Potahy u autosedaček Romer-Britax. Máte s nimi zkušenosti?

zdenkapo
2. říj 2009

Máte některá zkušenost s potahy u autosedaček Britax-Romer Evolva 123 Plus (ultra),jsou stejné jako u Kid čí Kidfox,jsou to Robbie,Benno,Claire,Ellen a Emilly. Je to řada trendline. Jde mi o to,zda jsou odolné,neprošoupají se a hlavně jaká barva je nej. Mě se docela líbí ta černá- Benno,ale není příliš vyhřátá ze sluníčka?

josifek
2. říj 2009

Zdenko u nás ve firmě ji prodávají vím že ji kupovala kolegyně a je s ní moc spokojená tady je kontakt a jsme asi o hodně levnější 😉
http://www.britax.cz/katalog.php?idg=39

zdenkapo
autor
2. říj 2009

josifek- nejde mi o to kde ji koupit,vim kde a o 500,-Kč ještě levnější 😉 chci znát názor na potahy trendline 2009, hlavně zda je lepší tmavší,či světlejší.... osobně myslím,že kvůli údržbě a ušpiněni je lepší tmavší,ale obávám se toho slunce

nanika
2. říj 2009

Zdenka, tej farby by som sa obavala aj ja. My mame Claire, je to taka cokoladova s bezovym akoby menzestrom, tiez som sa bala udrzby, ale to su take potahy, ze ti aj cokolada a zmrzlina z nich pusti, tak toho by som sa nebala. Pretym sme mali King farba tusim Robbie, po jednom dietati a nase posobenie ta autosedacka akosi ani nezaznamenala... Ale do buducnosti urcite treba ratat, ze ta farba po par rokoch na slniecku nebude 100% a je mozne, ze na sedacej casti sa ti urobia drobne zmolky, tot moja skusenost.

zdenkapo
autor
2. říj 2009

nanika děkuji,koukám,že máme skoro stejný termín porodu...
1)a jinak si s tou sedačkou spokojená? co do pohodlí
2)a malý ti v tom asi také ještě spí, tak jak se mu v tom spí? nepadá mu hlava?
3)tak Claire je světlá a robbie je tmavá,tak máš zkušenost- co je lepší? není ta tmavá na slunci moc rozpálená?

musko
2. říj 2009

ja by som šla do highline - u Romer 9-18 som mala trendline, bola som veľmi spokojná, ale teraz u 15 - 36 sme vzali highline a super 😉

zdenkapo
autor
3. říj 2009

musko,ale trendline je prý nejlepší co do údržby a co do výdrže,nešisuje a neměl by se ošoupat... jde mi o barvu...

nanika
3. říj 2009

Zdenka, spokojna som velmi, je robustna, priestranna, taka vankusikova a decko nie je v nej ako vo zveraku, chrani, ale nezastiera vyhlad. Po mesiaci sme prali, rychlo vyschla, ako pisem, z opierky hlavy mi vysla cokolada, co som nechcela verit. No, ma dve polohy, na zaciatku sme pouzivali tu viac sklopenu a na dlhsie trasy tiez. Teraz ju pouzivame v kolmej polohe, kde tu v nej zaspi, ano, ked je v kolmej, ta hlava pada... Ale ked uz je hlava naspat na opierke, tak drzi loooooool. Ak sa ti paci, kup si tu tmavsiu, ale je to vlastne vyhoda aj nevyhoda, ze neuvidis spinu. Myslim, ze ta tmavsia bola teplejsia, ale zasa mozes v lete vystlat sedacku plienkou, alebo niekde predavaju aj take frote navleky na autosedacky. Mne sa zda, ze v tejto novej sa mi menej poti, aj ked ked zaspi, pot sa z neho vali... Este ma napadlo k tej farbe, ak ratas s tym, ze Tomáš bude v tej autosedacke dlho predlho, mozno je lepsie kupit nejaku neutralnu farbu, ktora aj po vytiahnuti od slnka ti po rokoch bude pripadat pekna. A urcite si priplat pluskovu verziu, ma dve polohy co sa sirky tyka, kontrolu zapnuteho pasu a myslim jednoduchsie vyzvliekanie potahu. No a co do buducnosti, pokusim sa toto nase druhe babo udrzat v autosedackovom vajicku pokial to pojde a po dosiahnuti hmotnosti a ked zvazim, ze je babo na to zrele, nejdeme uz do medzistupna, ale kupime
zase Evolvu. Blahozelam k babenku v brusku 🙂

nanika
3. říj 2009

Musko, ale co ja mam info, tak 2009 ma len trendline, co sa tyka Evolvy...

