Autosedačka - něco mezi vajíčkem a "sedící"

vercasvk
29. dub 2019

Zdravím maminky, potřebovala bych poradit s autosedačkou. Nastala nám taková situace, že můj synáček z vajíčka už vyrostl, sice už má 9kg, ale ještě nesedí, tak potřebuji sedačku, která bude něco mezi. Slyšela jsem o značce Romer. Máte nějaké zkušenosti? Děkuji

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@lucie_j http://www.detska-autosedacka.cz/zivotnost-auto...
Rodiče by si měli uvědomit, že ani koupí autosedačky v rozmezí devět až třicet šest kilogramů nemají s nákupem dětské autosedačky vystaráno rovnou na celou dobu, po kterou ji dítě musí používat. Autosedačku musí totiž mít všechny děti do výšky 150 centimetrů či váhy 36 kilogramů, což je výška a váha přibližně desetiletého dítěte. Životnost takové sedačky je však v průměru 4 až 6 let,“ zdůrazňuje Drahomíra Matzkeová ze společnosti SAM BABY, která do ČR dováží a prodává kojenecké a dětské zboží.

Britax: The expiration dates for Britax car seats manufactured after June 2010 range from 6 to 10 years. Their infant car seats as well as their belt-positioning booster seats have a 6-year lifespan while most of their convertible car seats expire 7 years after the manufacturer's date.

Atd...

lucie_j
1. kvě 2019

@zelenaesmolda díky, my máme tuto a našla jsem o ní, že splňuje testy během celé doby používání, viz. http://vase-zlaticka.cz/9-36-kg/264-cybex-palla..., ale to jsem trochu odbočila, tady se řeší protisměrné.

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@lucie_j
pisou,ze je jedna z nej sedacek v kat.1,2,3 ale zadna posmerna sedacka neni tak bezpecna jako protismerna,ta je vzdycky bezpecnejsi takze bych to tvrzeni brala s rezervou.
navic kdyz si to prectes pozorne tak tam pisou,ze: Tato autosedačka roste společně s dítětem a lze ji proto používat více než 11 let.Coz znamena,ze to dite v ni muze tech 11 let sedet,ze z ni nevyroste ale o unave materialu uz se tam nemluvi.Je tam rec o vahovem rozhrani,ne o zivotnosti plastu.
Ja osobne bych male dite do posmerne pultikove sedacky nedala,vozim protismeru a budu vozit jak nejdyl to pujde,idealne do tech 4 let.

lucie_j
1. kvě 2019

@zelenaesmolda samozřejmě, každý ať se rozhodne sám. Ne,píšou tam, že dopadla výborně v testech během celé doby životnosti tudíž nebyla testovaná jen nová.

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@lucie_j
nezapomen ale,ze se crash testy delaji v cca 60km/h a sedacka se bude chovat jinak kdyz pojedes 120.
kazdopadne cybex je dobra znacka 🙂

lucie_j
1. kvě 2019

Ještě chci k tématu podotknout, že se tu řeší kvalita a testy autosedaček, ale to jak dítě po případné nehodě dopadne, záleží i na autě. Pokud vozím děti ve Felicii, sebelepší autosedačkou to nevytrhnu...

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@lucie_j
ano,to je pravda.videla jsem crash testy,ted placnu,napr.stare a nove octavie a ty stare verze dopadly podstatne hur v testech.nebyla to oktavka,bylo to nejake zahranicni auto ale princip je stejny

lucie_j
1. kvě 2019

@zelenaesmolda díky, já jsem s ní hrozně spokojená,teď jsme kupovali druhou. Manželova kolegyně bourala s dítětem a hasiči jim řekli, že nebýt pultikové sedačky, dopadlo dítě špatně... To jen osobní zkušenost. Ale dítě bylo starší, nebylo mu 9 měsíců.

lucie_j
1. kvě 2019

@zelenaesmolda jojo, známá bourala v nízké rychlosti s felicií a to auto se doslova rozpadlo. Když vidím 25 let staré auto nacpané dětmi, tak se div nekřižuji.

