Autosedačka pro 1leté dítě. Poradíte, prosím?

5. srp 2022

Dobrý den.Poradite mi někdo autosedačku pro 1r dítě? Teď máme teprve 9m ale chci začít šetřit..Chceme Joie na isofix..Ale jde i bez ty nástavby? Chtěli jsme i-Spin ale od narození do 7ler...Není nějaká pokračovací od 9-18kg? Je mi škoda vyhodit peníze za 0-7let když máme drahé vajčko za 10tis...Sháníme do škoda Fabie

verunnaj
5. srp 2022

Jakou nástavbu myslis? Jako isofixovou základnu, nebo úchyty v aute? Bacha, Fabie má blbej sklon sedaček a jsou tam lepší sedačky na pásy, koukni na fb skupinu Autosedačky - bezpečí pro děti

verunnaj
5. srp 2022

Jinak od 0kg neznamená ze je od narození, a do 7 let nevydrží si troufnu říct, tuším ze je do 104 Cm nebo 18kg, takže je to individuální. Z vejce nemusí hned na roce ale až hlavička začne přesahovat takže můžete mít času habaděj

pe_tu_ss_ka
5. srp 2022

Většina pokračovacích na isofix v protisměru je do 18kg (asi 4 let), jsou výjimky (axkid one..), které jsou do více kg. Jinak já bych šla do nějaké na pásy (pro syna máme axkid minikid, čistý protisměr). Alendo Fabie to chce někde vyzkoušet, jak to tam sedne a jak to sedne dítěti. Jinak se většinou zruší místo spolujezdce. Ale alespoň do 4 let je pro děti nejbezpečnější protisměr.

andelka
5. srp 2022

My jsme do Fabie kupovali ve 14 měsících joie stages. Nechtěli jsme na isofix. Do 2 let byl protisměru,teď je po směru. Pořád má pětibodové pásy (3,5 roku). Měla by být do 25 kg. Životnost sedaček je cca 6 let, takže to je akorát využitelnost.

autor
8. srp 2022

@andelka Nakonec jsem též objednala Izofix Stages ..Tak uvidíme dneska chceme zkusit co na to řekne mala . 😊

elesse
8. srp 2022

Je brzy, dokud se vejde do vajicka, neni nic bezpecnejsiho

michaela666
8. srp 2022

Ve Fabii jezdí dcera v Joie Steadi (9-18kg). Je na pásy, zatím jezdí v protisměru, ale sedačka se dá později i otočit. Měla by vydržet cca do 4 let. Za nás spokojenost.
Každopádně čím déle zůstanete ve vajíčku, tím lépe.

jolana24
9. srp 2022

Do fabie bych nekoupila Stages isofix. Nevyrovná sklon sedadel a dítěti bude padat hlava

veroniquecz
9. srp 2022

V 9 měsících je do pokračovací sedačky malá. A pochybuji, ze 2 měsíce samostatně sedí. Navíc stages je do 25 kg a je obří. Rozhodně ne pro mimino. Nechala bych ji co nejdéle ve vajíčku, dokud necouha hlava. Setrila a pak koupila pokračovací. Malá má rok a půl a je porad ve vajíčku.

autor
10. srp 2022

@veroniquecz Ano malá už 2,5m sedí sama ...Už jezdí v nové autosedačce...Vajčko nám spadlo na zem a křuplo takže jsme chtěli koupit něco jiného...A joie stages isofix můžete polohovat i do tvaru vajcka..Takže nevidím problém.. A i v profi obchůdků nám porodila paní a v autě jsme zkusili 🙂

veroniquecz
10. srp 2022

Muzu vědět kde jste kupovali?

michaela666
10. srp 2022

Paní asi takový profík nebude, bohužel. Protože polohováním sedačky nikdy nedocílíš polohy jako ve vajíčku. Technicky to prostě není možné. Pokud ti malá už tak dlouho sedí ( sama se do sedu dostane, nikoliv že ty jí posadíš a ona tak zůstane- to je špatně pro páteř) , měli jste raději volit menší váhové rozpětí, pro její bezpečí.
Moje dcera je drobná - 18 měsíců, 9 kg, 75 cm a Stages jí byla mega obří. Kolem trupu měla hromadu místa= nedostatečná ochrana v případě nehody.

autor
10. srp 2022

@veroniquecz Matýsek

autor
10. srp 2022

@michaela666 Naše malá 10m 10kg a 77cm .. takže proto volba jiné autosedačky...Z vejce by nám vyrostla ...A díky vložkam co joie má tak je od 0-7let ... Nemám na to si koupit na 2-3m vejce za 10tis znovu a pak koupit další autosedačku....

autor
10. srp 2022

@michaela666 Jinak ano sama si mi sedne ...Jako mi teď chodí bez opory...

zelenaesmolda
10. srp 2022

Tak ji hlavne voz v protismeru

autor
12. srp 2022

@zelenaesmolda dobrý nápad.. 👍👍

zelenaesmolda
12. srp 2022

u rocniho ditete snad samozrejmost,dcera ma 4,5 a jezdi v protismeru a jeste dlouho bude