• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podle čeho vybíráte autosedačku 9-18 kg?

17. března 2010 
ahoj, máme drobné dítě, které se zatím vejde do vajíčka, i když mu bude 11 měs., má totiž jen 8 kg. přesto už musím uvažovat o koupi pořádné autosedačky. jasno mám zatím jen v tom, že bude do 18 kg, jinak nevím. Co je důležité? Pokud už nějakou autosedačku máte, co je dobré a co je nevýhoda? díky za vaše zkušenosti.
11. bře 2010 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
koukni na diskusi sedacky 9-18 X 9-36 (stejne te tam asi nasmeruji...), tam najdes vse. Rozhodne nejdulezitejsi jsou asi crash testy, my zrovna v nedeli koupili Romer King Plus (jeste zakrslejsi dite, doted jezdila ve vajicku, 8.6kg)
11. bře 2010 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Nikdo neporadí? fakt se mi nechce číst 50 stran diskuze, viz výše..
12. bře 2010 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak my jsme vybrali také romer king plus. Řídili jsme se crash testy, pak jsme chtěli ať se dá polohovat - hodně využíváme při spaní, dále aby ten záhlavník byl taky posunovací - pří růstu dítěte a aby byl hlavně dost do stran, samozřejmě sundávací a prací potah, ale hlavně jak píše zlatouch ty crash testy. Tato sedačka je fakt jedna z nejlepších.
13. bře 2010 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Přesně tak jak píšou holky - nejdůležitější je se řídit bezpečností - na netu najdeš výsledky testů od ADACu, pak jsem ještě viděla testy polského automotoklubu (zkratku ani stránky už si bohužel evybavím) - ale u obou byly výsledky +/- stejné. Z těch testů nejlépe vychází Romer King Plus a maxi Cosi Tobi (pokud nechceš isofix), a úplně bezkonkurenčně vychází sedačka BeSafe izi combi - dítě v ní sedí až do 4 let proti směru jízdy jako ve vajíčku. (Ale bohužel se nevejde do všech aut :unamused: )
Určitě je ale také dobré podívat se na upínání (každá sedačka se přivazuje trochu jinak) a znám pár lidí, kteří po koupi zjistili, že mají krátké pásy v autě a autosedačku tam nepřivážou.
14. bře 2010 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme měli vybranou MC a nebo Romer. Rozhodli jsme při posazení malého do autosedajdy v prodejně. Takže máme doma Romer King Plus.
My tedy máme opačný "problém" - malý je dost douhý, takže ve vajíčku je teď akorát, má ty dva centimetry k okraji hlavičkou, takže kousek povyroste a musí do větší.
14. bře 2010 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí
A s isofixem vychazi nejlip jaka? :slight_smile: Koukali jsme vcera na Romer Duo Plus...nemam ale moc cas prochazet obchody :frowning2:
Dik :dizzy_face:
14. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
a nevíte, jak se dá zjistit, jestli mám v autě dostatečně dlouhé pásy?? U mně to vychází asi na tu maxi cosi tobi..
17. bře 2010 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
A proc nejdes do kategorie 9-25? ja jsem teda spokojena a chvilku vydrzi
17. bře 2010 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, no, je to boj, vybrat to nejlepší.
My se rozhodovali mezi Romerem Kingem, Recarem a MC Tobi. Nakonec vyhrála Tobi, i vajíčko jsme měli od MC a byli jsme s ním moc spokojení! :slight_smile:
Romer není špatnej, ale nelíbily se mi materiály potahů. Tobi se možná zdá o něco menší, ale má super pásání a vypadá fakt bezpečně a kvalitně. Zatím teda malého ještě vozíme ve vajíčku, doku do něj vleze, je to nejbezpečnějí a pohodlný, že ho kamkoliv přenesem - i spícího.
17. bře 2010 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek