne spokojeni, asi ji nemam co vytknout, synovi sedela a sedi do ted krasne, ale mrzelo me, ze na vyber bylo ze 3 sedacek, coz bylo fakt tragicky :( ale je fakt, ze aspon bylo! uz pomalu sbiram informace na pokracovaci do 25kg

alcar
17. kvě 2019

@j.a.n.i no prave, tohle JEDINÉ (a zcela neverohodne) video uz bylo tolikrat diskutovano a popreno, ze me porad zarazi, ze se toho jeste nekdo porad chyta a veri tomu.

alcar
17. kvě 2019

@m_tina v tom clanku nefunguje jediny odkaz. Neni z nej vubec zrejme, o jake testy jde, nikde (krome toho clanku) se nedozvis nic oficialnho. Vidim jen nejake fotky s no name autosedackama a tezko rict, jestli s naaranzovanyma figurinama (video k tomu jaksi neexistuje). Cele je to divne a pochybne. I ten web. Navic je to clanek z roku 2016, neni to vubec nic aktualniho.
A zarazi me, ze sis byla ochotna koupit sedacku zrovna od vyrobce, ktery ma sedacky (udajne) nebezpecne (dle neexistujicich testu).

m_tina
17. kvě 2019

@alcar tak je to starsi clanek, to nepopiram, ten web mam rada, je tam plno zajimavych veci... ze nefunguji odkazy na videa me neprekvapuje, pokud je to starsiho data, je to bezne... ano, nemam problem si koupit sedacku od vyrobce, co prodava spatnou sedacku, kdyz vedle togo prodava naopak velmi bezpecnou sedacku... ale jak sem psala, vyber nebyl az takovy, jak bych si predstavovala a dneska bych asi sahla po jine, ale zrovna tahle sedacka testovana je a za me je v pohode...ale ja nemam potrebu si tu obhajovat svuj nazor, za me jsou top protismerne sedacky a hotovo... ale kazdy at si vozi dite podle sveho nejlepsiho svedomi... jestli ti prijde nejlepsi pultikova sedacka, ok...