Poraďte polohovatelnou autosedačku pro roční holčičku

diamanta
29. srp 2014

Ahoj. Prvně se chci zeptat, od kdy smí mít dítě jen podsedák. Máme syna v sedačce Storchenmuehle SP starlight a je to teda zoufalej obrázek, jak je tam napěchovanej a hlavu má až u střechy. Za druhý, jak jsem se dočetla, nejbezpečnější sedačky jsou Romer, Storchenmuehle....a co takhle Caretero? Nevíte? Nenašla jsem recenzi na bezpečnost. Mám roční holčičku, moc jí to teda ještě nesedí, tak bych brala takovou, kdy jde lehce napolohovat. Na sedačky za 5 tisíc nemám, ale tři a půl bych dala. TAkové ty Babypoint nebo Nania to vůbec neberu v potaz...

samasa
29. srp 2014

@diamanta Ahoj ja som pozerala tu Romer... a poviem ti..velmi ma neoslovilo, to že sa dá polohovat velmi málo...ano ja viem že splna miliony testov a cena tiež tomu zodpovedá, ale nám prosto nevyhovovala, kedže cestuje velmi vela a dlho... kupili sme nakoniec ZOOTY.. priputáva sa pásom do auta.. pás sa na sedačku dokonca naklikuje ešte takými dvomi veeeelmi silno držiacimi zarážkami...a skušala som čo vydrží ked ju budem škubat...a ani sa nehla....je makkučká, a hlavne poloha u romer v lahu je u nás poloha v sede... takže ked malinky zaspinka vydrží spinkat aj 5- 6 hodín,,,lebo akoby ležká vo vajíčku... len neviem či sa tu dá ešte zohnat nová... máme ju po staršom synovi...a nová stála vtedy cca 4 tisícky..

loafeer
29. srp 2014

@diamanta na podsedák tuším od 15ti kil....my řešili autosedačky předloni, manžel se tím hodně zabýval, řešil D testy atp....V podstatě z toho vyšlo, že všecky sedačky MUSÍ splňvoat stejné atesty- projít stejnýma crash testama atd, takže jsme koupili nějakou značku teď nevím, stála kolem 2tis....takže cena dobrá....ale samo, že nám všude cpali nejdražšího Romera....

martula02
29. srp 2014

Holky kde koupit nejlip v Brne autosedacku? Vubec netusim kde je mam hledat. Diky 🙂

veruska007
29. srp 2014

@diamanta My máme na oba kluky Storchenmuhle starlight SP, nedám na ni dopustit. Nejmladší ji dostane k Vánocím. V Romerovi kluci moc ukotvení nebyli, nelíbilo se jim to, při usnutí přepadávali dopředu a dokázali se z ní vyvléct. Caretero jsme zkoukli v obchodě, vypadá na první pohled dobře, ale je o hodně lehčí, takže asi bude méně kvalitní ten plast - to je jak u vajíček (autosedaček), ty polské jsou strašně lehounké oproti těm kvalitnějším.

@martula02 Největší výběr asi na Tomkově nám., kočárky Balli.

martula02
29. srp 2014

@veruska007 diky, koukala jsem na net a hned prvni mi padla do oka 🙂

diamanta
autor
29. srp 2014

@martula02 a jaká?

martula02
30. srp 2014

@diamanta koukala jsem na zopa a 4baby

diamanta
autor
31. srp 2014

@martula02
@veruska007
@samasa
@loafeer
Tak mám znova dotaz. Synovi jsem vzala tu Storchenmuehle Starlight SP, vrátila do ní všechny ty vložky, vmontovala zpět pětibodový pás, a to s tím, že to dám na dceru 13. měsíc. Je to ale vhodný? Ona totiž né tak úplně ještě sedí. Sedá si sama, to ano, ale různě je podepřená, dlouho to nevydrží a je taková gumovitá...tak nevím. Ale už se nemůžu dívat, jak je v tom vajíčku špatně. Vajíčko má být do 13 kg, jenže ona jí přečuhuje celá hlava, a v případě nárazu je hlava nejen taková "vystavená", ale proti pohybu setrvačností vpřed by ji měly zadržet jen ty ramenní pásy, který jí vedou od rozkroku přes ramena a okolo ramen za záda dolů k lopatkám, čili naprostá hrůza a nebezpečné. Pás by měl být zapuštěn do vajíčka v úrovni nad ramínkama, a ne za zády na lopatkách...co si myslíte, který ze dvou sedaček nyní zvolit?? Ještě pořád vajíčko, když vidím, že už nic není správně, nebo tu Storchenmuehle s pětibodovým a vložkama (9-36kg), která je spíš do sedu? Ona tedy údajně jde polohovat, ale to je opravdu jen takový výsměch o pár centimetrů, o žádný pololeh se rozhodně nejedná...tak nevím. Poraďte 😒

