Hluboká korba místo autosedačky?

valovamisa
23. kvě 2018

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenost s cestováním s hlubokou korbou místo vajíčka. Známí tak jezdí, ale mají na to uspůsobenou korbu. Prosím nevíte kde by se daly koupit úchyty a pásy na korbu a zda to je povoleno ve Slovinsku, Chorvatsku? Děkuji moc

xxx3d
23. kvě 2018

@valovamisa my jsme s malým taky jezdili v korbě od kočárku, protože se tam mohl natáhnout a měl tam podle nás větší komfort.
Máme kočárek Chicco Activ3 a v rámci celého setu byly i ty úchyty, který se k tomuto modelu dají teda dokoupit i zvlášť.
Jinak co se týká toho, kde je to povolený, tak všude, je to homologovaný jako autosedačka, takže to je v pořádku.
Nemají to všichni výrobci kočárků, takže se spíš zaměř na to, jestli to má ten váš, případně pak takový pořídit.

evakaspar
23. kvě 2018

V ČR tenhle způsob přepravy miminka v koruně není povolen! Až je chytí policajti boudou mít problém. Jediná korba ve které se tak může přepravovat mimi je od Jané Matrix, tuto korbu lze napolohovat do tzv. vajíčka. A dobrá alternativa je polohovací autosedačka skořepina, má ji casualplay, cybex a besafe 😉😉 v hluboké korbě se smí přepravovat jen v některých zemích EU.

xxx3d
23. kvě 2018

@evakaspar to se mi nějak nezdá, zvláště proto, že nás takhle, stavěli určitě dvakrát, v rámci preventivek a nic k tomu nikdo nesdělil.

evulinka27
23. kvě 2018

Vážně?! A vy by jste si dobrovolně lehli do korby bez pásů, opěry hlavy a riskovali nehodu, kde se můžete třeba převrátit na střechu, nebo boční náraz?!!! Sedačky jsou od toho, aby zachraňovaly životy těch nejdražších co máme.. ne jen tak z rozmaru. Já i u 20m syna mám sedačku s protisměrem, abych mu zajistila co nejbezpečnější cestu.

xxx3d
23. kvě 2018

@evulinka27 naše korba všechno potřebné měla, psala jsem to. Bez všech těch věcí bychom v ní malýho nevozili, to dá rozum.

barchen
23. kvě 2018

@evakaspar Hluboké korby povolené i v ČR jsou ale musí být jinak vybavené a zabezpečené než korba, do které naložím dítě, když jdu na procházku s kočárkem 🙂 Korba se taky připevňuje proti směru jízdy, rozhodně se to nepokládá na zadní sedačky. Ale autosedačka je samozřejmě něco jiného.

xxx3d
23. kvě 2018

@barchen máš pravdu jen do půlky, hluboká se poutá jen na zadní sedadla, dopředu bys ji neupevnila, není jak.

barchen
23. kvě 2018

@xxx3d A kde píšu o tom, že na přední sedačku? Aha, asi špatně pochopeno ale myšleno takhle: "Korba se taky připevňuje proti směru jízdy, rozhodně se to nepokládá jen tak na zadní sedačky"

alcikamar
23. kvě 2018

To přece nemuze byt bezpečné jako je vajíčko,nebo normalni autosedacka

xxx3d
23. kvě 2018

@barchen jo já jsem to tak pochopila, z toho tvého sdělení, jenže je to jinak, poutá se dozadu, jakoby se položí na zadní sedadla, tedy, už si tam nikdo jiný nesedne, celá zadní část je passé, protože je tam připoutaná ta hluboká korba.

xxx3d
23. kvě 2018

@alcikamar my jsme v tom malýho vozili do nějakých jeho tří měsíců, byl maličkej i na vajíčko, myslím i co se týká té novorozenecké vložky, prostě jsme využili toho, že můžeme použít tu naši korbu, nemají to všechny kočárky a samotná korba je pochopitelně připoutaná a mimi v ní taky.

evulinka27
23. kvě 2018

@xxx3d nojo, ale i tak si myslím, že vajíčka nejsou zakulacena pro nic za nic. při čelním nárazu se díky zakulacení rozprostírá váha do zad a méně trpí ramena a krční páteř.. nedovedu si představit, jak je to v plném lehu..

barchen
23. kvě 2018

@xxx3d Jakože ji tam dáš bokem? To slyším poprvé ale neříkám, že je to nemožné. Jenom korby, co jsem viděla, se poutají protisměru ne bokem. Nezkoušela jsem to ale viděla ve Francii.

misa357
23. kvě 2018

@alcikamar To opravdu není.

lmartinkova85
23. kvě 2018

Jane slalom to má taky tak, ze jde vozit v Korbe místo autosedačky...

