Jakou autosedačku hned po vajíčku?

lindapp88
21. kvě 2017

Zdravím. Měla bych dotaz. Malému je 9měsíců,má necelých 8kg. Máme vajíčko od maxi cosi, jsme spokojený, ale už mu trochu ze sedačky koukají nožičky. Budeme muset za chvíli pořídit tu další sedačku, ale jakou? Asi už má smysl koupit tu 9-36kg, než tu menší a za nějaký čas zase kupovat další. S jakou značkou máte zkušenosti, popřípadě, podle čeho vybírat a co by sedačka měla mít? Díky 🙂

tetajanka
21. kvě 2017

Já ani tak nepřidám zkušenosti jako spíš jen tip - my máme pro 14měsíční dceru autosedačku Kiddy Guardianfix 3, je to do těch 36 kil a jsme spokojení, neshledáváme na ní žádné nedostatky 🙂 Ochranný pultík dceři taky nijak nevadil, takže za nás v pohodě. Obecně je Kiddy značka kvalitní, v testech se umisťuje na předních příčkách, cena byla 8 a půl tisíc.

muhehehe
21. kvě 2017

Já jsem dala na doporučení a máme Römer (typ Duo... ale ony se ty jejich různé typy až tak dramaticky neliší). Römer dopadá dobře v testech, hodně lidí v okolí ho má, tak jsem mohla i omrknout... ale smozřejmě existuje plno jiných dobrých sedaček. Podstatné pro mne bylo aby se dala alespoň trochu polohovat, dcera byla v době přechodu do větší sedačky taková málo pevná hubená žížalka a taky je velký sedačkový spáč, tak aby se ta sedačka dala alespoň trošku naklopit do nějakého polosedu a mohla si v ní pohodlně schrupnout, v nějaké moc vzpřímené poloze by se nám asi trochu hroutila a padala by jí dopředu hlavička.. máme tu 9-18 kg a že pak budeme muset kupovat zas další, mne netrápí... to je za strašně dlouhou dobu, než dítě přibere z deseti kilo na 18, děti po roce života zas tak rychle už nepřibírají...

moniiss
21. kvě 2017

My mame Cybex 9-18 kg.

keeshka
21. kvě 2017

Tak předně, že koukají z vajíčka nožičky nevadí, nesmí koukat hlavička. My jsme taky měli Maxi cosi vajíčko a u druhé jsem byla rozhodnutá, že to musí být kategorie do 18kg, všude se píše, že je to bezpečnější než kupovat rovnou velkou. A zároveň jsem chtěla obousměrnou, aby co to jde jezdila v protisměru a samozřejmě dopadla dobře v testování. Nakonec máme Maxi-cosi Milofix, co vše splňovala a naprostá spokojenost 🙂.

summer2012
22. kvě 2017

Máme Britax Römer Safefix plus 9-18 a jsme moc spokojený. Teď je mu 2,5 a má cca 13-14 kg takže v ní určitě ještě vydrží a v srpnu čekáme druhé takže až doroste do téhle, dostane ten první větší 😉

yerry
22. kvě 2017

@lindapp88 já jsem měla při dceru Romer King plus... Zůstane mi i pro druhou dceru... Dnes bych koupila stejnou akorát s isofixem...

zouzelka
22. kvě 2017

Máme Cybex Pallas 2 na cestu autem s dědou (my auto nemáme) a oba synkové v ní byli spokojení a mě se líbí ten pultík, že je to pro dítě bezpečnější než pásy.

lucie_j
22. kvě 2017

Máme taky Cybex s pultíkem. Když dítě usne, tak mu nevisí hlava dolů, ale zůstane opřená o opěradlo, protože to jak má ručičky přes pultík ho drží ve vzpřímené poloze.

lindapp88
autor
22. kvě 2017

Tak jak to tak čtu,vůbec jsem netušila, že jsou i polohovatelný. musím to ještě nastudovat. @keeshka -mně někdo říkal,že když koukaj hodně nožičky,že je to taky špatně. Malý ve vajíčku ještě vydrží, ale dlouho už ne, tak proto se zajímam kdo jakou má zkušenost a jak jste spokojený. Každopádně děkuju všem za názory 😉🙂

anniesfibis
22. kvě 2017

rommer dualfix

muhehehe
22. kvě 2017

@lindapp88 my jsme vajíčko dávali pryč až někdy v roce a kousek (teď má dcera 20 měsíců a má 10 kilo...), ve vajíčku se jí krásně chrnělo, váhově jsme nebyli ,,nad limitem" (měli jsme takové prostorné polohovací vajíčko do 13 kg)... ale pak prostě byla do vajíčka už dlouhá a koukaly jí nohy- už docela dost.. ono z bezpečnostních důvodů si myslím, že to je asi jedno (nedovedu si představit, v čem by to mělo vadit), že koukají nohy, ale pak už jde spíš o pohodlí mimča- je naprd, když musí mít nohy pokrčené a opřené o sedadlo... našemu dítěti to teda zjevně nevadilo, ale už nám to přišlo trochu blbý 🙂 🙂

muhehehe
22. kvě 2017

@lindapp88 a jinak- to polohování (samozřejmě u těchto větších sedaček to nejde úplně do lehu.. ale aspoň trošku, i to je docela poznat) je podle mne fakt super.. pokud je tvému prckovi 9 měsíců, tak si myslím, že mu v nějaké trochu naklápěcí bude taky lépe, než aby takto malý musel sedět víceméně rovně. Mě teda připadá fakt otřesný když vidím že spícímu maličkému dítěti visí hlava dopředu.. když je trošku naklopené, tak se prostě opře o sedačku. Mě by se tak taky spalo líp, být miminem 🙂

dzogobela
22. kvě 2017

Presne tak, presahujici nohy nevadi, jde o to, aby nepresahovala hlava a pak taky samozrejme o to, aby tam dite bylo spokojene 🙂 ale pokud mate jen 8 kg v 9 mesicich, tak bych volila spis tu polohovatelnou sedacku 9-18 kg, aby v ni mimco.nebylo tak utopene. A taky asi s moznosti protismerne jizdy, pokud ho chcete presouvat uz ted nekdy 🙂 Preju dobry vyber, ja obecne verim sedackam Romer. Ale chce to i vyzkouset.

verunka_korunka
22. kvě 2017

@lindapp88 ve vajicku ti muze zustat dokud je hlavicka chráněná a nevyleza ven. Nohy jsou jedno. Dcera ve vajicku od maxi cosi vydrzela do 13m, kdyz ji chybelo k okraji sedacky hlavickou tak 1cm, kupovali jsme další. Tim ze je hubena, byla jasna valba mensi kategorie, tedy 9-18. Vetsi rozsah sedacky znamenal ze se v tom mala "topila". Takze my koupili romer king ls, bez isofixu. A to ze nejde dat tahle sedacka do protismeru, to nam nevadi. Stejne v tom vajicku uz byla nevrla prave proto, ze nic nevidela a chtela videt. Ted kdyz uz jezdi po smeru je vic v klidu a nevzteka se 😉

meta123456789
23. kvě 2017

My máme Maxi Cosi Pearl, je to 9-18 kg. Máme základnu isofix, na které bylo už vajíčko, Pearl se na tu základnu připíná taky, takže u nás jsme ani jinou variantu nehledali.

lindapp88
autor
23. kvě 2017

Ty jo,takovejch typů a rad. Moc děkuju všem 😉👍