Hluboká korba místo autosedačky?

valovamisa
23. kvě 2018

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenost s cestováním s hlubokou korbou místo vajíčka. Známí tak jezdí, ale mají na to uspůsobenou korbu. Prosím nevíte kde by se daly koupit úchyty a pásy na korbu a zda to je povoleno ve Slovinsku, Chorvatsku? Děkuji moc

gabrolo
23. kvě 2018

Tedy to slyším prvně, že se tak dá jezdit jen v korbě, ale já bych se hrozně bála takto jet, co kdyby se něco stalo, to bych si pak neodpustila ☹.

misa357
23. kvě 2018

@suzyz Testy ADAC jsou dost zavádějící. Přečtěte si něco o mechanice pohybu a podívejte se na crash testy. A jestli opravdu existuje "bezpečnostní" korba, která je lepší, než obyčejné vajíčko ( nemyslím nějaký igelitový výsměch bezpečnosti z tržnice) a zároveň vhodná, bezpečná a pohodlná k používání, jako klasická korbička, tak jsem na ní opravdu a upřímně zvědavá. Já takovou nikde neviděla. Vy ano?

snahnah
24. kvě 2018

Ten auto kit k hluboké korbě má i Inglesina, ale u nás by to neprošlo, protože pak si na zadní sedadlo už nikdo nesedne a když máte 2 nebo 3 děti, je to úplně zbytečné 🙂 A cena je téměř poloviční, co sedačka, takže i finančně se moc neušetří.

zelenaesmolda
24. kvě 2018

@gabrolo to jsou korby delane jako autosedacky,samozrejme ze nemate korbu jenom tak polozenou na sedadle 🙂
Dela je treba Peg perego,me to osobne prijde neprakticke protoze to zabira v aute moc mista

suzyz
24. kvě 2018

Holky, já myslela, že třeba máte nějaké tajné info o tom, že by tyto korby byly nějaké vadné 😉 ale evidentně to tak není, tak jen prosím nestrašte, když ani nevíte, jak ta korba vypadá nebo na jakém systému funguje. Třeba jak tu padlo nějaké video o crash testech korby - nevíme, co je to za značku, zda ten crash test třeba neukazuje, jak to dopadá když se ta korba špatně upevní (stejně jako vajíčko nebo sedačka se samozřejmě musí upevnit správně) a také bych předpokládala, že tento výsledek byl neuspokojivý a korba se snad neprodává. Nedostaly se tedy ke mně zatím ani informace o "zkreslenosti" ADAC či jiných testů a podobné zaručené informace, takže z těch testů nějak orientačně nadále vycházím 🙂 Za mně je korba Concord Sleeper super alternativa k vajíčku a dle všech mých průzkumů minimálně stejně bezpečná jako kvalitní vajíčko s tím, že pokud potřebujete prcka převézt na delší vzdálenost, tak je i výhodou, že leží rovně. Negativum bych viděla jen v tom místě - pokud se nejedná o první dítě, tak vedle korby už dalšího prcka v normálním autě nepřevezete.

zelenaesmolda
24. kvě 2018

@suzyz presne tak,dneska jsou vsechny bezpecnostni prvky tak hlidane,ze si vyrobci nemuzou dovolit dodat na trh neco nebezpecneho,tim tuplem u vyrobku pro deti

meesha
24. kvě 2018

@zelenaesmolda kez by to byla pravda, opravdu je hodne korbicek propadaku (i sedacek :/), fakt bych jako kriterium nebrala ze “to jde”. Tusim, ze romer ma sleeper (je snad ok), mozna novejsi jane, ale moc jich neni. A maji pouziti se specialnim kitem. Cena letivzhuru. Kdyz se podivate jak je treba v te iglesine dite pripoutane....br. Bohuzel se ty crash tedty spatne dohledavaji, ja to hodne zkoumala kdyz jsme pred lety koupili kocar a tehdy to byla hotova katastrofa. Podsedak se taky muze a o bezpecnosti si muzeme vypravet, ze

snahnah
24. kvě 2018

@meesha U té Inglesiny je starý typ jen pás kolem břicha, u 2018 je 3 bodový (ramena a mezi nohy). Ale stejně mi to přijde zbytečné, snad třeba 2 hod. cestu dítě vydrží ve vajcu a delší cesty na nějakou dobu oželet.

