Pocení v autosedačce. Co s tím?

optimistic
27. čer 2023

Dobrý den, co vám funguje, aby se děti v autosedačce teď v létě nepotily? Napadá mě merino vložka, outlast oblečení, ale nemám zkušenost. Máte konkrétní typy? Předem děkuji 🙂

veru181
27. čer 2023

📌 Taky zrovna přemýšlím a hledám 🙂

martulka88
27. čer 2023

@optimistic Máme koupenou vložku z feedo čilevné kočarky (nejsem si jistá) na doporučení od prodavačky (stálo to něco přes 500,-) a teda syn se potil i tak....

michaela666
27. čer 2023

📌Taky teď řeším a mám doporučení na merino vložku, tak doufám že pomůže.

j.a.n.i
27. čer 2023

@optimistic klimatizace

optimistic
autor
27. čer 2023

@michaela666 a jakou konkrétní, prosím?

michaela666
27. čer 2023

@optimistic Máme pokračovací sedačku 9-18kg a do ní budu pořizovat tuhle https://www.zkusmerino.cz/merino-podlozka-do-au...
Všimla jsem si, že ji hodně maminky doporučují i na fb ve skupině o autosedačkách.

gdpr
27. čer 2023

Mame klimatizaciu a ani raz sa mi nestalo, zeby sa spotili... Ale minuly rok, ked sme ju mali pokazenu som sa snazila aspon na jednej strane nechat kusok otvorene okno nech dozadu velmi nefuka ale niektore dni som aj napriek tomu bola aj ja spotena 😂

michaela666
27. čer 2023

@gdpr Ono asi záleží i na materiálu výplní a potahů v autosedačce. Jezdíme s klimatizací, malá má lněné oblečení a stejně záda úplně mokré. Takže po každé cestě delší jak 20 minut musím převlékat.

viktorieraketka
28. čer 2023

Zkoušeli jsme už snad všechno, nakonec jsme opět skončili u toho, že s sebou vozíme náhradní oblečení.

makovice88
28. čer 2023

My mame klimatizaci, specialni podlozku v sedacce, merino obleceni a deti mam mokre obe dve. 😂 Takze radu nemam, proste jen vzdy balim s sebou kopu nahradniho obleceni. Mozna, az budou jednou oba v posmeru, tak se to zlepsi. 😁

optimistic
autor
28. čer 2023

Moc děkuji za příspěvky. Koukám na ty merino podložky a je to velmi tlustý chlup :O vím, že to má odvádět pot a maminky si to chválí. Ale logicky mi přijde, že se v tom dítě potit bude...

zekrt
28. čer 2023

Oblečení moira, nebo jiné funkční, podložka co má strukturu "plástve", už nevím jakou značku jsme měli, ale docela to pomáhalo.

zekrt
28. čer 2023

Už vím. Aeromoov podložka.

ekou
28. čer 2023

Mám náhradní oblečení na převlečení

michaela666
28. čer 2023

@optimistic Nemám zkušenost přímo s merinem, ale vlněné oblečení nosím běžně v letních vedrech a ač jsou to šaty s dlouhým rukávem a délkou až na zem, tak spocená nejsem. Teplo je mi v tom prvních 10 minut než si tělo udělá svoje mikroklima. Merino má stejné vlastnosti, na dotek je jemnější a příjemnější, takže předpokládám že s tím pocením to bude stejné jako u mě.

jana_zofie
1. črc 2023

Merino obleceni (merino+hedvabi) funguje dobre. Ale vic mam outlastu. Mam ho radsi (miluju tu udrzbu "jebnitodopracky", hlidat u merina jak to peru a v cem to peru mne neba). Tvrdi se, ze merino je lepsi protoze Outlast casem "naplni kapacitu", ale mne se nikdy nestalo, max. lehce navlhly pocit a ten se prakticky hned vyvetral. Na druhou stranu mame klimu, takze v tom aute nikdy neni vylozena sauna.

sorboni30
1. črc 2023

@optimistic když jsem jezdila v létě s dvojčaty, dávala jsem pod ně do autosedačky látkovou plenku..jinak mírně klimatizací. Než naložím děti zchladit auto aby nebylo rozpálené.. jezdíme z klimatizací na 22-23 stupňů a nikdy žádný problém. Jinak mít náhradní oblečení na převlečení když vybereš dítko ven z auta

jerrabina
1. črc 2023

Já pod dceru do kočárku dávala ovčí kožešinku. Je to báječný materiál, protože v zimě hřeje a v létě chladí a může pod tím proudit vzduch. A jako bonus se na tom úplně malým miminkům nedeformuje hlavička - jen ty běžné kožešiny pouští chlupy, to je asi jediná nevýhoda k miminku teď se synem máme auto a hledám něco podobného. Mám koupenou tu aeromoov podložku, tak uvidíme. Včera mi přišla zpráva, že balíček dorazil 😁

slunecnice7
1. črc 2023

@optimistic lehce klimatizace, bambusove obleceni a zatmavene okna 😉

andreacantu
13. led 2024

@optimistic vlozka do autosedacky merino nebo cista bavlna zatahnout stineni na okne. V horkem lete pokud to jde jezdit brzo rano nebo pozdeji. Nic jineho neudelas.