Musím s větší sedačkou koupit i novou základnu isofixu?

nowe
16. pro 2015

Holky pomoc. Vůbec se v tom nevyznám. Když koupím základnu isofix na autosedačku třeba 9-18kg značky Römer. Když pak budu kupovat větší autosedačku stejné značky, musím koupit i novou základnu isofixu? Jsem z toho zmatená 😕 Kdo má jaké zkušenosti,podělte se 🙂

junkka
16. pro 2015

Isofixova zakladna jedné značky by měla pasovat na všechny jejich výrobky 😉

nowe
autor
16. pro 2015

@junkka tak aspoň něco kladného 😉

dennj
16. pro 2015

Ahoj, nebo druhá možnost koupíš rovnou autosedačku s isofixem 🙂 My třeba máme jen autosedačky od Romera a máme je rovnou s isofixem, ani si nejsem jistá, že by Romer dělal báze čili základny.

bm77
16. pro 2015

Pro vajíčko Romer je ta základna, tzv. báze. Do ní se nacvakce vajíčko. Pro větší (od 9 do 18, od 15 do...x ) už žádná základna není, isofix, tedy ty dva "háky" jsou přímo součástí autosedačky a nacvaknou se na "očka", co jsou v autě. báze pro to, aby se vajíčko moho vyndat a nést.

jaajaa
16. pro 2015

Zakladna je jen a jen pro vajicko. Vetsi sedacky uz maji isofix zabudovany- pozor nemaji ho vsechny sedacky.

nowe
autor
16. pro 2015

Takže když mám vyhlédlou autosedačku třeba römer duo plus,tak už to je i se zabudovaným isofixem? A do auta už nic kupovat nemusím?

dennj
16. pro 2015

Přesně tak, v sedačce už je zabudovaný isofix, lze tedy připnout do auta přímo na isofix, pokud ho v autě nemáš, tak lze tuto autosedačku připoutat pásem 🙂 Žádná základna k tomuto typu potřeba opravdu není. Do této autosedačky můžeš dát dítko od 9 kg nebo pokud už dokáže samostatně sedět a nemá ještě podmíněných 9 kg.

bm77
16. pro 2015

@nowe ano, ta už isofix má a nic nedokupujete. Měla jsem ji taky 🙂

nowe
autor
16. pro 2015

Holky díky,už mám přehled. Musela jsem očíhnout auto a už chápu na jakém principu to funguje 😀