wampzee
24. kvě 2018

Je pár korbiček, které jsou homologované na použití do auta. Musí mít už zabudované speciální uchycení a to má jen pár korbiček. Některé už byly zmíněné, patří k nim ještě jedna od Jané. Nicméně je to jen do určitého věku. A určitě nelze použít každou korbičku, ale jen tu, která je na to výrobcem uzpůsobená. Nejspíš jde o úsporu místa v kufru, ale ve výsledku bych asi spíš volila to vajíčko.. 🙂

misa357
24. kvě 2018

@suzyz Píšu, že jsou ZAVÁDĚJÍCÍ, ne ZKRESLENÉ. Víte o nich vůbec něco? I běžně prodávané sedačky známých značek, jsou někdy nevhodné a v testech totálně propadnou. Přesto se u nás smí prodávat a prodávají. Zrovna Concord mezi ně též patří.

xxx3d
24. kvě 2018

@misa357 tohle je strašný, nerozumím. Jako to, že jsme malýho vozili v tý korbě, nebo korba místo sedačky obecně?

misa357
24. kvě 2018

@xxx3d Myslela jsem tu korbu na videu, při používání místo vajíčka.

xxx3d
24. kvě 2018

@misa357 ano, to jsem vložila abych nemusela vysvětlovat jak se ta korba dává na zadní sedadlo.
Jinak strašný mi to nepřijde, strašný mi naopak přijde, když se stane dopravní nehoda a malé děti umírají jen proto, že nebyly v žádné sedačce, ačkoli povinnost ji mít už nějaký ten pátek platí. To je strašný.

misa357
24. kvě 2018

@xxx3d Mě to strašný přijde, proto jsem to taky napsala. Vožení mimina na klíně je totálně mimo, o tom nemá vůbec smysl diskutovat.

xxx3d
24. kvě 2018

@misa357 dobře, beru tvůj názor. Můj takový není. (k té upoutané korbě)

misa357
24. kvě 2018

@xxx3d ok

suzyz
24. kvě 2018

@misa357 v pohodě, já se vážně nechci hádat. Jde mi o to, že tady evidentně brojíte proti něčemu, co neznáte, což je obecně takový trochu nešvar (až se mi chce říct, velmi rozšířený společenský jev 🙂 Chápu, že se vám prostě "tak nějak zdá", že korbičky nemohou být tak bezpečné nebo snad bezpečnější než vajíčko, to naprosto dokážu pochopit. Ale tak prostě napište, že vám to tak jen pocitově přijde a netvařte se, že o tom víte nějak záhadně víc než ostatní. Pokud máte nějaké zajímavé info, tak sem s nimi, ale mám z Vašich příspěvků pocit (pozor - jen subjektivní pocit!), že těch informací o těchto věcech o moc víc než jakákoli maminka co to už někdy googlila, nemáte. Plus zatím jste stále nenapsala ani jedno konkrétní (natož podložené) negativum korby oproti vajíčku. A ještě jedna poznámka - žádná sedačka není samospásná. Je milion jiných faktorů, které ovlivňují její bezpečnost - zda ji poutáte správně, máte správně nastavenou, jak řídíte 🙂 A v neposlední řadě, pokud ji upoutáte do feldy, tak je dítě v o dost větším nebezpečí než v drahém SUV. Viděla jste crash testy feldy? 🙂 a taky asi nemůžeme říct, ženský! Jde o život! Kupte si SUV! Jde mi o to, že není třeba být nějak militantní v názorech na něco, co (kromě toho že tomu zas až tolik nerozumím) ani nelze tak jednoduše kategorizovat na "dobré" a "špatné".

mpbk
24. kvě 2018

@evulinka27 muzu se jen zeptat jakou mate autosedacku? Dceri jsou 2r 3m, furt mame protismeru, a nejradsi bych mela az do 4let. Ale prijde mi, ze se tam nemuze za chvili vejít

matkacekatelka
24. kvě 2018

@suzyz díky za radu. Já mám korbičku Proton, je to starší typ. Vyzkoušíme a uvidíme. Děkuju za odpověď. Snad bude bezpečná i po tolika letech, četla jsem, že autosedačka má zivotnost asi 7 let, pak už není bezpečná...

