Hluboká korba místo autosedačky?

valovamisa
23. kvě 2018

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenost s cestováním s hlubokou korbou místo vajíčka. Známí tak jezdí, ale mají na to uspůsobenou korbu. Prosím nevíte kde by se daly koupit úchyty a pásy na korbu a zda to je povoleno ve Slovinsku, Chorvatsku? Děkuji moc

zelenaesmolda
25. kvě 2018

@normalnimatka zrovna vcera byl na novinkach clanek o tom,jak EU zvazuje povinne zavedeni dalsich bezpecnostnich prvku do povinne vybavy aut a tos mela videt ty komentare pod tim,jdete do pr... EU,horsi jak za komancu apod.Pritom je to jenom dobre ze se zvysuje bezpecnost provozu

misa357
25. kvě 2018

@normalnimatka Minimální počet nehod ve vysoké rychlosti, skončí nárazem z boku, nebo čelně. Často to auto udělá několik kotrmelců, skončí na střeše, na boku, na čumáku...... To na koleji prostě neotestují.

normalnimatka
25. kvě 2018

@misa357 ale tak stejně ta bezpečnost autosedaček testovanejch teda na kolejích bude pak odpovídat zhruba míře bezpečnosti při těch horších věcech, ne? protože prostě jde o to, jak dobře to dítě tam drží...

normalnimatka
25. kvě 2018

@misa357 hm, to si moc nepočtu:D

veronicka89
25. kvě 2018

Vy tady resite velke nehody crash testy kolejnice.... Pochopil nekdo ze kdyz takhle ve meste ridic prudce zabrzdi nebo do nej lehce najede ze to muze mit silene nasledky u maleho miminka v tehle korbe ??? Vzdyt tam nema vubec fixovanou hlavu ...ta hlava se nema ani do ceho zaborit nic...

misa357
25. kvě 2018

@veronicka89 Ale jo, já to chápu zcela jasně. Jen odpovídám na dotaz, jak jsou testy ADAC zavádějící.

misa357
25. kvě 2018

@normalnimatka Překladač pomůže.

kristyn.g
25. kvě 2018

@veronicka89 hlava se vylomí do strany, tělo budou držet super pásy.. mě se líbí ty autosedačky jak mají kolem hlavičky tvarované "polstrování" nebo co to je.
@misa357 autosedačka která nevydrží čelní náraz jistě nevydrží několik přemetů a náraz. Při výběru čehokoliv koukám na jednotlivé hodnocené body ne na celkovou známku jenom.

hojda
25. kvě 2018

Tak do korby bych z důvodu bezpečnosti vůbec nešla a asi bych si rozmyslela jestli takto malé mimino musí asolvovat, tak dlouhou cestu autem☹.

misa357
25. kvě 2018

@normalnimatka Jenže pokud dobře drží v sedačce při nárazu ze předu, tak nemusí držet při převrácení. Ale nejde JEN o to, aby nevypadlo ze sedačky. Je důležitá i bezpečnost pokud v ní zůstane. Špatně nandaný pás může taky způsobit zranění a když si mimino zlomí vaz, protože narazilo hlavou do bočnice korbicky, tak ke taky k ho.nu fakt, že z ní nevypadlo.

misa357
25. kvě 2018

@kristyn.g Jde o to, že některáje je při tom čelním nárazu ok, ale při převrácení selže. To je ten problém, když se testuje jen na kolejnicích.

normalnimatka
25. kvě 2018

@misa357 hm... to je teda bezva... díky. každopádně myslim, že po tom konečným výběru, kterej završil xtejdenní řešení to snad radši číst teď nebudu:D aspoň to převrácení by adac moh zahrnout do testování. je celkem podstatný, jesi pak dítě vypadne, když je jinak sedačka hodnocená dobře a spousta lidí si ji koupí na základě dobrejch výsledků..:/

misa357
25. kvě 2018

Pokud sháníte sedačku, doporučuji přečíst zde http://protismeru.cz Na fb Vám pak poradí s dotazy, je tam i hodně srovnání, kombinace do různých vozů, atd... Nejdřív si dejte chvíli voraz od sedaček a pak to zas půjde.

misa357
25. kvě 2018
normalnimatka
25. kvě 2018

@misa357 budu řešit až s další sedačkou za pár let... stejně jsem se musela smířit s tím, že to není ideální, když dítě nesnese pultovou (a ani se mu nedivim), když nesnese bejt proti směru a nemáme isofix....jo a ejště máme třeba docela starý auto:D to všecko třeba tu bezpečnost ještě o něco snižuje, i když sme vybírali v rámci možností to nej.