zdenkapo
autor
3. říj 2009

Musko,přesně jak píše nanika,Evolva se dělá jen ve verzi trendline,což je nejlepší
nanika,děkuji,snad nám to s mimčama v bříšku dobře dopadne 😉 já mám právě v plánu,že jakmile mimi doroste do Evolvy,dáme ho tam a synovi koupíme Romer Kid a bude 🙂 v prvním příspěvku jsem hned psala,že chci verzi Evolvy 123 Plus-je o mnoho lepší a rozdíl v ceně není velký.... už jsem viděla Evolvu 2010,je technicky totožná,jen je výběr ze 7 barev,ale nic moc,uprostřed jsou světlé barvy... asi vyhraje Benno nebo Emilly

musko
3. říj 2009

baby, Evolva fakt nie je v high line, ale romer ich má - a vždy boli a sú najlepšie aj najdrahšie...... Mali sme i trend line, bol fajn, ale ten terajší je lepší, syn sa mi v tom tak nepotí. Ale na tú Evolvu plus som nalomená aj ja, lebo u staršieho syna mi 9-18 kg vydržala cca rok.....

zdenkapo
autor
4. říj 2009

musko,tak každý-i prodejci říkají,že nejkvalitnější a nejdýl vydrží trendline- i co do údržby je nejlepší... highline je semiš a mi měli semišovou sedačku 9-25kg a právě je ošoupaná v místech sezení po necelém roce,takže to nechci...

jsem zvědavá,jak dlouho může mít syn ty vnitřní pásy v Evolvě,musíme to někde zkusit

nanika, co myslíš,do jaké výšky,nebo měsíců vystačí ty pásy?

nanika
4. říj 2009

No, otazka znie, v akom stave tam drobca das. Ak narvateho v zimnej bunde, u nas uz tuto zimu mozu byt pasy len len. Oli ma teraz 14,5 kg a 93 cm a teraz v lete je pasu az az. Ratam tak do buducej zimy by to este malo byt ok, ale urcite nie tie 4 roky, ako uvadza vyrobca. Ale aj tak v nich mienim maleho udrzat co najdlhsie. Co sa tyka polohovania smerom hore, co sa posuva zaroven s pasmi, ma maly momentalne nad sebou este 5 cm medzeru, moze byt min. na dva prsty, takze stale odhadom myslim, ze este ten rok tam maly vydrzi. Na roky by som sa neorientovala, nas je momentalne vyskova a vahova kategoria kamaratkynej o rok starsej dcerky. A priklanam sa k musko, veru, kvoli roku v 9-18 ju momentalne nemienim kupovat, mali sme od kamaratov a dalsie dieta som uz do nej nemala odvahu dat, tak som ju dala prec. Bola dobra, ale vyskovo zacal maly vycuhovat. Len mi bude troska smutno za tym, ze sa viac sklapala ako Evolva a robilo sa to posunom za jazdy, co sa tu neda. S muzom som uz dohodnuta, ze po vajci ideme do Evolvy a budeme mat dve 🙂

musko
5. říj 2009

nanika, ja som práve nikde nenašla, ako sa to polohuje a je blbé, že sa to nedá za jazdy, teda..... v tej Romer-ke 9-18 to bolo super, keď začala malému klinkať hlava, tak som potiahla a šlo to.
Ešte sa mi v tejto kategórii pozdáva STM a Recaro, ale nikde nie je, či a ako sa polohujú a ešte Cybex a Kiddy life pro - tie ale majú miesto pásov akýsi pultík, Kiddy dokonca vyhrala ADAC testy 06/08, dá sa dobre polohovať, ale neviem si to dosť dobre predstavuť bez tých 5-bod. pásov - decko tam bude úplne narvané - pozerali ste to niektorá?
Ešte sa vrátim k tomu poťahu - my máme kolekciu 2007 highline a tam teda semiš nie je ani náhodou, je tam vysokoodolný menžester + niejaká látka - neviem čo - ale rozhodne sa nestráca farba a už vobec nie je vyšúchaná a to cestujeme fakt hodne.....

nanika
5. říj 2009

Musko, preklapa sa na spodnej casti taky trojuholnik, ak je v predu, je zosikmena. V autosedackach do 36 kg nehladaj nejake polohovanie, nemas uz tu cast na chrbte, v ktorej autosedacka chodi...

zdenkapo
autor
7. říj 2009

musko tak do toho pultíku bych nešla ani náhodou,každé dítě to nesnese a riskovat,že druhé dítě mi v tom nebude chtít být nechodlám...
holky,kdyžtak mrkněte na MMB na diskuze autosedačky,tam radí prodejce pan štěpán(steeve) a mě tak moc pomohl v rozhodování a právě on mi doporučil tu Evolvu...

musko
7. říj 2009

zdeni, máš úplnú pravdu, príde mi tam to decko úplne narvané, akurát teda majú lepšie polohovanie - ja som spočiatku myslela, že sú tam aj paťbodové pásy aj pultí - že je možnosť voľby, čo a ako tam dieťaťu dám..... Britax Evolva je fakt super

zdenkapo
autor
7. říj 2009

jj, je asi nej co bezpečí i pohodlí...
holky a myslíte,že mi tam vydrží dítě od 9 kilo když budem jezdit v té spací poloze,aby mu nepadala hlavička?...