matkacekatelka
23. kvě 2018

Jaké speciální úchyty musí mít korbička? Mám kočárek concord z druhé ruky. Ta paní od které ho máme říkala, že lze použít jako autosedačku. Malého sem v tom nevozila, ale pro další dítko uvažuju 😃

suzyz
23. kvě 2018

Holky my měli Concord Sleeper, dává se na zadní sedačku a upevní z obou stran pásem. Nepoužívali jsme skoro nic jiného, malá tam krásně cestovala stovky kilometrů až do cca 9 měs., není s tím vůbec žádný problém. Konkrétně k této korbě se nic dalšího už nemusí kupovat (myslím úchyty).

priefi
23. kvě 2018

@valovamisa to jako vazne? Nechapu, jak nekdo muze dobrovolne ohrozovat sve dite....

kejt29
23. kvě 2018

@meesha tak to je maso... My teda pouzivame jen a pouze vajicko a ani jsem nevedela, ze existuje neco jineho. Moje volba je ale jasna...

normalnimatka
23. kvě 2018

já bych se na tohle vykašlala a koupila bych radši tu klasickou atusoedačku a vybírala podle adac testů. tady se podle mě šetřit nevyplácí. přitom vajíčka jsou poměrně levná záležitost ještě...

barchen
23. kvě 2018

Ale děvčata. To, že něco neznáte, neznamená, že to neexistuje. Jsou země, kde se to používá běžně. Akorát, že do našeho pidi státu se mnohé věci nedovážejí, nevyplatí se to. Hluboká korba s příslušenstvím do auta začíná na částce, kterou u nás nikdo nedá ani za celou nejdražší trojkombinaci.

xxx3d
23. kvě 2018

@barchen jo no, ve Francii jsem to viděla taky 🙂 jenže my tady v ČR to máme na zadní sedadlo, nebo jsme měli. našla jsem nějakej odkaz

https://www.youtube.com/watch?v=aznbD6M9i94

bokem, no ano, po celé délce zadního sedadla doprostřed, a připoutaná je z obou stran.

xxx3d
23. kvě 2018

@evulinka27 určitě jo. Malej byl malej, ve vajíčku "plaval", do nějakých jeho tří měsíců jsme ho vozili v tý hluboký korbě když jsem jeli autem. Pak jsme koupili Doonu, a ta je teda skvělá, malej v ní jezdí od těch tří měsíců do teď.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/doona-plus-2v1-201...
za chvilku budeme muset koupit novou autosedačku, protože už je velkej a krčil by nožky... takže.

barchen
23. kvě 2018

@xxx3d Jo jo, takhle taky a i normálně proti směru. Poutat na pásy, plus takové vložky do korby. Prostorově to pak odpovídá dnešním autosedačkám s tou isofixovou základnou a tou teleskopickou "nohou". V menším autě je to natěsno, dát to za řidiče do protisměru, tak já bych se za volant nevešla. No jo, jsou státy, kde mají úplně jiné vychytávky a věci pro děti než my tady.

xxx3d
23. kvě 2018

@barchen přesně tak. 🙂

frndafrrr
23. kvě 2018

Concord slepper korba je také atestovaná pro přepravu v leže, sama korba má 5bodový pás a celá je dál ukotvená pásy, každopádně jsme ji měli 2x a ani jednou takto nevyužili. I ta cena korby zvlášť odpovídá, samotná stojí kolem 7-8t, v sadě už se vyplatí. Ale jen kvůli tomuto bych ji nekupovala (stála jsem o sporťák a korba se mi líbila vizuálně, narozdíl od druhé kompatibilní).

misa357
23. kvě 2018

@xxx3d Tohle je strašný.

misa357
23. kvě 2018

Z logiky věci, ta korba nemůže být tak bezpečná, jako vajíčko. Sakra ženský, přemýšlejte a nemyslete jen na pohodlí, tady jde o život.

suzyz
23. kvě 2018

@misa357 Tak teda tahle "logika věci" mi asi uniká - pokud je dítě připoutáno pětibodovými pásy, korba je připoutána pásy a má správně deformační zóny prověřené testy (ADAC), tak v čem přesně je ta "nebezpečnost" oproti vajíčku? Když teda pominu, že není vajíčko jako vajíčko...myslíte konkrétní typ nebo tvrdíte, že všechny vajíčka jsou bezpečnější než jakékoli korby certifikované na poutání do auta? Chápu, že názory se i na tohle mohou a budou lišit, ale tyhle výkřiky s nulovou informační hodnotou jakože jedna paní povídala, včetně dramatických prvků "sakra ženský, jde o život", teda moc nechápu....