misa357
25. kvě 2018

@normalnimatka Opravdu vadil protisměr, nebo vajíčko? Náš malej nenáviděl vejce, ale ve velký je spokojenej, i když je protisměrná. Nikde jinde nevydrží spát tak dlouho v kuse a to i v zaparkovaném autě. Isofix není potřeba, sám o sobě není bezpečnější, než pásy. Jen je blbuvzdornej, při instalaci.

normalnimatka
25. kvě 2018

@misa357 my sme to nezkoušeli. ale ve vejci byl fakt nasranej. vozili sme ho i x měsíců nespokojenosti, do 19 měsíců, pak už to fakt nešlo. on prostě chce koukat a vzadu vidí houby. vůbec si v autě nehraje, nečte, nic... jo a hlavně nespí:D takže máme zato, že by tam fakt nebyl rád:/ takhle kouká, nikde se nevyklání, je tam relativně rád.
jinak já mám za to, že isofix opravdu horší je. že se prostě nehne z místa. i jsem porovnávala pár konkrétních sedaček, jak byly testovaný na pásech vs na isofixu. moc jich takhle asi netestovali, ale vždycky pásy vyšly třeba o 10% hůř na bezpečnosti. docela jsem to koumala, vybrala jsem si nakonec pár sedaček, který byly právě na iso, jenže nebyly testovaný na pásech, ak dyž jsem pak viděla, že u jinejch to na pásech vycházelo hůř, tak jsem to radši neriskla.
ale nehrotíme to zas nejvíc na světě. nejezdíme každej den, nejezdíme po dálnicích... stejnak je to osud. dyž se má něco posrat, tak se něco posere. takže jako snažit se o bezpečnost jo, ale ne za každou cenu. třeba bych kvůli tomu fakt nekupovala novější auto, nebo si nebudu kupovat každejch pár let novou sedačku, protože ty plasty v autě trpěj horkem a zimou...prostě se spolehnu na to, že to bude ok.

misa357
25. kvě 2018

@normalnimatka Ale ten výhled v protisměru je stejný, jako posměru. Ty přední sedačky neumožňují velký rozhled dopředu, jde o to, že ve vejci dítě nevidí ani z bočního okýnka, kdežto ve velký sedačce ano. A to bez ohledu na směr.

normalnimatka
25. kvě 2018

@misa357 když si dám voči tam, kde je má dítě, tak vidí na půlku předního skla.... v protisměrný vidí jen do boku.

petrasipkova1
25. kvě 2018
zelenaesmolda
25. kvě 2018

@normalnimatka tak na jednu stranu se tady resi bezpecnost a na druhou stranu nebudete kupovat kazdych par let novou sedacku i kdyz vite ze unava materialu ma na bezpecnost zasadni vliv?opravdu chcete setrit na necem,co vasemu diteti muze zachranit zivot?

veronicka89
25. kvě 2018

Jinak my jsme po vajicku koupili v pul roce protismernou recaro zero . maly bude mit za 3 mesice 3 roky a porad v ni jezdi a verim ze ji za pulku ceny prodame ( öokud si ji nenechame ...coz asi mozna jo )
Takze od 6m v ni jezdil ( je od narozeni) a perfektne videl i v protismeru ptz je sedacka hodne vysoko 😉 takze za me perfektni investice 😉

gabrolo
5. čer 2018

@zelenaesmolda Jo tak, já jsem to právě slyšela poprvé, tak jsem se divila. Tak to se schválně na ně podívám jak to vypadá. No vidím, že se musím ještě hodně učit 🙂.

bupi1234
18. zář 2018

Prepáčte mi ak je to hlúposť, ale cestujeme dosť dlhú cestu na SR, keby mal niekto požičať autosedačku ktorá sa dá polohovať prípadne zapoziciam svoju na ten čas- máme Joie

veronicka89
18. zář 2018

@bupi1234 jeste existuje kiddy ( je dost draha ) a ta je uplne obyc autosedacka ktera se da dat uplne do lehu i za jizdy 😉

bupi1234
18. zář 2018

@veronicka89 veď to že na jednu dve cesty kupovať:( potom pôjde no normálnej🙂

veronicka89
18. zář 2018

@bupi1234 pro jak stare dite to mate ? Ptz v popisku mate ze ma dite vice jak 2 roky ?

bupi1234
18. zář 2018

@veronicka89 och pardon mám 6m holku ešte;) už dlho som tu nebola hihi