misa357
24. kvě 2018

@suzyz To je vtipný, že si myslíte o mě to samý, co já o Vás. Ale už jsem jednou psala, zjistěte si něco, o mechanice pohybu, podívejte se na crash testy, ať vidíte, jak se tělíčko při nárazu chová. Co to s ním udělá, je li ve vajíčku a je li v korbičce. Jestli tohle neumíte zpracovat, tak fakt nemá smysl Vás o něčem přesvědčovat.

evulinka27
24. kvě 2018

@mpbk Máme BeSafe IZI plus, je tam dost prostoru pro nožičky a měla by vydržet snad delší čas.

suzyz
24. kvě 2018

@misa357 Moc nechápu - jak jako že si o mně myslíte to samé? Na vás působím tak, že se tvářím, že o tomto tématu vím záhadně víc než ostatní? Nebo podle Vás brojím proti něčemu co neznám? To teda při vší úctě bude trochu problém s pochopením psaného textu... Ale k tématu: prozradila byste nám to už teda prosím? Kde je ten problém tohoto typu korby oproti vajíčku? Nebudete teda prosím tak hodná, že byste nám to všem jen ve zkratce popsala? To by dost pomohlo, když už to máte načtený, Vám to zabere jen chvilku (zřejmě i kratší, než si už vyžádaly Vaše ostatní komentáře), že bychom ty odborné materiály nemuseli studovat všichni. A jelikož se to týká bezpečnosti našich dětí, zajímá nás to přirozeně všechny... Na oplátku Vám třeba můžeme poradit v něčem, kde se orientujete méně (je-li taková oblast 😉

veronicka89
24. kvě 2018

Vite co by se stalo pri zabrzdeni klidne i v 50 kmh prudkym zabrzdenim ??? To fakt chce nekdo riskovat ?

veronicka89
24. kvě 2018

Pokud chce nekdo prevazet autosedacce v leze at si poridi kiddy ...je to normalni sedacka ktera vyhrala testy a mimino lze v protismeru prevazet skoro vleze

zelenaesmolda
25. kvě 2018

@matkacekatelka vsechny tyhle bezpecnostni prvky maji urcitou zivotnost,je to marne,ty plasty pracuji.treba motorkarska helma ma zivotnost dva roky.
@suzyz s tim crash testem a feldou mas pravdu,videla jsem nedavno srovnani crash testu nejakeho auta,ted si nevzpomenu jake to bylo ale srovnavali jeho starsi verzi z nekdy pred x lety a pak tu novou,nova verze dopadla vyrazne lepe

normalnimatka
25. kvě 2018

@misa357 no já nevim...ADAC snad testuje crash testama ne? proč by to mělo bejt zavádějící? pouč nás...

misa357
25. kvě 2018

@normalnimatka Jde o to, že ADAC posuzuje a do výsledků zahrnuje i jiné parametry. Takže NAPŘÍKLAD sedačka, do které se dítě pohodlně poutá, ale má horší vysledky v crash testech, dostane stejný počet bodů, jako sedačka s mnohem lepšími výsledky v crash testech, ale složitější obsluhou.

misa357
25. kvě 2018

@normalnimatka Navíc jejich crash testy probíhají na kolejnicových systémech. Takže to auto se chová jinak, než při skutečné nehodě.

veronicka89
25. kvě 2018

@misa357 kolik bodu ziska sedacka v jednotlivych kategoriich je viditelne ...takze pokud mi jde pouze o bezpecnost jde to pouze podle ni ...

normalnimatka
25. kvě 2018

@misa357 nojo tak je potřeba koukat přímo na percentil bezpečnosti, to ale neznamená, že jejich testy jsou zavádějící kvůli tomu.
auto se asi vždycky chová jinak při reálný nehodě. a je tam milion jinejch faktorů, který to pak ovlivněj. ale tak jde prostě o zadržení dítěte v autě a nějakou ochranou proti nárazu z boku a zepředu a o tu rychlost, což nasimulujou...tak bych to neviděla tan dramaticky. ale jako dobrý vědět. docela na hovno, že ty jiný crash testy je složitý najít... mě by to třeba zajímalo, když už do blbý autosedačky investuju tisíce a není mi to jedno, jakože sou lidi, který jsou panebože schopný dítě nepoutat, enbo s ním jet na klíně...