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@lucie_j
tak ono je to vzdycky i na nahode a zpusobu bouracky,kam ten naraz miril.
sestru moji spoluzacky nekdo shozil z mostu,dopadla na bok ale kdyby dopadla trosku jinak tak je po ni,tohle jim rekli doktori.
jinak me vzdycky prijde vtipne jak nekdo rika,ze je se sedackou spokojeny,to se prece objektivne da posoudit az po nejake bouracce.ja si to sice rikam taky,ale kdyz se nad tim zamyslis tak je to dost neobjektivni hodnoceni 🙂

lucie_j
1. kvě 2019

@zelenaesmolda tak spokojená jsem, co se týče používání, jak se tam dítěti sedí. Třeba pultiková má tu výhodu, že když dítě usne, tak tím, jak má ruce na pultíku, mu hlava nespadne dolů, ale zůstane opřený. Jinak jsem ji samozřejmě vybírala podle testů adac.

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@lucie_j
konecne nekdo,kdo vybira podle testu a kvality a ne ceny.jak vidim na bazaru na fb,ze nejvic na dracku jdou sedacky za 400 i kdyz absolutne nevhodne tak je mi vzdycky mdlo.a kdyz na to upozornim tak jsem za kravu.kdo chce kam...

lucie_j
1. kvě 2019

@zelenaesmolda jasně, klidně prodávají sedačku s ulomeným polystyrenem a napíšou, že to na funkci nemá vliv. Ano zlomený polystyren vliv nemá, ale naráz při kterém se sedačka takhle poškodila, už jo. A je jedno, jestli to byla bouračka nebo jim " jen" upadla. Já byla třeba ráda i za to, že mi ji pplka přivezla hned ráno, že ji celý den neprehazovali po autě při hledání jiných balíků.

martaskaaa
1. kvě 2019

Prosimvas,zatim mame vajíčko, ale kam pak dá dite i v te protismerne nozicky? A do kdy je idealni v protisměru vozit? Nepište co nejdyl, ale spis nejaký idealni věk. Dekuji

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@martaskaaa
da si je bud na sedacku sedadla nebo do tureckeho sedu,oni se nejak poskladaji.
idealni je vozit do 4 let.

terka555
1. kvě 2019

@martaskaaa je doporuceny do dvou let, ale my mame treba romer po smeru a malymu je 8m,me prijde osobne nesmyslny aby se tam dite nejak kroutilo, hlavne na delsi cesty..

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@terka555
protismer se doporucuje do 4 let,podle isize normy se budou muset deti vozit do 15m zatimco tedka se podle stare muzou vozit posmeru od 9kg

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@terka555
dite se tam rozhodne nekrouti,je to pohodlnejsi nez kdyz jim nohy visi dolu.
ja bych zase nedala dite v 8m do posmerne sedacky,podivej se na crash testy a uvidis.a radsi budu resit pri nehode zlomenou nohu nez vaz

vendes
1. kvě 2019

Klippan Kiss 2 plus je protisměrná 0-18 kg a jde připoutat na Isofix i na pásy. Osobní zkušenost ale nemám.
https://www.bejbycentrum.cz/detske-autosedacky/...

ada22
1. kvě 2019

Na autopas v protisměru je Axid minikid 2018 be Safe , joie. My teď máme max way plus od Romer. Lze ji hodně napolohovat. Je teda psána od 9 kg. Jestli jste z Prahy tak doporučuji obchody centrum autosedacek a nebo dětský dům. Mám dceru 19 kg 105 cm zatím vozime v protisměru a čekám , kdy dostanete rozum na kategorii 15 -36, kde se pouta jen pásem z auta. Budou ji v létě 4. Mít větší auto, tak ji sedačka úplně v pohodě vydrží ještě rok. Nyní začíná být limit menší prostor na nohy.