ratatooy
31. srp 2014

caretero rozhodně ne,je to polskej šunt,na podsedák smí od nějaké určité výšky myslím kvuli pásu aby nešel přes krk ale osobně bych do něj nešla,nechrání dítě před bočním nárazem což u autosedaček je to hlavní,koukni po cybex vítěz testů a třeba cybex solution se dá koupit už za dobrou cenu.mi máme romer a když jsem sundala pásy a vytáhla opěrku výš tak se tam pořád dobře vyjde 4letej,zatím,pak asi pujdu taky do ty cybex
jinak romer 9-36kg má jednu polohu do lehu ale není to uplny leh ale malej tam byl od 9měsicu pak je ta střední varianta 9-18 kde je jakoby vajíčko v sedačce které se polohuje na velké kouli

ratatooy
31. srp 2014

@diamanta pokud jen trošku přečuhuje hlava tak do vajíčka už jen na vlastní nebezpečí z tohoto duvodu byl první od 9m ve velký sedačce nechtěla se nám kupovat střední ale zprávně by to tak mělo být ,hlavně když sama nesedí uplně

diamanta
autor
31. srp 2014

@ratatooy jasný, takže vajíčko je fakt nebezpečný...mě to už přišlo. Juknu po mezistupni v bazarech. Díky

ratatooy
31. srp 2014

@diamanta jj taky to ted řeším,malymu už taky přečuhuje,a ted nevím jestli novou,nebo bazar,nebo po starším a jemu koupit novou,no je to boj,hlavně to není malá částka ale zase jde o bezpečí

ratatooy
31. srp 2014

@diamanta https://www.mall.cz/autosedacky-15-36kg/cybex-s... kouknite na toto ty jsou dobrý a na youtube se koknite na nejaky video

bambullkaa
31. srp 2014

Pokud chceš zn. Caretero tak model Diablo XL Plus. Jinak já mám Römer Safefix Big Giraffe a polohování mi přijde dostatečné. No, a pak jsou super od Cybex třeba Pallas 2-Fix ta jde taky dobře polohovat.

diamanta
autor
31. srp 2014

@ratatooy tu máme na 6ti letýho 🙂 pak manžel má Recaro 18-36 a zbývá Storchenmuehle 9-36, tak tu bych dala na dceru čouhající z vajíčka, ale ten sklon je pro neseďáka nic moc, i když je polohovatelná...

diamanta
autor
31. srp 2014

@ratatooy
@bambullkaa
a nevíte zda i 9-18 kg (ne vajíčko) sedačka může být proti směru jízdy?

bambullkaa
31. srp 2014

Ne, nemůže. V protisměru lze vozit v autosedačkách Römer First Class a Cybex Sirona. Ty jsou špičky ve své třídě. Klidně se mě na cokoli zeptej, ráda ti pomůžu ;)

bambullkaa
31. srp 2014

Jak jsem poslala odkazy tak tam jsem nakupovala autosedačku. Kupovala jsem přes net. Super obchod 🙂 a umí i poradit s výběrem.

diamanta
autor
31. srp 2014

@bambullkaa A to caretero je prosím Tebe dobrá značka? Je to hodně levné v porovnání s jinými. Já začla uvažovat o autosedačce s pultíkem. Shrnu ten problém: holka je velká, hlavu z vajíčka má ven. Ovšem nesedí, krk má nejistej jak Špejbl, takže by neměla sedět po směru. Jenže ty 9-18 co koukám, mají zas malou boční ochranu, a taky sice jdou proti směru, ale náraz může přijít i z jiného směru, a to neřeší. Kdežto pultík to řeší vše, a pultíkové jsou hodně kryté i z boku. Jenže: nevíš která s pultíkem jde hodně napolohovat do lehu aby té naší se nehoupal krk jak Spejblovi?? Děkuju za radu, ty jsi profi?

ratatooy
1. zář 2014

@diamanta nemuže myslím že taková se nedělá není to už pak bezpečné

ratatooy
1. zář 2014

@diamanta pokud nebereš v potaz nania a babypoint tak caretero neber v potaz už vubec

alisek
1. zář 2014

pořídila bych 9-18kg i třeba už použitou ale roční dítě bych nestrčila do sedačky 9-36kg, navíc když pořádně sama nesedí.
aused. s tím pultíkem, viděšla jsem na živo, je to teda velká ochrana ale chudák dítě je tam sevřené a nic nemůže za jízdy dělat (prohlížet knížku, hrát si s hračkou atd.), a pokud je dítě větší, rozuměj silnější, tak tam bude teda hodně zmáčknuté. my měli romer 9-18kg a byla jsem s ní spokojená i s tím polohováním, je dostatečný

killi
1. zář 2014

@alisek viděla jste na živo třeba autosedačku Kiddy guardianFixpro? Má pultík, je od 9-36kg a rozhodně nemůžu souhlasit, že třeba je v ní dítě sevřené, nemůže si hrát atd. Sedačka se přizpůsobí výškou a šířkou proporcím těla dítěte. Seděla v ní moje 8 mesíční dcera tak i 7 letá dcera a díky nadstavovacímu jednoduchému mechanismu měli obě místa dost. Takže v ní můžou jezdit obě pohodlně do 12 let. 😉