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@ada22
sedacky od 9kg jsou ale urcene pro sedici deti,jeji dite jeste nesedi 🙂

ada22
1. kvě 2019

To ano, ale jen jsem chtěla napsat, že ji lze napolohovat i do polohy vhodné pro nesedici dítě. Romer prodává i zmenšovací vložku pro menší děti. Ta sedačka max way vypadá jako větší vajíčko. Meli jsme před ní Isofix be Safe 0-18 a ta se sklonem na tom byla hůře než max way. Třeba rozdíl mezi Axid minikid 2017 která je 9-18 a minikid 2018 od 0-18 je ve zmenšovací vložce.

ada22
1. kvě 2019

dite 19 kg a 105 cm

martaskaaa
1. kvě 2019

@zelenaesmolda no to jeste abych ho vyzouvala z bot 😵😂
@terka555 no ja mam kratkou fabii na cukání a uz to vajicko zabira dost místa a kdyz jsem chlapovi rekla, ze se ma jezdit v protismeru i pak, tak na me koukal, ze to nikdy nevidel. A prave se tesime az to pujde po smeru a bude konecne vic mista

terka555
1. kvě 2019

@martaskaaa malej uz mel vajicko na tesno, ale konecne zacal sedet, tak jsme ho dali do romeru a je mu krasne🙂 v ty sedacce se mu libi a konecne muze koukat poradne z okna🙂 takhle pozadu by me to nejak nenapadlo u vetsiho a samozrejme mam zkouknuty ty testy a tahle sedacka mi prijde super a bezpecna😊

eithelwing
1. kvě 2019

Máme Britax Römer, kupovali jsme ji přesně z tohoto důvodu. Sedačka jde jako celek napolohovat, jde dát i proti směru jízdy. Jsem s ní spokojená, za mě dobrá koupě.
Akorát tedy nejde dát v protisměru dopředu, tedy u nás to nešlo, protože vzhledem k velikosti jsem pak neviděla do zrcátka. 🙂

eva267
1. kvě 2019

Když přecházela před pěti lety dcera z vajíčka do větší sedačky, tak měla čerstvě 9 kg a seděla. Koupi nové sedačky jsem sice řešila, ale když jsem zjistila, že existuje kategorie 9-36kg, podívala jsem se na testy a koupila Cybex Pallas 2 fix. Vůbec mě nenapadlo, že by bylo lepší nechat ji jezdit co nejdéle v protisměru. Samozřejmě to logiku má. No co čert nechtěl, při první cestě v nové sedačce navíc cestou k rodičům na Vánoce, jsme nedobrzdili před kolonou. Čelní náraz v 70km/h. Manžel byl pochroumaný od airbagu, já jsem měla naštípnutou hrudní kost. Dcera byla zcela v pořádku. Auto byla jedničková fabie. Ta byla teda na odpis. Asi jsme měli víc štěstí, jak rozumu. Chtěla jsem jen přidat praktickou zkušenost. Jinak syn teď jezdí v Britax Romer Dualfix. Do vajíčka se sice ještě vešel, ale byl tam tak divně zlomený a nelíbilo se mu tam. Teď i vidí ven a je v pohodě.

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@martaskaaa
tak to je snad to nejmensi ne?
protismerna sedacka je daleko bezpecnejsi nez posmerna a ty resis boty????
sorry ale radsi budu mit okopane sedadlo nez poskozenou pater u ditete a v posmerne sedacce je to riziko daleko vetsi.bezpecnost deti by snad mela byt na prvnim miste.na co ti budou krasne ciste sedacky kdyz z ditete bude po nehode treba mrzak?
mimochodem existuje takovy vynalez,rika se tomu potah na sedadlo.

janahadu
1. kvě 2019

https://www.detske-kocarky.cz/autosedacky/autos... holky co byste rekli na tuto po vajicku. Syn je veliky a tak uz po necem koukame. Je otocna do 25 kg ale nikde nejsou recenze. Zitra se na ni chystame podivat v prodejně

zelenaesmolda
1. kvě 2019

@janahadu
nebrala bych neznamou znacku